15.12.2014. 13:00
Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko (WTA 279.) pirmdien nespēja kvalificēties Ankaras ITF 50 000 pamatturnīram, kvalifikācijas trešajā jeb pēdējā kārtā ar 6:0, 3:6, 2:6 piekāpjoties Ukrainas tenisistei Jeļizavetai Jančukai (#352).

Kvalifikācijā ar pirmo numuru izliktā Ostapenko pirmajos divos mačos kopā zaudēja tikai septiņus geimus un arī šodien sāka graujoši, pretiniecei 1. setā neļaujot uzvarēt nevienā geimā.

Pēc tam sākās lielas problēmas ar servēšanu. Ostapenko trīs setu cīņā pieļāva 10 dubultkļūdas un savu servi pēc 1. seta nenoturēja tikai vienreiz. Ar 3:6 zaudētajā 2. setā viņa visus trīs geimus uzvarēja uzņemšanā, bet pēdējā setā vienīgo geimu ar servi uzvarēja pie rezultāta 1:5.

Ostapenko šodien aizvadīja sezonas pēdējo vienspēli. Jāpiebilst, ka teorētiski vēl pastāv iespēja uzspēlēt pamatturnīrā. Ja kāda no tā dalībniecēm atteiksies no spēlēšanas, Ostapenko būs pirmā laimīgo zaudētāju sarakstā. Divas uzvaras kvalifikācijā ļāva tikt pie trim reitinga punktiem.

Labākas sekmes dubultspēlēs, kur Aļona kopā ar zviedrieti Rebeku Petešoni sagrāva turnīra trešo pāri Džūlija Kuā/Amandīne Esē (abas Francija) – 6:1, 6:3. Iekļūšana ceturtdaļfinālā garantē 15 reitinga punktus. Turnīrs Ankarā notiek uz "hard" seguma telpās.