26.06.2017. 09:00

Kopš pagājušās sezonas, kad zālāja sezona tika pagarināta par vienu nedēļu, maksimāli iespējamais turnīru skaits ir četri. Būdama zālāju mīloša tenisiste, Ostapenko pērn spēlēja pilnu programmu – Hertogenboša (2. kārta), Birmingema (ceturtdaļfināls), Īstborna (2. kārta) un Vimbldona (1. kārta).

Šovasar Aļonai bija plānots identisks kalendārs, taču no pirmajiem diviem turnīriem nācās atteikties "French Open" panākumu dēļ. No minētajiem četriem turnīriem tieši Īstborna, kur Ostapenko startēs šonedēļ, spēlēšanas apstākļu ziņā ir vissliktākais, jo Īstbornā ir spēcīgs vējš.

Ir spēlētājas, kuras tādos apstākļos jūtas labi, bet netrūkst arī tādu, kurām vējš rada pamatīgu diskomfortu. Ostapenko atrodas otrajā kategorijā. To, ko vējš spēj izdarīt ar viņas augsta riska tenisu, ļoti labi varēja redzēt nesenā "French Open" mača pret Karolīnu Vozņacki 1. setā.

Smagi viņai klājās arī pirms gada Īstbornā, kur pirmajā mačā neglīta uzvara pār savu vienaudzi Darju Kasatkinu (4:6, 6:2, 6:3), pēc tam ar 3:6, 3:6 zaudējot Dominikai Cibulkovai. Ostapenko mačā pret Slovākijas labāko spēlētāju lielajā vējā sakrāja 13 dubultkļūdas.

Ostapenko Īstbornā ieradās neilgi pirms Līgo svētkiem, tāpēc laika sagatavoties pirmajai spēlei, viņai ir bijis pietiekami daudz. Viņas starta sakarā ir neziņa, jo šis Aļonai būs ļoti īpašs turnīrs – pirmoreiz jāspēlē "Grand Slam" čempiones un arī Top 20 tenisistes statusā. Netrūkst piemēru, kad tenisistes pēc sava pirmā "Grand Slam" titula izcīnīšanas uz vairākiem mēnešiem "pazūd", nespējot nospēlēt labā līmenī. Kas notiks ar Ostapenko, rādīs laiks.

Pateicoties izsētās spēlētājas statusam (Aļonai 10. numurs), Ostapenko Īstbornas turnīru sāk no 2. kārtas. Kad notika izloze, viņai bija divi pirmās pretinieces varianti – Jekaterina Makarova vai Karla Suaresa Navarro. Tika labākais, jo vakardienas mačā Suaresa Navarro bijušo Īstbornas čempioni apspēlēja (6:3, 6:1). Makarova ir daudz labāka spēlētāja uz zālāja seguma, tiesa, pret spānieti viņai problēmas ir uz visiem segumiem: 2-6 bilance, ieskaitot 0-2 uz zālāja.

Ostapenko ar Suaresu Navarro uz zālāja ir vienreiz sacentusies un viņu 2015. gadā Vimbldonā sagrāva ar 6:2, 6:0. Ostapenko toreiz dominēja ļoti iespaidīgi – viņai tīri uzvarētajās izspēlēs bija 30-1 pārsvars! Tradicionāli riskantu tenisu spēlējošajai Ostapenko samērā kvalitatīvs mačs, pieļaujot tikai 16 nepiespiestās kļūdas, pretiniecei bija septiņas. Aļona tolaik rangā atradās tikai 147. vietā, pirmoreiz spēlēja "Grand Slam" turnīrā un arī pirmoreiz sacentās ar Top 10 spēlētāju. Karlai toreiz bija 9. vieta, viņas rekords ir sestā pozīcija.

Abu otrā tikšanās bija 2016. gada februārī Dohas "Premier 5" turnīra finālā, kur Ostapenko pēc graujoša sākuma tomēr zaudēja – 6:1, 4:6, 4:6. Aļona pēdējo setu sāka ar 2-0 starta izrāvienu, bet pārsvaru nenosargāja. Ostapenko arvien dominēja, taču regulāri atdūrās pret pieredzējušās sāncenses aizsardzību un kļūdījās – Suaresa Navarro 3. setā 19 no 32 punktiem ieguva ar mūsu tenisistes nepiespiestajām kļūdām. Ostapenko arī toreiz bija daudz vairāk "winners": 35-9, bet arī krietni vairāk nepiespiesto kļūdu: 45-25.

Skaidrs, ka Ostapenko dominēs arī šodienas mačā, kad atkal viss būs atkarīgs no viņas precizitātes, turklāt jāspēlē viņai nepatīkamos vējainos apstākļos. Ostapenko ar Suaresu Navarro sacentīsies turnīra otrajā nozīmīgākajā kortā, kur tā būs ceturtā spēle no plkst. 13:00.

Vairākas tenisistes dažādu iemeslu dēļ šosezon uz zālāja vēl nav spēlējušas, tāpēc šoreiz Īstbornā ir šai sezonas nedēļai netipiski spēcīgs sastāvs. Neskatoties uz to, ka jaunnedēļ startēs Vimbldona, šonedēļ atpūtu pret spēlēšanu nomaina teju visas Top 10 tenisistes. Īstbornā nav tikai sezonu beigušās Serēnas Viljamsas un pēdas savainojumu guvušās Eļinas Svitoļinas.

Tik iespaidīgs sastāvs nozīmē, ka daudz maču pret viegli uzveicamām pretiniecēm šeit nav. Ja Ostapenko šodien uzvarēs, viņa 3. kārtā, visticamāk, tiksies ar britu pirmo raketi Johannu Kontu, kura, starp citu, dzīvo tieši Īstbornā.