08.04.2017. 13:00

Ostapenko vakar ceturtdaļfinālā nospēlēja savu sezonas labāko maču, ar iespaidīgu uzbrukuma tenisu sakaujot Karolīnu Vozņacki, kura tā arī nespēja rast veidu, kā apturēt Aļonas graujošos uzbrukumu viļņus.

Ja vakar Ostapenko bija jāspēlē pret aizsardzības tenisisti, tad šodien viņu gaida pavisam citādāks mačs. Tāpat kā Ostapenko, arī Lučiča-Baroni ir izteikti agresīva gala līnijas tenisa spēlētāja. Šodien ļoti daudz garo izspēļu nav pamata gaidīt, punkti pārsvarā tiks gūti ar dažiem sitieniem.

Ostapenko ar Horvātijas veterāni šogad vienreiz jau ir sacentusies un viņu janvārī ar 6:2, 7:6(3) apspēlēja Oklendas turnīra 2. kārtas mačā, toreiz esot pārāka uz "hard" seguma. Aļona Jaunzēlandē notikušajā spēlē būtu uzvarējusi ar vēl lielāku rezultāta starpību, ja 2. setā neizsētu divu breiku pārsvaru. 19 gadus vecā Ostapenko toreiz spēka spēlē dominēja pret daudz vecāko sāncensi.

Martā 35. dzimšanas dienu nosvinējusī Lučiča-Baroni šogad aizvada negaidīti spožu sezonu, sakrājot 17-6 bilanci, kas sekmējusi rangā kāpumu no 82. vietas uz 23., kas Mirjanai ir rekords. Viņai Čārlstonā ir jau gada trešais pusfināls. Pirmajos divos nācās samierināties ar zaudējumu – "Australian Open" viņa uz noguruma fona un, spēlējot ar ceļgala savainojumu, bezcerīgi kapitulēja Serēnai Viljamsai (2:6, 1:6), bet Akapulko pusfinālā viņu atkal apturēja slimība, izstājoties mačā pret Ļesju Curenko (0:5).

Lučičai-Baroni WTA pusfinālos ir 5-5 bilance, ieskaitot 4-1 uz māla, tikmēr Ostapenko piekto reizi spēlēs WTA pusfinālā (2-2), kas viņai būs pirmais uz māla seguma. Aļonai šogad otrais pusfināls, pirmo janvārī Oklendā zaudējot Lorenai Deivisai, toreiz 3. setā izstājoties viņu jau iepriekšējā mačā vajājušās slimības dēļ.

Ostapenko vienreiz ir tikusi līdz "Premier" līmeņa finālam, to sasniedzot pērn Dohā. Tikmēr Lučičai-Baroni visi fināli bijuši zemākajā jeb "International" līmenī. Mirjana zaudējusi visus trīs augstākas raudzes pusfinālus, allaž piekāpjoties ļoti titulētām pretiniecēm. Viņai 1998. gadā Romā neveiksme pret Martinu Hingisu, kā arī zaudēti abi "Grand Slam" pusfināli – 1999. gadā Vimbldonā nācās zaudēt Štefijai Grāfai, bet šogad jau pieminētais "Australian Open" mačs pret Viljamsu.

Ostapenko par finālu Čārlstonā cīnīsies arī dubultspēļu turnīrā, kur piedalās kopā ar amerikānieti Rakeli Atavo. Viņām pusfinālā pretī stāsies Čehijas komanda Lucija Hradecka/Kateržina Sinjakova.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa