23.04.2014. 18:10
Trīs Latvijas tenisisti turpina sacensības ITF un "Future" turnīros Eiropā. Aļona Ostapenko 1. kārtu pāvarējusi Itālijā, bet brāļi Jānis un Mārtiņš Podžus katrs pa uzvarai guvuši Turcijā.

Aļona Ostapenko rangā pakāpusies 81 pozīciju un šonedēļ atrodas 656. vietā Latvijas tenisiste ceturto nedēļu Santa Margeritas Di Pulas (Itālija) ITF 10 000 sacensībās uz māla seguma sāka ar grūtu uzvaru pār Francijas tenisisti Odriju Albī (WTA 683.) – 7:6(3), 7:5. Ostapenko abos setos bija iedzinējos ar breiku, 2. setā no 3:5 izdevās uzvarēt četros geimos pēc kārtas.

Aļonas pretiniece 2. kārtā būs holandiete Džanneke Vikerinka (WTA 1091.). Ostapenko Itālijā piedalīsies arī dubultspēļu turnīrā, tajā startējot kopā ar Nīderlandes sportisti Rozāliju Van Der Hoeku. Abas izliktas ar otro numuru, kas turnīru ļauj sākt no 2. kārtas jeb ceturtdaļfināla. Vienspēlēs pagaidām nopelnīts viens punkts.

Brāļi Podžus atkal spēlē Antaljas "Future" turnīrā uz "hard" seguma. Abi jau tikuši līdz 2. kārtai. Jānis Podžus vakar ar 6:4, 6:4 uzveica Meksikas tenisistu Luisu Patino (ATP 1006.), bet Mārtiņš Podžus šodien ar 6:2, 6:1 sagrāva Izraēlas pārstāvi Balu Dekeru (ATP 881.). Abi nopelnījuši pa vienam punktam. Jānis 2. kārtā sacentīsies ar vācieti Peteru Helleru (ATP 655.), bet Mārtiņa otrais pretinieks būs japānis Šo Katajama (ATP 811.).

Pagājušajā nedēļā karjeras pirmo uzvaru "Future" pamatturnīros guvušais Artūrs Lazdiņš šonedēļ Šarmelšeihā uz māla atkal ar "wild card" zaudēja 1. kārtā – 4:6, 0:6 pret ranga 1124. vietā esošo Šveices tenisistu Dmitriju Bretingu. Lazdiņš 1. kārtu nepārvarēja arī dubultspēļu turnīrā, kopā ar Moldovas tenisistu Kristianu Lozanu sagrāve pret mājiniekiem Karimu Hosamu un Karimu-Mohamedu Māmūnu – 2:6, 2:6. Lazdiņš šonedēļ reitinga puntkus neieguva.

16 gadus vecais Rūdolfs Mednis nedēļas nogalē nepārvarēja kvalifikāciju "Future" turnīrā Madridē (māls). Mednis 1. kārtā ar 7:6(3) uzveica mājinieku Fransisko Adolfo Blanko Parisu, kurš izstājās. Savukārt uz 2. kārtas maču Mednis neizgāja. Tas Mednim bija otrais "Future" kvalifikācijas turnīrs karjerā. Janvārī viņš 1. kārtā zaudēja Vācijā.