07.04.2017. 13:00

Sevastova vienu Vācijas tenisisti šonedēļ jau ir uzvarējusi, savā pirmajā mačā ar 6:3, 6:4 pieveicot Andrea Petkoviču. Pēc tam sekoja daudz grūtāka uzvara pār Onsu Žabūru – 7:5, 7:6(6). Anastasija vakar abos setos bija iedzinējos ar breiku un 1. setā arī atspēlēja divas setbumbas.

Šodien Sevastovai tikšanās ar tenisisti, kura šonedēļ ir atspēlējusi divas mačbumbas. Zīgemunda to paveica 2. kārtas mačā pret Venusu Viljamsu – 6:4, 6:7(3), 7:5. Pirms tam gūta vēl viena uzvara trīs setos, ar 6:7(6), 6:2, 7:6(4) apspēlējot Ļesju Curenko. Tā kā Zīgemunda nebija brīva no 1. kārtas, viņa nospēlējusi par vienu maču vairāk nekā Sevastova un savu vieglāko uzvaru svinēja vakar, kad ar 6:2, 6:3 sagrāva Luciju Šafāržovu.

Zīgemundai pērn bija karjeras labākā sezona, to nospēlējot 28 gadu vecumā. Laurai divi fināli, zaudējot Štutgartē un uzvarot Bostādē. Jāatzīmē arī ceturtdaļfināls Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kur viņa zaudēja nākamajai čempionei Monikai Puigai.

Zīgemunda sezonas izskaņā "noplīsa", zaudējot četrus mačus pēc kārtas. Identiska sērija viņai bija šī gada sākumā, arī turpinājumā līdz Čārlstonai spēlējot slikti – Laura Čārlstonā ieradās ar tikai vienu uzvaru pēdējos 12 mačos, Šonedēļ Zīgemunda spēlē sezonas labāko tenisu. Tādu, kāds viņas izpildījumā nav redzēts kopš pagājušās vasaras. Māls ir viņas mīļākais segums, tāpēc būtiska formas uzlabošanās tieši tagad ir loģiska.

Vai tādu līmeni viņa varēs nodemonstrēt arī šodien pret Sevastovu, uzzināsim ap plkst. 22:00. Tā būs ceturtdaļfinālu programmas otrā spēle, pirmajai sākoties plkst. 20:00, kad labāko noskaidros Darja Kasatkina un Irina-Kamēlija Begu.

Zīgemunda spēlē enerģisku tenisu, kas ir ļoti daudzveidīgs. Proti, viņa agresīvu spēli apvieno ar dažādību un prot izpildīt arī saīsinātos sitienus un "slaisu". Zīgemunda labprāt dodas pie tīkla un teicami var darboties gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Kad Sevastova ar viņu pērn jūlijā sacentās uz Bukarestes māla, gandrīz nekas no minētā Zīgemundas izpildījumā nebija redzams. Sevastova toreiz uzvarēja ar 6:3, 6:2, tik graujoši uzvarot bez lielas piepūles, jo Zīgemundai bija "melnā diena", pieļaujot ļoti daudz kļūdu. Pieņemot, ka abas tenisistes spēlētu savu labāko tenisu, Zīgemundai būtu labākas izredzes uzvarēt. Uzbrukums viņai kopumā ir jaudīgāks ar iespējām būt situācijas noteicējai.

Izmantojot lielisku izlozi, Ostapenko pirmoreiz tikusi līdz ceturtdaļfinālam WTA līmeņa turnīrā uz māla seguma. Aļona pirmajos trīs mačos tikās ar spēlētājām, kuru vidējais reitings ir tikai 164. Bieži tā negadās, it īpaši "Premier" turnīros, taču šoreiz Ostapenko pirmais nopietnais pārbaudījums turnīrā būs tikai ceturtajā spēlē, jo viņu gaida tikšanās ar sezonas vicelīderi punktu ieskaitē. Vozņacki šobrīd atpaliek tikai no Karolīnas Pliškovas, kuru uzvaras gadījumā pār Ostapenko apsteigtu.

Vozņacki šogad jau sakrājusi 25-7 bilanci un trīs reizes spēlējusi finālos, tiesa, visus zaudējusi. Dohā viņa nespēja pretoties Pliškovas uzbrukumam, nākamajā nedēļā Dubaijā uz pamatīga noguruma fona viņai pietrūka uzbrukuma tenisa, lai apspēlētu citu lielisku aizsardzības spēlētāju Eļinu Svitoļinu, visbeidzot pagājušajā nedēļā viņa bija bezspēcīga pret agresīvo un dominējušo Johannu Kontu Maiami titula spēlē.

Čārlstona Karolīnai ir vēsturiski ļoti sekmīgs turnīrs, šeit izceļoties ar 15-3 bilanci un diviem fināliem. 2009. gadā viņa zaudēja Sabīnei Liziki, bet divus gadus vēlāk apspēlēja Jeļenu Vesņinu. Bez Liziki bijušo ranga līderi šajā turnīrā vēl pieveikušas tikai Vera Zvonarjova (2010. gadā pusfinālā, kad Vozņacki izstājās 1. setā) un Stefānija Fēgele. Kopš pārsteidzošā zaudējuma Šveices tenisistei 2013. gada ceturtdaļfinālā ar 6:3, 4:6, 3:6 Vozņacki Čārlstonā nebija spēlējusi. Karolīna šonedēļ ar 7:5, 6:1 pieveica Anniku Beku un ar 6:3, 6:3 uzvarēja Anastasiju Rodionovu, abas spēles aizvadot vakar, jo pirmo maču trešdien nevarēja nospēlēt zibens dēļ.

Ostapenko ar Vozņacki ir vienreiz tikusies un viņu ar 7:5, 6:2 sakāva pagājušā gada augustā Ņūheivenā – turnīrā, kur viņa uzvarējusi četras reizes. Tagad Aļonai ar Vozņacki atkal tikšanās turnīrā, kur Dānijas tenisiste ir iepriekš uzvarējusi. Liela favorīte ir Vozņacki, bet mačā viss būs atkarīgs no Ostapenko.

Viss ir ļoti vienkārši. Ostapenko spēlē jaudīgu uzbrukuma tenisu, ar kuru var pieveikt Vozņacki, to jau vienreiz nodemonstrējot. Šodienas mačā Aļonai būs liels pacietības pārbaudījums, jo Vozņacki ar savu slaveno atsišanās tenisu liks Ostapenko spēlēt garās izspēles, gaidot mūsu tenisistes kļūdas. Pati Vozņacki uzbrukumā tradicionāli izdara ļoti maz.

Abu pirmajā tikšanās reizē viņa punktus pārsvarā krāja trīs veidos – ar Ostapenko kļūdām, uzbrukumiem Aļonas otrajai servei un dažkārt precīziem "backhand" trāpījumiem. Skaidrs, ka Ostapenko šodien uzvarēs vai zaudēs pati, jo viss būs atkarīgs no viņas uzbrukuma kvalitātes, sacenšoties ar aizsardzības tenisa speciālisti, kurai ir vājš uzbrukums.