29.09.2015. 10:00
Aļonai Ostapenko (WTA 78.) Taškentā neizdevās atkārtot pagājušā gada sasniegumu, šoreiz "International" sērijas turnīrā zaudējot 1. kārtā. Latvijas pirmā rakete trešajā setā divreiz nenoturēja breika pārsvaru un ar rezultātu 6:4, 2:6, 5:7 piekāpās Serbijas tenisistei Bojanai Jovanovski (WTA 106.).

Pirmais breiks, kuru Ostapenko ieguva jau trešajā geimā, bija dāvana. Jovanovski pie rezultāta 30:30 izcēlās ar divām dubultkļūdām pēc kārtas. Nākamajā geimā ar pirmo servi problēmas bija Aļonai, kura ar dominējošu tenisu spēja novērst breikbumbu. Latvijas pirmā rakete trāpīja "backhand" sitienu pa līniju, tam sekoja eiss un "forehand" sitiens pa līniju – 3:1.

Turnīrā ar septīto numuru izliktā Ostapenko tūlīt bija vadībā ar diviem breikiem, otro nopelnot pati. Aļona piektajā geimā labi uzņēma 2013. gada čempiones un pagājušā gada finālistes servi, serbieti piespiežot vairākas reizes kļūdīties. Šoreiz breiku nostiprināt neizdevās, un Jovanovski breikbumbas izspēlē teicami ar diagonālo "backhand" atsita Ostapenko otro servi. Bojana mirkli vēlāk noturēja servi un no 1:4 pietuvojās līdz 3:4.

Agresīvs gala līnijas teniss turpinājās, un tādā spēlē maķenīt labāka bija mūsu tenisiste, kurai uzbrukumā vairāk opciju, tās arī prasmīgi izmantojot. Servējot par uzvaru setā, Ostapenko ar trim kļūdām izniekoja trīs setbumbas pēc kārtas (40:0), taču pēc tam trāpīja divas labas pirmās serves, setu tomēr pabeidzot uz pozitīvas nots – 6:4.

Jovanovski 2. seta pirmajā geimā atspēlēja divas breikbumbas. Aļonai bija iespēja pirmajā izspēlē, taču ilga sitienu apmaiņa, kuras sākumā Latvijas tenisiste dominēja, beidzās ar Ostapenko sitienu autā. Aļona otro geimu zaudēja "sausā". Ostapenko šajā geimā divas kļūdas, bet vēl divus punktus Jovanovski ieguva, labi atsitot pretinieces otrās serves. Jovanovski 2. setu sāka ļoti apņēmīgi un pēc nospēlētiem trim geimiem bija vadībā ar 3:0.

Ostapenko pēc tam uzvarēja sešos punktos pēc kārtas, taču piektajā geimā līdz breikbumbai aizsniegties neizdevās. Pēc pirmā geima Aļonai šajā setā vairāk breika iespēju nebija, toties pati savu servi vēlreiz zaudēja gan. Tas notika pie rezultāta 2:5. Jovanovski šajā geimā teicami uzbruka ar "forehand" sitienu, kas viņai palīdzēja iegūt divas setbumbas. Pirmās izspēlē tīklā iesita Jovanovski, bet otrajā gadījumā Ostapenko, kura setu tādējādi zaudēja ar rezultātu 2:6.

Latvijas sportiste pēdējo setu sāka ar iespaidīgu uzbrukumu sēriju, Jovanovski pirmajā geimā nobreikojot "uz 15". Breiks uzreiz zaudēts pirmās serves trūkuma un "forehand" kļūdu dēļ. Trešajā geimā Ostapenko atkal atjaunoja breika pārsvaru, šoreiz pretiniecei ar savu servi neļaujot uzvarēt nevienā izspēlē. Un jau atkal nostiprināt breiku nebija pa spēkam. Šoreiz pievīla "backhand" sitiens.

Ostapenko enerģiju tērēja tiesnešu lēmumu apstrīdēšanai, kas viņai ir ļoti raksturīgi. Taisnības labad jāatzīmē, ka, spriežot pēc video atkārtojumiem, vismaz pēdējā setā vairumā gadījumu Aļonas sašutums bija nepamatots. Ostapenko cerība uz trešo breiku setā radās 11. geimā, kad viņa uzvarēja pirmās divas izspēles, taču vairāk šajā geimā sasniegt neizdevās. Jovanovski labi servēja un spēcīgi uzbruka, nodrošinot vismaz taibreiku.

Tas netika spēlēts, jo Ostapenko pie rezultāta 5:6 nenosargāja servi. Aļona cīņas pēdējā geimā no 0:30 panāca 30:30, bet pēc tam iesita tīklā ar "backhand", dodot Jovanovski mačbumbu. Serbijas tenisiste to realizēja ar "forehand" sitienu un svinēja uzvaru ar rezultātu 4:6, 6:2, 7:5. Jovanovski šajā turnīrā spēlē piekto gadu pēc kārtas, sakrājot iespaidīgu 12-3 bilanci.