05.01.2017. 05:15

Ostapenko šodien pamodās saaukstējusies, vēlāk atzīstot, ka veselības problēmu dēļ nav spējusi nospēlēt tik labi, cik vēlas. Spēles sākums Aļonai neizdevās, kļūdām bagātā tenisā nokļūstot iedzinējos ar 0:3, kas bija dubultbreika deficīts.

Latvijas tenisistei izdevās uzvarēt nākamajos piecos geimos, turklāt divos no tiem viņa bija iedzinējos – ceturtajā geimā uzņemšanā ar 0:30, bet piektajā geimā savu servi izdevās nosargāt no 0:40, šajā geimā atspēlējot kopumā četras breikbumbas.

Ostapenko vēlāk neprata izservēt setu un no 5:3, 30:15 ar kļūdām zaudēja trīs punktus pēc kārtas. Ja nākamajā uzņemšanas reizē vēl vienu breiku nokārtot vēl neizdevās, tad aiznākamajā pie rezultāta 6:5 tas gan notika. Ostapenko četri lieliski uzbrukumi – trīs ar diagonālajiem "forehand" un viens ar "backhand" pa līniju – punktu setam ļāva pielikt bez taibreika palīdzības.

Arī 2. setā Ostapenko pilnībā dominēja, taču arī tagad neizpalika daži nekvalitatīvi posmi. Aļonai 2-0 starta izrāviens, pēc tam no 40:15 pārsvara zaudējot servi. Pie 5:2 uzņemšanā ar "backhand" kļūdām nerealizētas divas mačbumbas, bet nākamajā geimā ar savu servi bija nepieciešamas vēl trīs mačbumbas (tātad kopumā piecas), lai beidzot salauztu amerikānietes pretestību. Ostapenko tīri uzvarētajās izspēlēs bija graujošs 45-6 pārsvars!

Ostapenko trīs uzvaras pēc kārtas pēdējo reizi guva aprīlī Katovicē, kur tika līdz pusfinālam tādas pašas nozīmes turnīrā. Aļona Jaunzēlandē sasniedza karjeras ceturto (1-2) WTA līmeņa pusfinālu, kur viņas pretiniece piektdien būs ranga 61. vietā esošā amerikāniete Lorena Deivisa, mačs rīt plkst. 6:00. Trīs uzvaru gūšana Oklendā ļāvusi tikt pie 110 reitinga punktiem, kas ir par 80 vairāk nekā Aļona šeit nopelnīja pērn. Ostapenko pirmdien atgriezīsies Top 40.

Ostapenko Oklendā pusfinālu sasniedza arī dubultspēļu turnīrā, kur viņa piedalās ar Beļģijas tenisisti Kirstenu Flipkensu. Viņām otrajā mačā pēc kārtas panākums pret Āzijas komandu. Vakar tika pieveiktas māsas Čanas no Taivānas, bet šodien apspēlēta Japānas komanda Šuko Aojama/Makoto Ninomija – 6:1, 2:6, 10:7. Arī dubultspēļu reitingam nopelnīti 110 reitinga punkti.

Jelena Ostapenko books a spot in @ASB_Classic Semifinals!Beats Brengle 7-5, 6-3! pic.twitter.com/XGuQLQ4LGu— WTA (@WTA) January 5, 2017FP Investment, SIA E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties