06.07.2014. 19:40
Latvijas jaunā tenisiste Aļona Ostapenko prestižā Vimbldonas čempionāta junioru sacensību vienspēļu turnīra finālā svētdien ar rezultātu 2-6, 6-3, 6-0 pieveica slovākieti Kristinu Šmiedlovu. Šis junioru līmenī kļuvis par lielāko panākumu Latvijas tenisa vēsturē.

Jau pirmajā geimā Ostapenko zaudēja punktu pie savas serves, bet otrajā pati neizmantoja vairākas breikbumbas, nokļūstot iedzinējos ar 0-2. Kaut Ostapenko spēja panākt izlīdzinājumu 2-2, turpinājumā viņa pirmajā setā vairs neuzvarēja nevienā geimā, kaut cīņa bija sīva.

Otrajā setā jau Ostapenko ātri vien ieguva vadību ar 2-0, tomēr trešajā geimā pie savas serves nenosargāja pārsvaru un Šmiedlova trešajā geimā breiku atspēlēja. Tas gan Ostapenko neliedza vēlreiz lauzt pretinieces servi un pārņemt vadību ar 4-1, bet vēlāk triumfēt ar 6-3.

Izšķirošajā setā pirmie divi geimi ilga vairāk nekā desmit minūtes, tomēr pēc tiem vadību ar 2-0 bija pārņēmusi Ostapenko, kura arī seta turpinājumā neatdeva pretiniecei nevienu geimu. Trešais sets noslēdzās nieka 22 minūšu laikā.

Ostapenko WTA pieaugušo rangā pašlaik ieņem 484.vietu, bet junioru rangā atrodas 24.pozīcijā. Tikmēr Šmiedlova, kura sacensībās bija izlikta ar astoto numuru, WTA rangā atrodama 1092.pozīcijā, bet junioru rangā viņai desmitā vieta.

Nesenajos gados 2012.gadā par Vimbldonas junioru čempioni kļuva Kanādas zvaigzne Eižēnija Bušāra, kura šogad jau sacentās pieaugušo turnīra finālā. Tāpat šajā tūkstošgadē sacensībās uzvarējušas tādas sportistes kā Vera Duševina, Kirstena Flipkensa, Katerina Bondarenko, Agņeška Radvaņska, Karolīne Vozņacki, Uršula Radvaņska un Lora Robsone.

Latvijas pārstāve ieguva savu pirmo šādas raudzes titulu. Zīmīgi, ka ITF kategorijas pieaugušo turnīros viņa savā karjerā finālos vēl nav cietusi nevienu neveiksmi.

Līdz šim Ostapenko labākais sasniegums «Grand Slam» junioru turnīros bija ceturtdaļfināla sasniegšana, ko viņa bija paveikusi 2013. un 2014.gada Austrālijas atklātajā čempionātā.

Latvijas tenisiste pagājušajā mēnesī ceturto reizi karjerā uzvarēja pirmās pakāpes junioru turnīrā, finālā pārspējot tieši Šmiedlovu. Šīs trofejas ierindojamas trešajā līmenī, jo junioru tenisā prestižāki ir vien «Grand Slam» un A pakāpes turnīri.

Kā ziņots, pirms tam pirmajā kārtā Latvijas tenisiste ar 6-4, 6-3 uzvarēja Lielbritānijas pārstāvi Anastasiju Mikhejevu, kura WTA pieaugušo rangam nav kvalificējusies, bet junioru ieskaitē ieņem 204.vietu, bet otrajā mačā ar 7-6 (9:7), 4-6, 6-2 pieveica krievieti Natāliju Vihļancevu, kura WTA vienspēļu rangā nav iekļuvusi, bet junioru rangā atrodama 55.pozīcijā. Savukārt astotdaļfinālā Ostapenko ar 6-2, 6-2 pārspēja ukrainieti Anhelinu Kaļiņinu, kura junioru rangā pašlaik atrodas 43.vietā, bet WTA pieaugušo rangā vienspēlēs jau pakāpusies uz 270.vietu. Šajā turnīrā Ukrainas tenisiste bija izlikta ar devīto numuru.

Pēc tam ceturtdaļfinālā Latvijas pārstāve ar 6-3, 6-1 pārliecinoši pārspēja amerikānieti Tornādo Elīsiju Bleku, kura WTA pieaugušo rangā ieņem 879.vietu, bet starp juniorēm atrodama augstajā ceturtajā vietā. Bleka šajā turnīrā bija izlikta ar trešo numuru. Savukārt pusfinālā sestdien Ostpaneko ar 6-1, 6-2 uzvarēja čehieti Marketu Vondrousovu, kura WTA rangam nav kvalificējusies, bet pasaules junioru rangā atrodas 14.pozīcijā un sacensībās bija izlikta ar 12.numuru.

Dubultspēļu turnīrā Ostapenko savu dalību noslēdza otrajā kārtā, zaudējot ar otro numuru izliktajam duetam.

Pirms tam šogad Latvijas pārstāve Francijas atklātā čempionāta junioru sacensībās zaudēja pirmajā kārtā gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs, bet Austrālijā tika līdz savam otrajam «Grand Slam» sacensību vienspēļu ceturtdaļfinālam karjerā.