17.02.2015. 16:16
Latvijas sieviešu tenisa līdere Aļona Ostapenko šodien guva graujošu uzvaru Kroiclingenas (Šveice) ITF 50 000 turnīra 1. kārtas mačā, ar 6:1, 6:3 uzveicot Francijas tenisisti Irinu Ramialisonu.

Ostapenko reitingā zaudējusi vienu pozīciju, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, kad viņai ar 259. vietu bija jauns rekords. Aļonas pirmā pretiniece Šveicē bija rangā zemāk esošā Francijas tenisiste Irina Ramialisona, kurai pašreiz 280. vieta, bet rekords – 243. vieta.

Abas iepriekš nebija sacentušās, bet Aļona šodienas mačā bija liela favorīte – viņai tika prognozēta uzvara ar vismaz piecu geimu pārsvaru. To viņa nodrošināja jau 1. setā, kuru sāka ar 4:0 starta izrāvienu. Savukārt 2. setā Ostapenko vienreiz zaudēja savu servi, kad pretiniecei no 1:3 izdevās uzvarēt divus geimus pēc kārtas.

Šveicē Ostapenko ir gada otrais turnīrs. Aļona februārī 2. kārtā zaudēja ITF 25 000 turnīrā Francijā, pēc tam sekoja spēlēšana izlasē Federācijas kausā. Ostapenko ITF 50 000 līmeņa pamatturnīrā piedalās tikai otro reizi. Debijā pagājušajā gada oktobrī Tūrā izdevās tikt līdz ceturtdaļfinālam. Vēl četras reizes šajā līmenī zaudēts kvalifikācijā.

Iekļūšana 2. kārtā Ostapenko dod astoņus reitinga punktus. Nākamā pretiniece būs bijusī Top 30 spēlētāja Tamira Pašeka (austrietei šobrīd 139. vieta) vai kāda no kvalifikācijas veiksminiecēm. Aļona Šveicē piedalīsies arī dubultspēļu turnīrā, kur pirmais mačs jau šovakar, spēlējot kopā ar Serbijas tenisisti Vesnu Doloncu. Turnīrs notiek uz paklāja seguma.

Mārtiņš un Jānis Podžus otro nedēļu Antaljas "Futures" sacensībās sāka ar uzvaru dubultspēļu 1. kārtā – 6:4, 6:1 pret lietuvieti Lukasu Mugeviču un Vācijas tenisistu Sebastianu Vāgneru, kuri bija izlikti ar ceturto numuru. Vienspēļu turnīru brāļi sāks pret kvalifikāciju izgājušiem tenisistiem. Ar astoto numuru izliktā Mārtiņa pretinieks būs austrietis Tristans-Samuels Vaisborns, bet Jānis sacentīsies ar vācieti Sedriku-Marselu Štēbi, kurš pirms trim gadiem rangā tika līdz 71. vietai. Sacensības Antaljā notiek uz "hard" seguma.