04.10.2017. 09:30

Ostapenko ne vien paredzami daudz spēlēja uz Stousuras trauslo "backhand", tādā veidā gūstot daudz punktu, bet arī iespaidīgi neitralizēja Stousuras spēcīgo servi. Aļonai šodien bija 23 breikbumbas, kā rezultātā Austrālijas tenisistei bija tikai divi serves geimi, kuros viņai nevajadzēja atspēlēt breikbumbu(-as). Pirmais notika 2. seta astotajā geimā, kad bija nospēlēta pusotra stunda.

Stousura 1. setā abos uzvarētajos serves geimos atspēlēja kopumā 7 (5+2) breikbumbas. Esot vadībā ar 5:2, 30:0, Ostapenko ar kļūdām zaudēja četras izspēles pēc kārtas, nespējot izservēt setu. Tūlīt sekoja otrais "sausais" breiks pēc kārtas Latvijas tenisistes izpildījumā.

Ja 1. setā Ostapenko izdevās samērā kvalitatīvs teniss ar kontrolētu spēka spēli, 2. setā lielas nekārtības ar 20 nepiespiestajām kļūdām, esot iesaistītai ilgākā cīņā, nekā tam vajadzēja būt. Aļona divreiz bija vadībā ar breiku (3:1, 4:2), to uzreiz zaudējot nākamajā geimā. Pirmajā gadījumā viņai geimā zaudēja no 30:0 pārsvara, bet otrajā reizē Aļona bija bezspēcīga spēlē ar otro servi.

Ostapenko vēlāk uzņemšanā pie 5:4, 30:30 bija divu punktu attālumā no uzvaras, bet tobrīd vēl punktu pielikt nespēja. Aiznākamajā geimā viņai breiks izdevās, turklāt tas paveikts no 15:40 pozīcijas. Stousura ar pirmo servi atspēlēja mačbumbu, bet pēc tam bumbiņu raidīja tīklā ar "backhand" – otrā mačbumba. Ostapenko uzvarēja garā izspēlē, piespiežot pretinieci izsist autā.

Ostapenko šodien guva pirmo uzvaru savā "China Open" karjerā. Viņa Pekinā debitēja pērn, kad 1. kārtā ar mačbumbu zaudēja Jūlijai Putincevai. Šoreiz Aļona varēja startēt no 2. kārtas, jo iepriekšējā nedēļā, sasniedzot pusfinālu, aizkavējās Uhaņā. Iekļūšana 3. kārtā dod 120 reitinga punktus un 71 774 dolāru prēmiju. Nākamā pretiniece rīt gaidāmā cīņā būs ķīniete Šuaja Punga (#25) vai rumāniete Monika Nikulesku (#65).

Trešdien Pekinā gūtā uzvara pār Stousuru Aļonai ir sezonas 40. uzvara pamatturnīru spēlēs, kur viņai šogad 40-17 bilance. Ostapenko kontā vēl ir arī piecas uzvaras kvalifikācijas mačos (5-0). Ostapenko šogad guvusi divreiz vairāk uzvaru nekā pērn, kad viņai ar 19-24 bilanci bija karjeras produktīvākā sezona.

Ar tādu pašu rezultātu kā Ostapenko šodien uzvarēja Mārtiņš Podžus (ATP 680.), kuram tātad 6:3, 7:5 fiksēts Nontaburi "Futures 15 000" sērijas turnīra 2. kārtas mačā pret Taivānas tenisistu Kuanji Lī (ATP 516.). Podžus Taizemē sasniedzis sezonas astoto "Futures" ceturtdaļfinālu, nopelnot divus reitinga punktus. Podžus šosezon tālāk par ceturtdaļfinālu ticis divos turnīros – aprīlī Antaljā un jūlijā Kunšanā, abas reizes zaudējot pusfinālā.