20.07.2016. 07:42
Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Jeļena Ostapenko otrdien cieta zaudējumu jau ASV notiekošā Stenfordas WTA «Premier» sērijas turnīra pirmajā kārtā. Turnīrā ar sesto numuru izliktā Ostapenko ar 4-6, 4-6 piekāpās 17 gadus vecajai mājiniecei Keterinai Belisai, kura dalībai sacensībās ieguvusi rīkotāju īpašo ielūgumu jeb «wild card», bet pasaules rangā viņa atrodas 203.vietā.

Pirmā seta laikā Ostapenko vienreiz lauza pretinieces servi un izvirzījās vadībā ar 4-2, taču aizvadīja ļoti neveiksmīgas seta beigas, zaudējot četrus punktus pēc kārtas. Arī otrais sets sākās līdzīgi, jo Latvijas tenisiste spēlēja pārliecinoši un ieguva 4-1 vadību, tomēr arī šoreiz beigas tika aizvadītas ļoti vāji, jo Belisa trīs reizes pēc kārtas lauza Ostapenko servi un nodrošināja uzvaru šajā spēlē.

Vienspēļu turnīru Ostapenko, kura ir pasaules 38.rakete, noslēgusi ar vienu WTA ranga punktu un 6990 ASV dolāru prēmiju. 

Abas tenisistes savā starpā iepriekš bija tikušās vienu reizi, kad pērn ASV atklātā čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošajā, trešajā mačā, Ostapenko bija pārāka ar 6-3, 6-2.

Ostapenko šis ir pirmais turnīrs kopš Vimbldonas čempionāta, kur viņa vienspēlēs cieta neveiksmi jau pirmajā kārtā, kamēr dāmu dubultspēlēs tika līdz trešajai kārtai, bet jauktajās dubultspēlēs kopā ar austrieti Oliveru Maraku aizcīnījās līdz pat pusfinālam.

Stenfordas turnīrā Ostapenko līdz šim savā karjerā nebija spēlējusi, savukārt Belisa tur piedalījās pērn, zaudējot pamatturnīra pirmajā kārtā.

Belisa, kura dalībai Stenfordas turnīrā ieguvusi rīkotāju īpašo ielūgumu jeb «wild card», par profesionālu tenisisti kļuva pirms diviem gadiem, bet viņa pagaidām vēl nav izcīnījusi nevienu augstākā līmeņa trofeju. Amerikānietes karjeras rekords WTA rangā ir 152.vieta, ko viņa sasniedza pirms nepilna gada.

Tiesa, šogad Belisa ieguvusi vienu zemākas raudzes ITF titulu, bet kopumā viņa karjeras laikā uzvarējusi četros šāda līmeņa turnīros. Lielu uzmanību amerikāniete sev pievērsa 2014.gadā, kad viņa ASV atklātā čempionāta pirmajā kārtā pārspēja tā brīža pasaules 13.raketi Dominiku Cibulkovu no Slovākijas. Belisa kļuva par jaunāko tenisisti gandrīz 20 gadu laikā, kura spējusi uzvarēt ASV atklātā čempionāta mačā.

Nākamajā kārtā Belisa tiksies ar amerikānieti Sačiju Vikeriju vai bulgārieti Elicu Kostovu, kuras abas pamatturnīrā iekļuva pēc pārvarētas kvalifikācijas.

Stenfordas turnīrā Ostapenko piedalīsies arī dubultspēlēs, kur pirmajā kārtā viņa duetā ar Austrāliju pārstāvošo Arinu Rodionovu, mērosies spēkiem ar amerikānieti Nikolu Gibsu un kanādieti Kerolu Džao.

«Bank of the West Classic» turnīra kopējais prēmiju fonds ir 687 900 ASV dolāru. Tas risinās cietā jeb hard seguma kortos. ZAAO, SIA, Viļakas novads ZAAO, SIA, Viļakas novads Viļaka, Viļakas n.
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties