02.06.2014. 21:20
16 gadus vecā Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko pēc zaudējuma “French Open” junioru turnīra 1.kārtā kanādietei Fransuāzai Abandai sarunā ar Sportacentrs.com bija paškritiska, atzīstot, ka brīžam zaudējusi koncentrēšanās spējas un pieļāvusi par daudz kļūdu.

Uz pēcspēles sarunu Aļona Ostapenko ierodas aptuveni 40 minūtes pēc mača beigām. Uz jautājumu “Kā jūties?” viņa atbild – “Slikti!”. Bet piebilst, ka nākot uz preses telpu izdevies satikt Ernestu Gulbi, kurš paspējis viņu uzmundrināt. Tāpēc sākoties sarunai Aļonai sejā redzams arī smaids.

Līdzīga spēle, tomēr zaudējums divos setos. Kas bija tās lietas, kas pietrūka, lai izcīnīu panākumu?Noteikti pieļāvu par daudz nepiespiesto kļūdu un brīžiem par maz koncentrējos notikumiem kortā. Jākoncentrējas katrai, izspēlei, katrai bumbai. Tā man šodien pietrūka.

Vai to konkrēti var teikt par otro setu, kad no 3:0 pārsvara zaudēji piecus geimus pēc kārtas?Otro setu iesāku ļoti labi, bet tad galvā iezagās doma, ka uzvarēšu nepieliekot visas pūles. Nedaudz par daudz relaksējos un savu spēli vairs nespēju atgūt.

Pret viņu biji spēlējusi pirms diviem gadiem Kanādā. Arī toreiz zaudēji (6:1, 1:6, 1:6-aut.). Vai šajos mačos bija kas līdzīgs?Toreiz pirmais sets bija perfekts un atkal bija šīs domas, ka viņai vairs nav iespēju. Atslābinājos un zaudēju. Viņa ir tāda spēlētāja, pret kuru to nedrīkst darīt.

Jūs abas šodien spēlējāt pietiekami aktīvu uzbrukuma tenisu, bez parastas bumbiņas atgriešanas pretinieces pusē. Tev šāds stils patīk un ir ļoti tuvs?Jā, man patīk tā spēlēt. Bet par viņu... Es gan teiktu, ka šodien viņa brīžiem arī centās tikai noturēt bumbu spēlē, uzmeta kādu svecīti, lai iegūtu laiku un pārvietotos kortā. Protams, kad bija iespēja, arī viņa uzbruka ar spēcīgiem sitieniem.

Pati par piesardzīgāku spēli neesi domājusi?Domāju tas nāks ar gadiem. Kļūšu pacietīgāka. Uzbrukuma teniss ir labāks nekā aizsardzības, nākotnē šo kļūdu skaits mazināsies.

Ar ko atšķiras IFT 10 000 turnīri, kuros Tev ir ļoti labas sekmes, perfekta finālu bilance, no junioru Grand Slam turnīriem? Tajos tālāk par ceturtdaļfinālu nav sanācis tikt.Junioru sacensībās uzskatu, ka nekādi nevaru zaudēt spēlētājām, kas reitingā ir zem manis. Atkal par daudz domāju. Pieaugušo ITF turnīros esmu atbrīvota, spēlēju savu spēli, nav galvā nepareizu domu.

Abanda gan nebija īsta junioru spēlētāja, pēdējā laikā viņa piedalījās tikai pieaugušo turnīros.Uzskatu, ka viņa ir viena no šo sacensību favorītēm. Neviena no mums nevarēja būt pārāk priecīga par izlozi. Arī US Open 1.kārtā man pretiniekos tika vēlākā čempione Konjuha.

Varbūt arī ir tā, ka junioru turnīros spēlētājas viena otru vairāk pazīst un zina kā jāspēlē?Tā ir, arī es pazīstu prakstiski visas junioru spēlētājas, bet ITF mačos pirms tam izpētu tikai pretinieces biogrāfiju un dodos laukumā.

Uz “French Open” Parīzē esi ieradusies pirmo reizi. Kā patīk turnīrs, ar ko tas atšķiras no citiem lielajiem turnīriem?Man te patīk, ir jauka atmosfēra. Vienīgais ļoti daudz cilvēku un turnīrs notiek uz māla seguma, kas noteikti nav mans mīļākais segums. Man patīk hard segums, bet no “Grand Slam” ļoti iepaticies “Australian Open”.

Vakar tribīnēs skatījies visu Ernesta Gulbja spēli. Vai nebija nogurdinoši pavadīt tur četras stundas?Mačs bija interesants. Es no tā varu tikai mācīties. Tieši pacietība bija Ernesta trumpis, kas man pagaidām pietrūkst. Tāpat viņš lieliski servēja, sita gan no labās, gan kreisās puses. Uzvarēt tādu spēlētāju kā Federers ir ļoti grūti. Tās stundas pagāja nemanot.

Arī Tu kortā esi diezgan emocionāla. Skaļi izsaucieni, dusmošanās uz sevi. Vai arī raketes lauz tāpat kā Ernests?Nē, raketes nelaužu. Saprotu, ka tas nav labi. Arī runāšanu cenšos ierobežot, apzinos, ka tas nenāk par labu manai spēlei. Tas ir bērnudārzs, jāizbeidz tas. Tad arī būs vieglāk koncentrēties mačam.

Šodienas spēlē neredzēju Tavu mammu, bet bija Andis Juška. Vai pēc Federācijas kausa viņš pilda Tava trenera pienākumus?Nē, mamma joprojām ir mana trenere, Andis pilda tikai sparinga partnera pienākumus. Mamma ar mani bija iepriekšējā turnīrā Milānā un viņa joprojām iesaka lietas, kas man jāuzlabo spēlē. Uz Parīzi gan viņai neizdevās tikt.

Kā Tev patīk sparingošana ar Andi?Tas ir kaut kas savādāks. Viņš stabili spēlē, un redzu, ka arī es kļūstu stabilāka. Visas bumbas uz pretinieces otrās serves vairs nešauju autā.

Un kā ir ar dubultkļūdām. Vairākos turnīros tās bijušas pat ļoti daudz?Jā, arī pie tām lieki sadomājos. Dažkārt vienkārši neieturu pauzi starp pirmo un otro servi. Šī nekoncentrēšanās arī noved pie kļūdas.

Divi no Taviem lielā tenisa favorītiem ir Viktorija Azarenka un Huans Martins Del Potro. Parīzē viņi savainojumu dēļ nespēlē. Kuriem novēli uzvarēt sieviešu un vīriešu turnīrā?Sieviešu turnīrā biju par Serēnu (Viljamsu), bet viņa zaudēja. No palicējām uzvaru novēlu Šarapovai. Ja viņa spēlēs savu spēli, tad iespējas ir ļoti labas. Patīk arī spāniete Mugurusa. Viņas stils - arī cenšas uzbrukt. Vīriešu turnīrā esmu par Ernestu. Nebūs viegli, bet novēlu viņam veiksmi!

Cik labi pazīsti savu dubultspēļu pārinieci (ukrainiete Angelina Kaļiņina-aut.) un kādi ir jūsu mērķi turnīrā?Ar viņu spēlējām kopā tikko Milānā, tikām līdz pusfinālam. Pazīstu jau no kādiem 14 gadiem. Iespējas mums ir, lai arī centīsies pilnīgi visi. Tā ir iespēja ilgāk palikt turnīrā un izbaudīt šo atmosfēru.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga