06.01.2017. 08:08

Ostapenko mača pirmajā nogrieznī ar iespaidīgu uzbrukuma tenisu dominēja ļoti spilgti. Viņai 1. setā netrūka iespēju uzvarēt ar lielāku rezultāta starpību, taču punkta pielikšanai bija nepieciešamas septiņas setbumbas! Pirmās divas bija pie rezultāta 5:1 uzņemšanā, un Deivisa abas atspēlēja ar "forehand" uzbrukumiem.

Amerikānietei pēc tam bija medicīnas pārtraukums labās kājas savainojuma dēļ, bet Ostapenko pēc dažu minūšu piespiedu pauzes nespēja izservēt setu, astoto geimu zaudējot "sausā" un pabeidzot ar dubultkļūdu.

Nākamajā geimā Aļonai uzņemšanā bija vēl četras setbumbas. Pirmā izniekota ar neprecīzu "backhand" sitienu pa līniju, bet pārējās trīs Deivisai palīdzēja atspēlēt labas pirmās serves. Ostapenko tūlīt otro reizi servēja par uzvaru setā un šoreiz uzdevumu izpildīja pārliecinoši, 10. geimā uzvarot "sausā" un setu pabeidzot ar spēcīgu un precīzu "backhand" sitienu.

2. setā pirmā pie breikbumbas tika Ostapenko, taču to izmantot neizdevās, kad Deivisa trešajā geimā kritiskā punkta izspēlē teicami uzsita ar diagonālo "backhand". Aļona nākamajā geimā zaudēja savu servi, no 0:40 atspēlējot tikai divas breikbumbas. Latvijas tenisiste drīz bija iedzinējos ar 1:4, tobrīd sekojot apspriedei ar mammu. Aicinājumam nospēlēt pacietīgāk un nedāvināt pretiniecei punktus Ostapenko atbildēja, ka viņai nav spēka un viņa jūtas slikti. Ostapenko vakar esot vējainajā Oklendā saaukstējusies. Neskatoties uz to, ceturtdaļfinālā izdevās uzveikt Medisonu Brengli.

Ostapenko setu neatlaida un saņēmās, no 1:4 spējot panākt izlīdzinājumu, bet neveiksmīgi nospēlēti pēdējie divi geimi. Aļona pie rezultāta 4:5 neprata nosargāt savu servi, šajā geimā trīs reizes kļūdoties ar "backhand" uzbrukumiem. Tā tika zaudēts pirmais sets jaunajā sezonā. Drīz sekoja arī pirmais zaudētais mačs.

Deivisa 3. seta pirmajā geimā servi noturēja "sausā". Ar to pašu otrajā geimā vajadzēja atbildēt Ostapenko, taču viņa pamanījās no 40:0 pārsvara uzdāvināt amerikānietei breiku. Esot iedzinējos ar 0:3, Aļonai bija vēl viena apspriede ar māti. Tika nolemts izstāties gadījumā, ja viņa zaudētu ceturto geimu, kas nozīmētu jau divu breiku deficītu. Ostapenko ar lielām mocībām spēja uzvarēt šajā geimā, bet zaudēja nākamo un pie rezultāta 1:4 pēc neilgas apspriedes ar turnīra ārsti izstājās slimības dēļ.

Ostapenko Oklendā ieradās ar sešu zaudējumu sēriju, kas tika pārtraukta, Jaunzēlandē sakrājot trīs uzvaras. Turnīrs pabeigts ar 110 reitinga punktu iegūšanu (pērn bija 30), kas ļaus pirmdien atgriezties Top 40, un 11 300 dolāru prēmiju. Ostapenko šodien vēl bija paredzēts dubultspēļu turnīra pusfināls kopā ar Beļģijas tenisisti Kirstenu Flipkensu.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]