06.01.2016. 08:14
Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko trešdien šī gada ievadošā Oklendas WTA International sērijas turnīra otrajā kārtā nespēja nosargāt drošu uzvaru un ar 6-4, 6-7 (4:7), 5-7 piekāpās Naomi Broudijai no Lielbritānijas, kura pārvarēja kvalifikāciju.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Ja pirmais sets tika uzvarēts sīvā cīņā, Ostapenko realizējot trīs no septiņām breikbumbām. Otrajā un trešajā setā Latvijas tenisiste bija viena soļa attālumā no drošas uzvaras, taču to neizmantoja un zaudēja visā mačā.

Ostapenko otrajā setā bija vadībā ar 5-2, esot viena uzvarēta geima attālumā no panākuma otrās kārtas mačā. Tomēr turpinājumā trīs geimus pēc kārtas uzvarēja Broudija, panākot neizšķirtu 5-5. Pēc tam Ostapenko guva vēl vienu punktu, uzvarot 11.geimā, taču uzreiz pēc tam ar to pašu pie savas serves atbildēja arī Broudija (6-6). Taibreikā acīmredzami veiksmīgāka bija Lielbritānijas sportiste, uzvarot otrajā setā. Zīmīgi, ka taibreikā Ostapenko varēja saņemt arī diskvalifikāciju par metienu ar raketi bumbiņu padevējam.

Trešā seta sākums Ostapenko bija vēl veiksmīgāks nekā otrajā - viņa nonāca vadībā ar 5-1. Tiesa, sestais geims arī bija pēdējais, kurā Latvijas sportiste uzvarēja, jo nākamajos sešos veiksmīgāka bija Broudija, kura prasmīgi atspēlējās un guva uzvaru visā mačā.

Otrā seta taibreikā arī notika nepatīkams incidents, kad Ostapenko pēc zaudētas izspēles izmeta raketi no rokām un tā trāpīja bumbiņu padevējam. Kaut Latvijas tenisiste apgalvoja, ka rakete viņai izslīdējusi, Broudija tiesnesim pieprasīja, lai Ostapenko tiktu diskvalificēta un pat izsauca kortā turnīra galveno tiesnesi.

"Bija diezgan skaidrs, ka viņa meta raketi un trāpīja bumbiņu padevējam. Par to būtu jādiskvalificē," pēc mača teica Broudija, uzsverot, ka netic Ostapenko apgalvojumam par raketes izslīdēšanu. "Atkārtojumā ir skaidri redzams, ka tā neizslīdēja. Tomēr šāds ir teniss un galvenais vārds pieder tiesnesim."

Tāpat tenisistes iesaistījušās arī vārdu apmaiņā pēc mača. "Jeļena (Aļona) komentēja, ka mana uzvedība bija briesmīga. Nedomāju, ka kortā paveicu ko necienīgu. Spiediens bija augsts un adrenalīns uzkarsēts."

"Mēs iesaistījāmies nelielā konfrontācijā, tomēr viņa būs fantastiska spēlētāja. Esmu droša, ka mācīsimies no šodienas kļūdām un virzīsimies uz priekšu," uzsvēra Broudija.

Kā zināms, turnīra pirmajā kārtā WTA ranga 84.vietā esošā Ostapenko savā šī gada pirmajā mačā pirmdien ar 6-1, 7-5 uzvarēja zviedrieti Juhannu Lāšoni, kura pasaules rangā atrodama 56.pozīcijā. Pirmās kārtas pārvarēšana Ostapenko deva 30 WTA ranga punktus.

Savukārt ranga 122.vietā esošā Broudija turnīru sāka no kvalifikācijas, kur izcīnīja trīs uzvaras, vienīgo setu zaudējot izšķirošajā cīņā pret atlases turnīra pirmā numura īpašnieci Magdalēnu Ribarikovu no Slovākijas. Tikmēr pamatturnīra pirmajā kārtā britu sportiste otrdien ar 7-5, 6-4 pārsteidzoši uzveica ar otro numuru izlikto Serbijas tenisisti Anu Ivanoviču, kura WTA rangā ieņem 16.pozīciju.

Iepriekš Broudijas spēcīgākā pārspētā tenisiste bija Jarmila Volfa (tobrīd - Gajdošova), kura pērn tika uzvarēta Vašingtonas turnīrā, kad pasaules rangā atradās 76.pozīcijā.

Abām tenisistēm šis bija otrais savstarpējais duelis vienspēļu sacensībās - pagājušajā sezonā viņas sacentās Kvebekas WTA International sērijas turnīra pusfinālā, kad ar 6-4, 6-2 uzvaru izcīnīja Latvijas tenisiste, sasniedzot savas karjeras līdz šim vienīgo WTA finālu.

Pēc savas pirmās pilnās sezonas profesionālajā tenisā 18 gadus vecā Ostapenko WTA rangā bija atrodama 84.vietā, ko ieņem arī šonedēļ. Viņai nedaudz pietrūka, lai spētu Oklendas turnīra pamatsacensībām kvalificēties automātiski, tomēr Latvijas tenisiste saņēma speciālo ielūgumu jeb "wild card".

pievienota 5.-8.rindkopa Daugavpils Ledus sporta skola Stacijas 45a, Daugavpils, LV-5401
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties