22.07.2015. 16:30
Aļona Ostapenko Stambulas WTA "International" sērijas sacensībās 1. kārtā zaudēja arī dubultspēlēs. Viņa kopā ar Ukrainas tenisisti Jūliju Bejgelzimeri piekāpās turnīra pirmajam pārim Andrea Hlavāčkova/Anastasija Pavļučenkova – 4:6, 6:4, 6:10.

Aļonai Ostapenko Stambulā ar izlozi nepaveicās abos turnīros. Vienspēlēs trāpījās neparocīgā Kirstena Flipkensai, kurai šogad zaudēts jau divas reizes. Savukārt dubultspēlēs tika titulētā dubultspēļu speciāliste Hlavāčkova (divi "Grand Slam" tituli) un Pavļučenkova, kura arī ir spējīga pāru sacensībās. Viņām šonedēļ rangā attiecīgi 13. un 31. vieta.

Latvijas un Ukrainas komanda 1. setā no 2:5 atspēlējās līdz 4:5. Pretinieces nespēja izservēt setu, un Pavļučenkova devīto geimu pabeidza ar dubultkļūdu. Ostapenko nākamā geima izskaņā divas dubultkļūdas pēc kārtas, kas nozīmēja seta zaudēšanu.

Arī 2. setā Ostapenko un Bejgelzimere atspēlēja trīs geimu deficītu, turklāt no 1:4 izdevās uzvarēt piecos geimos pēc kārtas. Pirmais breiks tika atspēlēts, pateicoties Pavļučenkovas dubultkļūdām, bet pie rezultāta 4:4 servi nespēja noturēt Hlavāčakova, kurai vējā bija lielas problēmas.

Servējot par uzvaru setā, Ostapenko un Bejgelzimerei bija 5:4, 40:0 pārsvars. Ukrainas tenisiste pieļāva trīs kļūdas pēc kārtas, izniekojot trīs setbumbas, tomēr izšķirošā punkta izspēli izdevās uzvarēt. Supertaibreikā abu komandu meistarības atšķirība izpaudās ļoti spilgti. Kamēr pretinieces daudz paviršību neatļāvās un Pavļučenkova teicami darbojās pie tīkla, Ostapenko ar pārinieci pārāk daudz kļūdu, ciešot loģisku zaudējumu – 4:6, 6:4, 6:10. Aļonai nākamais turnīrs plānā jaunnedēļ ITF 75 000 Polijā.

Jānis Podžus Viļņas "Futures 10 000" turnīra 2. kārtā samērā bezcerīgi kapitulēja sacensību trešajam numuram, spānim Džeraldam Granoljersam (#355) – 2:6, 5:7. Spānis 2. setā pie rezultāta 5:4 nespēja izservēt maču, taču uzreiz ieguva vēl vienu breiku un ar otro mēģinājumu pielika punktu. Ranga 738. vietā esošais Podžus šogad tikai vienā no deviņiem "Futures" turnīriem ticis tālāk par 2. kārtu. Ceturtdaļfinālu viņam izdevās sasniegt jūnijā Stambulā, kur otrā uzvara tika gūta pēc pretinieka izstāšanās.

Lietuvā uz māla šonedēļ spēlē arī Miķelis Lībietis, kurš kopā ar amerikāni Hanteri Rīsi piedalās dubultspēļu sacensībās. Bijušie universitātes komandas biedri ceturtdaļfinālā ar rezultātu 4:6, 6:4, 10:8 pieveica Krievijas duetu Iļja Ļebedevs un Jans Sabaņins. Pusfināla sasniegšana dod sešus reitinga punktus. Lībietis un Rīse izlikti ar trešo numuru un par vietu finālā sacentīsies ar mājinieku "wild card" ieguvējiem Tadu Babeli un Kasparu Zemaiteli.

Anastasija Homutova divos setos pieļāva 12 dubultkļūdas, ne reizi nenoturēja servi un Tamperes ITF 10 000 turnīra 1. kārtā ar 1:6, 2:6 zaudēja Krievijas tenisistei Aļonai Tarasovai (#573.). Ranga 1119. vietā esošā Homutova šogad zaudējusi visus četrus mačus, turklāt ne reizi kādā no astoņiem setiem nav spējusi uzvarēt vairāk par trim geimiem.