19.02.2017. 11:42
Latvijas tenisistes Jeļena Ostapenko Dubaijas WTA «Premier» sērijas turnīrā pirmās kārtas cīņā svētdien ar 6-7 (1:7), 2-6 zaudēja ķīnietei Vanai Cjanai.

Ostapenko šajā nedēļā nevienā turnīrā nepiedalījās, bet sacensības Dubaijā viņai bija ļoti svarīgas. Pērn viņa ap šo laiku piedalījās tādas pašas raudzes turnīrā Dohā, kur aizkļuva līdz finālam un ieguva 585 WTA ranga punktus. Par dalību Dubaijas turnīra pirmās kārtas cīņā viņa saņēma vienu WAT ranga punktu, līdz ar to punktu neaizstāvēšanas gadījumā Latvijas tenisisti gaida iespaidīgs kritums rangā, kā arī valsts pirmās raketes goda zaudēšana. Pašlaik starp viņu un Sevastovu ir tikai 13 punkti.

Uzreiz pēc šī mača šajā pašā kortā pirmās kārtas spēli aizvadīs Anastasija Sevastova, kura spēkosies ar rumānieti Irinu Begu.

Ostapenko pirmā seta otrajā geimā zaudēja jau savu pirmo servi, atspēlējot vienu breiku, bet tomēr nonākot iedzinējos ar 0-2. Tiesa, nākamajā geimā viņa lauza pretinieces servi, ceturtajā geimā atspēlējot vienu breikbumbu un panākot izlīdzinājumu 2-2.

Sestajā geimā Latvijas tenisiste zaudēja vēl vienu savu servi, kas ķīnietei ļāva panākt 4-2, tomēr devītajā geimā Ostapenko revanšējās un turpinājumā vēlreiz panāca izlīdzinājumu spēlē (5-5). Savas nākamās serves tenisistes izmantoja, līdz ar to seta uzvarētāja tika noskaidrota taibreikā. Tajā Ostapenko zaudēja savas visas četras serves, piekāpjoties ar 1:7.

Otrā seta sākumā tenisistes apmainījās ar breikiem, bet nākamos divus geimus nosargāja savas serves. Tiesa, Ostapenko zaudēja savas nākamās divas serves, nonākot iedzinējos ar 2-5. Astotajā geimā Ostapenko uzvarēja pirmās divas izspēles, taču vairāk nespēja izrādīt pretestību pretiniecei, piekāpjoties setā un visā mačā.

Ostapenko WAT rangā ieņem 34.vietu, kamēr viņas pretinieces ir planētas 78.rakete. Abas sportistes savā starpā tikās arī 2015.gadā Cjuaņdžou ITF 50 000 sērijas turnīra otrajā kārtā, Latvijas pārstāvei izcīnot uzvaru ar 0-6, 6-3, 6-1.

Pašlaik 25 gadus vecā Cjana savas karjeras laikā pie WTA tituliem vēl nav tikusi. Tiesa, šo sezonu ķīniete sāka veiksmīgi, jo aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam dzimtenē notikušajās Šeņdžeņas WTA «International» sacensībās.

Otrajā kārtā Cjana tiksies ar krievieti Anastasiju Pavļučenko vai kvalifikācijas veiksminieci tunisieti Onsu Jābiru.

Abas Latvijas tenisistes Dubaijā piedalīsies dubultspēļu sacensībās. Sevastova sacentīsies vienā pārī ar Luksemburgas pārstāvi Mendiju Minellu, bet pirmajā kārtā viņām būs jāspēkojas pret Turcijas sportisti Čaglu Bijikakčaju un krievieti Natāliju Vihļancevu. Savukārt Ostapenko cīnīsies pārī ar kanādieti Gabrielu Dabrovski, bet viņām pirmajā kārtā jāspēlē pret ķīnietēm Dženu Saisai un Čuanu Jiadžunu.