05.10.2017. 22:22

Ostapenko ar Kirsteju pirmoreiz tikās augusta pēdējā dienā Ņujorkā, kur "US Open" 2. kārtas mačā uzvarēja ar rezultātu 6:4, 6:4. Aļona toreiz bez papildus seta spēlēšanas spēja uzvarēt, neskatoties uz 13 dubultkļūdām. Ostapenko pat bija viens geims ar sešām dubultkļūdām, turklāt viņa tajā geimā uzvarēja.

Pret Kirsteju vāju servēšanu var atļauties, bet, piemēram, pret eisu karalieni Karolīnu Pliškovu tā var radīt neatrisināmas problēmas. Ostapenko ceturtdaļfinālā, skatoties pēc reitinga, bija paredzēta tikšanās ar Pliškovu, taču Kirsteja viņu novāca no ceļa, čehieti 3. kārtas mačā pieveicot ar rezultātu 6:1, 7:5.

Kirsteja ir Aļonai patīkamu tenisu spēlējoša pretiniece – pārsvarā agresīva spēle no gala līnijas bez lielas dažādības. Ostapenko tādos mačos jūtas kā zivs ūdenī, jo netiek traucēta ar "slaisiem", turklāt vairumā cīņu viņai ir pārsvars spēka ziņā. Tas attiecas arī uz piektdien gaidāmo maču pret Soranu. Aļona būtībā lielākās problēmas sev var radīt pati, vāji servējot un/vai pieļaujot daudz nepiespiesto kļūdu.

Ostapenko kopš Kirstejas uzvarēšanas Ņujorkā ar viņu sadraudzējusies, pēdējos trīs turnīros abām esot vienā dubultspēļu komandā. Nospēlēti gan tikai divi no plānotajiem trim turnīriem, jo Uhaņā Aļona, taupot enerģiju vienspēlēm, no plānotā starta dubultspēļu turnīrā atteicās.

Salīdzinot ar pagājušo nedēļu Uhaņā, šī nedēļa Pekinā Aļonai ir ļoti viegla, divu uzvaru gūšanai kortā pavadot tikai divas stundas, bez lielas piepūles sasniedzot jau trešo ceturtdaļfinālu pēc kārtas. Uzvara pār Kirsteju Latvijas labākajai spēlētājai ļautu trešajā turnīrā pēc kārtas izcelties ar pusfinālu vai labāku rezultātu. Viņa Seulā kļuva par čempioni, bet Uhaņā apstājās pusfinālā.

Ostapenko šogad ceturtdaļfinālu mačos ir 6-2 bilance, zaudējot tikai Ļesjai Curenko (bites dzēliena mačā Akapulko) un Venusai Viljamsai (Vimbldonā). Tikmēr Kirsteja šosezon ceturtdaļfinālu barjeru pārvarējusi tikai vienreiz (1-3), kas viņai izdevās maijā Nirnbergā. Pēdējais zaudētais ceturtdaļfināls viņai bija Seulā, kur Sorana zaudēja Laksikai Kamkamai, toreiz netiekot līdz mačam ar Ostapenko.

Ostapenko un Kirstejas mačs piektdien plānots ne agrāk kā plkst. 9:30. Sākums var kavēties, ja ieilgs Grigora Dimitrova un Roberto Bautistas Aguta mačs, kam jāsākas 7:30. Ostapenko un Kirstejas mača uzvarētāja pusfinālā sacentīsies ar Simonu Halepu vai Darju Kasatkinu.