06.01.2016. 07:44
Talantīgā Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko naktī uz trešdienu izstājās no Oklendas WTA «International» sērijas turnīra. Otrās kārtas spēlē viņa ar 6-4, 6-7(4), 5-7 piekāpās britu tenisistei Naomi Broudijai, kura pamatturnīrā iekļuva caur kvalifikāciju.

Otrā seta laikā Ostapenko atradās vadībā ar 5-2, būdama viena uzvarēta geima attālumā no uzvaras mačā, taču nespēja to izcīnīt. Broudija izlīdzināja rezultātu setā, vēlāk uzvarēja taibreikā, novirzot labākās noskaidrošanu uz trešo, izšķirīgo setu. 

Taibreikā Ostapenko tīši vai netīši ar raketi meta bumbiņu padevējam.

Ostapenko's controversial racquet throw that hit a ball boy. Broady wanted her disqualified for this. — Max (@MGLovesTennis)

Arī trešo setu krietni veiksmīgāk iesāka Ostapenko, izvirzoties priekšā ar 5-1, taču turpinājumā visos atlikušajos geimos pārāka bija Lielbritānijas sportiste, gūstot virsroku setā ar 7-5. 

Pēc spēles, tenisistēm paspiežot rokas, 25 gadus vecā Broudija uzkliedza Ostapenko: «Tu iemeti bumbiņu padevējam ar raketi!» Viņa aicinājusi Latvijas pārstāvi diskvalificēt. 

That was some handshake! Broady yelled at Ostapenko for hitting the ball boy w/her racquet. — Max (@MGLovesTennis)

WTA rangā Ostapenko ieņem 84. vietu, kamēr Broudija ir 122. pozīcijā. Līdz šim viņas bija tikušās vienreiz, kad 2015. gada sezonā Kvebekā (Kanāda) ar 6-4, 6-2 pārāka bija Latvijas sportiste.

Par otrās kārtas sasniegšanu 18 gadus vecā Ostapenko nopelnīja 30 reitinga punktus un 3310 ASV dolāru naudas prēmiju.

Ostapenko vienā no sezonas pirmajiem trim WTA turnīriem piedalās pēc organizatoru speciālā ielūguma jeb «wild card» saņemšanas. Viņai nebija jāpiedalās kvalifikācijas kārtās.

«ASB Classic» turnīrs hard jeb cietā seguma kortos Jaunzēlandē risinās no 4. līdz 9. janvārim. Tā kopējais prēmiju fonds ir 226 750 ASV dolāru.Latvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties