24.10.2017. 17:57
Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko otrdien Singapūrā piedzīvoja zaudējumu WTA sezonas noslēguma turnīra otrajā spēlē. Trīs stundu ilgā cīņā ar rezultātu 5-7, 7-6 (7:3), 6-4 nācās piekāpties 17 gadus vecākai pretiniecei - titulētajai un pieredzes bagātajai amerikānietei Venusai Viljamsai.

Informācija tiek papildināta...

WTA rangā Ostapenko ieņem 7. pozīciju, kamēr viņas pretiniece ir 5. pozīcijā. Līdz šim viņu ceļi kortā krustojušies vienreiz. Tas notika šosezon prestižajā Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfinālā, kurā virsroku ar 6-3, 7-5 guva Venusa Viljamsa, kas ir šī «Grand Slam» turnīra pieckārtēja čempione.

Sacensību ievadā 20 gadus vecā Ostapenko ar rezultātu 3-6, 4-6 Baltās grupas mačā zaudēja 2017. gada pasaules labākajai tenisistei Garvinjei Mugurusai no Spānijas.

Savukārt vecākā no māsām Viljamsām (37) ar rezultātu 2-6, 2-6 piekāpās Čehijas tenisistei Karolīnai Plīškovai.

Turnīra turpinājumā Ostapenko sacentīsies arī ar Plīškovu.

Sacensībās piedalās sezonas astoņas labākās tenisistes, kuras piektdien izlozē tika sadalītas divas grupās pa četrām katrā. Grupās tiks aizvadīts apļa turnīrs, tenisistēm tiekoties pa reizei vienai ar otro. Katras grupas divas labākās tenisistes iekļūs pusfinālā.

Turnīrs, kurā mači notiks telpās uz cietā seguma laukumiem, risināsies līdz nākamajai svētdienai. Sacensībās piedalās arī dubultspēļu pāri. Kopējais balvu fonds abiem turnīriem ir 7 miljoni ASV dolāru (5,9 miljoni eiro).

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 17:55 17:55

Mačs ir galā! Uzvaru izcīna Viljamsa!

17:53

Unreal backhand winner down the line from Ostapenko! — WTA (@WTA)

17:51

Ostapenko atspēlē divas breikbumbas, tomēr piekāpjas pretiniecei.

Latvijas tenisiste iedzinējos ar 5-6 trešajā setā.

17:42

Arī pieredzējusī Viljamsa negrasās padoties. Trešajā setā neizšķirts 5-5.

17:39

Ostapenko atspēlējas devītajā geimā no 0:40 un panāk 5-4 vadību trešajā setā.

Latvijas tenisiste šobrīd ir viena uzvarēta geima attālumā no panākuma visā mačā.

17:36

SIX straight breaks!Ostapenko finds the backhand down the line to peg Venus back again! — WTA (@WTA)

17:32

Latvijas tenisiste nepadodas. Trešajā setā izdevies panākt neizšķirtu 4-4.

17:26

Ostapenko zaudē geimu pie savas serves. Rezultāts 3-4 trešajā setā.

17:24

. with another great forehand winner! — WTA (@WTA)

17:22

Viljamsa atspēlē četras breikbumbas, tomēr Ostapenko geimu noslēdz savā labā.

Trešajā setā rezultāts kļūst neizšķirts 3-3.

17:16

Ostapenko zaudē geimu pie savas serves. Rezultāts 2-3 trešajā setā.

17:11

Atspēlējoties no 0:30 ceturtajā geimā, Ostapenko izlīdzina rezultātu trešajā setā 2-2.

17:07

Ostapenko atspēlē divas breikbumbas, tomēr trešo geimu uzvar Viljamsa.

Latvijas tenisiste iedzinējos ar 1-2 trešajā setā.

17:00

Viljamsa izlīdzina rezultātu, panākot 1-1 trešajā setā.

16:58

Ostapenko trešo setu sāk ar uzvarētu geimu pie savas serves, atspēlējot 5 breikbumbas.

Latvijas tenisiste izvirzās 1-0 vadībā trešajā setā.

16:57

How are our energy levels, tennis fans? — WTA Insider (@WTA_insider)

16:48

Ostapenko šogad šis būs jau 27. trīs setu mačs. Pasaulē nevienai tenisistei nav bijis tik daudz trīs setu dueļu šosezon. Līdz šim izcīnītas 19 uzvaras.

16:47

We're going all the way!Ostapenko seals the second set 7-6(3) to force a decider! — WTA (@WTA)

16:45

Ostapenko uzvar taibreikā otro setu ar 7-6 (7:3)!

16:44

Ostapenko taibreikā priekšā ar 6:3.

16:41

Otrā seta taibreikā Ostapenko panākusi 3:2 vadību.

16:38

Viljamsa uzvar 12. geimu, panākot 6-6 otrajā setā. Sekos taibreiks...

16:35

Duelis risinās jau teju divas stundas.

16:34

Cīņa vēl ne tuvu nav galā! Ostapenko panāk 6-5 vadību otrajā setā!

16:32

Huge point at 5-5, 15-all goes to…well, you can guess. — WTA Insider (@WTA_insider)

16:30

Viljamsa bija vienas uzvarētas izspēles attālumā no panākuma visā mačā, taču tagad priekšā vēl vismaz divi geimi.

16:28

Latvijas tenisistei izdodas uzvarēt 10. geimu! Cīņa turpinās - otrajā setā neizšķirts 5-5.

16:27

Ostapenko atspēlē mačbumbu!

Ostapenko saves a match point and grinds out a huge hold! — WTA (@WTA)

16:25

Loving the net-cam . — WTA Insider (@WTA_insider)

16:19

Viljamsa ar spēcīgām servēm noslēdz 9. geimu savā labā. Amerikāniete otrajā setā vadībā ar 5-4.

16:15

Ostapenko nepadodas! Izdevies uzvarēt geimu pie savas serves. Rezultāts otrajā setā 4-4.

16:12

Pārtraukumā treneris Juška iesaka Ostapenko izpildīt dažādas serves, lai Viljamsai būtu vairāk jākustas.

16:10

ASV tenisiste turpina spēlēt ar vēsu galvu... Ostapenko otrajā setā nokļuvusi iedzinējos ar 3-4.

16:07

Viljamsa panāk neizšķirtu 3-3 otrajā setā.

16:06

Three games in a row!Ostapenko is on

16:02

Ostapenko tiek pie breika. Latvijas tenisiste atspēlējusies no 0-2 un panākusi 3-2 vadību otrajā setā.

15:59

Ostapenko turpina atspēlēšanos! Uzvarēts geims pie savas serves un panākts neizšķirts 2-2 otrajā setā.

15:59

[gal:32389]

15:57

Scorching forehand down the line from Ostapenko! — WTA (@WTA)

15:56

Ostapenko izdodas uzvarēt trešo geimu. Latvijas tenisiste 1-2 iedzinējos otrajā setā.

15:56

. is looking to take control! — WTA (@WTA)

15:52

Ostapenko divas reizes geimā bija «vairāk», tomēr Viljamsa gūst uzvaru.

Otrajā setā ASV tenisiste 2-0 vadībā.

Skaitot no pirmā seta, amerikāniete uzvarējusi jau 6 geimus pēc kārtas.

15:48

Ostapenko varying her play brilliantly! — WTA (@WTA)

15:42

Viljamsa nezaudē nevienu izspēli pie savas serves un izvirzās 1-0 vadībā otrajā setā.

15:40

Ostapenko, kā to viņa darījusi arī iepriekš, palūdza savai mammai atstāt tribīnes. Aļonai reizēm tas ir palīdzējis psiholoģiski saņemties un atspēlēties.

15:38

Viljamsa spēlē sekmīgi un pirmo setu noslēdz ar uzvaru 7-5.

. snatches the first set 7-5! — WTA (@WTA)

15:35

Tikmēr Ostapenko sarunā ar Jušku pati atzina, ka viņa šodien nerāda labu sniegumu.

15:32

Latvijas bijušais tenisists Andis Juška trenera lomā pārtraukumā sniedz Ostapenko padomus. Viņš uzsvēra koncentrēšanos, kā arī aicināja pareizāk izvērtēt situācijas laukumā un attiecīgi reaģēt.

15:31

Viljamsa uzvar trešo geimu pēc kārtas. Amerikāniete no 3-5 panākusi 6-5 vadību.

15:27

Ostapenko nespēj uzvarēt nevienu izspēli pie savas serves. Rezultāts pirmajā setā kļuvis neizšķirts 5-5.

15:24

Viljamsa atspēlējas, samazinot rezultāta starpību. 5-4 par labu Ostapenko.

15:21

Ostapenko uzvar geimu pie savas serves un dubulto pārsvaru pirmajā setā.

Latvijas tenisiste panākusi 5-3 vadību.

15:16

Ostapenko atkal breiko pretinieci. Latvijas tenisiste atgūst vadību 4-3.

15:14

Abas tenisistes šajā mačā visai nesekmīgi servē. Nevienai nav izdevies «ace» jeb netverama serve.

Ostapenko ir trīs, Viljamsai divas dubultkļūdas.

15:13

Ostapenko atdod atpakaļ breiku. Rezultāts kļuvis neizšķirts 3-3 pirmajā setā.

15:10

Ostapenko edges an absolutely stunning rally!

15:07

Piektais geims ilga 14 izspēles! Četras reizes rezultāts bija «vienādi».

Ostapenko izdevies lauzt pretinieces servi un izvirzīties vadībā 3-2.

15:02

Latvijas tenisiste piektajā geimā no 0:40 atspēlējusies līdz 40:40.

15:00

Ostapenko ceturtajā geimā atspēlējas no 0:30 un panāk neizšķirtu pirmajā setā 2-2.

14:56

Not a laser. Ostapenko can’t convert the break from 15-40. On serve early. Live Blog: — WTA Insider (@WTA_insider)

14:54

Viljamsa atspēlē divas breikbumbas, tikmēr Ostapenko zaudē četras izspēles pēc kārtas.

Amerikāniete pārņēmusi vadību otrajā setā ar rezultātu 2-1.

14:51

Wonderful pass from !She has the immediate break back! — WTA (@WTA)

14:49

Ostapenko zaudē geimu pie savas serves. Viljamsa panākusi neizšķirtu 1-1 pirmajā setā.

14:48

Ostapenko climbs all over the Venus serve to grab the immediate break! — WTA (@WTA)

14:45

Pirmā servē Viljamsa, taču Ostapenko spēlē lieliski un iegūst breiku.

Latvijas tenisiste pirmajā setā izvirzās 1-0 vadībā.

14:42

Mačs ir sācies!

14:38

. and Jelena Ostapenko are on court at Day 3 now! — WTA (@WTA)

14:36

Abas tenisistes devušās laukumā un iesildās gaidāmajam mačam!

14:27

Jaunākā informācija liecina, ka spēle varētu sākties 10 minūtes vēlāk nekā sākotnēji bija paredzēts. Proti, plkst. 14.40.

14:27

Zīmīgi, ka Ostapenko pret savas «WTA Finals» grupas pretiniecēm pirms turnīra bilance bija viena uzvara un pieci zaudējumi, bet pret otras grupas spēlētājām tā ir sešas uzvaras un tikai viens zaudējums.

14:15

. and Jelena Ostapenko open up Day 3!Head-to-head: 1-0! — WTA (@WTA)

14:13

Pašlaik 20 gadus vecā Ostapenko ir šī gada «WTA Finals» jaunākā dalībniece, bet 37 gadus vecā V.Viljamsa ir vecākā no astoņām finālistēm.

13:09

on Oct 20, 2017 at 5:03am PDT

13:07

Day 3 OOP!Venus vs OstapenkoMuguruza vs Pliskova — WTA (@WTA)

12:38

Vecākā no māsām Viljamsām sezonas noslēguma sacensībās piedalās ceturto reizi karjerā un pirmoreiz kopš 2009.gada, bet Ostapenko ir šo sacensību debitante. Zīmīgi, ka Venusa Viljamsa no šī gada noslēguma turnīra dalībniecēm ir vienīgā, kura spējusi uzvarēt šāda veida sacensībās - to viņa paveica 2008. gadā Dohā.

11:49

No sezonas noslēguma turnīra dalībniecēm visvairāk titulus šogad guvusi Eļina Svitoļina, kuras kontā ir piecas trofejas. Savukārt Venusa Viljamsa sezonas astotniekā iekļuvusi, neuzvarot nevienā turnīrā.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933