28.02.2015. 11:50
Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko (WTA 239.) šodien Sanktpēterburgas ITF 50 000 turnīra pusfinālā ar 1:6, 6:2, 6:4 pieveica Baltkrievijas sportisti Aļaksandru Sasnoviču (#145), sasniedzot karjeras nozīmīgāko finālu pieaugušo tenisā.

Šodienas mača scenārijs bija ļoti līdzīgs vakardienas spēlei pret Ivanu Joroviču. Proti, Aļona ar kļūdām izgāza cīņas sākumu, pēc tam dominēja un pēc pārsvara izlaišanas pēdējā setā pie rezultāta 4:4 uzvarēja pēdējos divus geimus.

Ostapenko mača trešajā geimā ieguva breikbumbu, kuru Sasnovičai atspēlēt palīdzēja tīkls – bumbiņa no tā atlēca veiksmīgi, ļaujot izveicot precīzu uzbrukumu. Aļona 1. setā spēlēja pārāk nekvalitatīvu tenisu, lai varētu cerēt uz pozitīvu iznākumu.

Latvijas tenisiste mača turpinājumā sakārtoja savu spēli uzbrukumā, vairs tik ļoti netrakojot. Aļonai 2. setā vienīgais vājuma brīdis bija sestajā geimā, kad viņa pie rezultāta 5:1 nespēja izservēt setu, savu servi zaudējot "sausā". Ostapenko tūlīt misēkli laboja, vēlreiz nobreikojot pretinieci. Aļonai setbumbas izspēlē skaists "backhand" sitiens pa līniju, bumbiņu raidot stūrī – 6:2.

Aļona vakar pret Joroviču 3. setā izlaida dubultbreiku, bet šodien viņai pēdējā setā divreiz neizdevās noturēt viena breika pārsvaru, turklāt viss varēja beigties bēdīgāk nekā vakar. Sasnoviča septītajā geimā neprata izmantot divas breikbumbas, abos gadījumos nespējot atsist laukumā Ostapenko otro servi.

Mača pēdējā geimā Baltkrievijas tenisiste bija 30:15 pārsvars, taču izlīdzinājumu 5:5 viņa panākt nespēja, mačbumbas izspēlē izceļoties ar dubultkļūdu. Starp citu, Sasnoviča 3. setā visas trīs reizes servi zaudēja, pateicoties dubultkļūdai!

Ostapenko pirmo reizi spēlēs ITF 50 000 līmeņa finālā. Līdz šim viņai profesionālajā karjerā nozīmīgākais fināls bija novembrī Zavadā (Polija), kur Aļona zaudēja ITF 25 000 turnīra titula mačā. Latvijas pirmās raketes pretiniece svētdienas finālā būs Rumānijas tenisiste Patrīcija Marija Tiga.

20 gadus vecā tenisiste rangā atrodas 220. vietā. Arī viņai rekords sasniegts šomēnes, 2. datumā tiekot līdz 210. vietai. Tiga uzvarējusi 12 ITF vienspēļu turnīros, 11 titulus izcīnot zemākajā jeb ITF 10 000 līmenī, viens tituls viņai ir arī ITF 25 000 kategorijā. Arī Rumānijas tenisistei rīt būs pirmais ITF 50 000 fināls.

Sacensības Sanktpēterburgā sākot no kvalifikācijas, Ostapenko ieguvusi 53 (5+48) punktus. Čempione mājās dosies ar 80 punktiem. Turnīrs notiek uz "hard" seguma telpās.