19.06.2016. 19:40
Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko svētdien izcīnīja uzvaru Īstbornas WTA «Premier» sērijas turnīra pirmās kārtas mača otrajā setā. Ostapenko pirmajā setā ar rezultātu 4-6 piekāpās savai vienaudzei Darjai Kasatkinai, bet otrajā revanšējās ar 6-2, līdz ar to dueļa uzvarētāju noskaidros trešajā setā.

Vējainos laikapstākļos notikušajā mačā Ostapenko spēlēja ar nosaitētu kreisās kājas augšstilbu, turklāt jau pagājušajā nedēļā viņa sūdzējās par kājas sāpēm. Latvijas tenisiste zaudēja pirmos trīs geimus un jau uzreiz pēc šāda notikumu pavērsiena pieprasīja tikšanos ar treneri. Arī nākamajā geimā Ostapenko zaudēja pirmajās divās izspēlēs, tomēr spēja atgūties un ātri atspēlēja breika deficītu.

Latvijas tenisiste astotajā geimā vēlreiz nespēja noturēt savu servi, turklāt neuzvarēja nevienā izspēlē, tomēr uz savām kļūdām Ostapenko reaģēja mierīgāk nekā parasti un jau nākamajā geimā atkal lauza pretinieces servi. Tomēr mačā turpināja dominēt serves uzņēmējas un desmitajā geimā Kasatkina, servējot Ostapenko, pielika punktu setam.

Otrā seta sākumā Ostapenko trenerim pasūdzējās, ka viņai Īstbornā nekas nepatīk - ne laikapstākļi, ne pats turnīrs, tomēr Latvijas tenisiste spēja saņemties. Smags bija ceturtais geims, bet Ostapenko noturēja savu servi un nākamajā geimā uzreiz nobreikoja Kasatkinu, pavadot to ar skaļu uzmundrinājuma izsaucienu. Turpinājumā Ostapenko pilnībā dominēja setā, uzvarot arī nākamajos trijos geimos, kas ļāva svinēt panākumu ar 6-2 un veikt vēl vienu skaļu uzmundrinājuma saucienu.

Ostapenko, kura WTA pasaules rangā šonedēļ ieņem 38.vietu, vēl tikai piektdien spēlēja Birmingemas WTA «Premier» turnīra ceturtdaļfinālā. Savukārt mēnesi par Latvijas tenisisti vecākā Kasatkina, kura WTA rangā atrodas 31.pozīcijā, iepriekšējo turnīru aizvadīja maija beigās, kad Francijas atklātajā čempionātā aizkļuva līdz trešajai kārtai.

Zīmīgi, ka Kasatkinai šis ir pirmais turnīrs karjerā uz zāles seguma kortiem, kuros viņa līdz šim pieaugušo konkurencē nebija aizvadījusi nevienu oficiālu spēli. Šogad Kasatkina sasniegusi Sanktpēterburgas WTA «Premier» sērijas turnīra pusfinālu, bet Indianvelsas un Čārlstonas WTA «Premier» turnīros viņa spēlējusi ceturtdaļfinālā. Šosezon Kasatkina WTA turnīru pamatsacensībās ir izcīnījusi 19 uzvaras 29 mačos.

Abas tenisistes savā starpā iepriekš tikušās vienu reizi, kad pērn Trnavas ITF 100 000 sērijas turnīrā pirmās kārtas cīņā Ostapenko svinēja pārliecinošu uzvaru ar 6-3, 6-1.

Pirms diviem gadiem Ostapenko un Kasatkina uzvarēja «Grand Slam» junioru turnīros - Latvijas sportiste triumfēja Vimbldonā, bet Kasatkina Francijas atklātajā čempionātā.

Ostapenko un Kasatkinas cīņas uzvarētāja otrajā kārtā tiksies ar slovākieti Dominiku Cibulkovu, kura turnīrā ir izlikta ar 12.numuru un pirmajā kārtā ir brīva no cīņas.

Ostapenko, kurai nupat apritēja 19 gadi, šosezon labāko turnīru aizvadījusi februārī, kad tika līdz Dohas WTA «Premier» turnīra finālam, kurā cieta neveiksmi. Viņa iekļuva arī Katovices «WTA International» turnīra pusfinālā, savukārt Birmingemā šonedēļ viņa tika līdz ceturtdaļfinālam, otrajā kārtā uzvarot pasaules ranga 11.raketi un divkārtējo Vimbldonas čempioni Petru Kvitovu no Čehijas. Šosezon WTA pamatturnīros Ostapenko ir izcīnījusi 14 uzvaras 27 mačos.

Ostapenko oficiāli ir nodrošinājusi sev iespēju startēt savās pirmajās olimpiskajās spēlēs, jo viņa iepriekšējā nedēļā WTA rangā ieņēma 39.vietu, kas bija pilnīgi pietiekami, lai iegūtu ceļazīmi uz Riodežaneiro. Iespēju spēlēt Olimpiādē ieguva pasaules ranga 56 labākās sportistes, taču citu tenisistu neizpildīto kritēriju dēļ (traumas, nepiedalīšanās Federāciju kausā) pie iespējas startēt olimpiskajās spēlēs tika arī tobrīd ranga 72.vietā esošā Cvetana Pironkova no Bulgārijas.

Īstbornas turnīra galvenā favorīte ir pasaules ranga trešā rakete Agņeška Radvaņska, kura 2008.gadā jau triumfēja šajā turnīrā, bet pērn finālā zaudēja šveicietei Belindai Benčičai.

Īstbornas tenisa turnīrs ir pēdējais pirms Vimbldonas čempionāta, kas sāksies 27.jūnijā.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]