05.06.2015. 12:35
Latvijas dāmu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko (WTA 152.) piektdien ar graujošu uzvaru sāka zālāja sezonu, Hertogenbošas WTA "International" sērijas turnīra kvalifikācijas 1. kārtā ar 6:0, 6:2 sagraujot ASV pārstāvi Keitlinu Voriskiju (#268). Anastasijai Sevastovai šodien ceturtdaļfināls ITF 100 000 turnīrā Marseļā.

Ostapenko pirmo geimu zaudēja, kad atradās vadībā ar 6:0, 4:0. Latvijas tenisiste atspēlēja visas piecas breikbumbas, visas bija mača 10. geimā. Piebilstams, ka Aļona 54 minūtēs graujoši uzvarēja, neskatoties uz ierastajām problēmām ar servi.

Pretiniece 8 no 18 punktiem uzņemšanā ieguva, pateicoties Ostapenko dubultkļūdām. Aļona ar otro servi uzvarēja tikai astoņas izspēles (no 21), toties ar pirmo servi zaudēja tikai piecus punktus (26/31).

Iekļūšana 2. kārtā dod 10 reitinga punktus. Lai kvalificētos pamatturnīram, nepieciešamas trīs uzvaras. Nākamā pretiniece rīt būs Beļģijas tenisiste Isaline Bonaventure (#189). Aļona WTA kvalifikācijā spēlē ceturto reizi, līdz šim labākais rezultāts ir 3. kārtas jeb fināla sasniegšana aprīlī uz māla seguma Prāgā. Pēc tam sekoja zaudējums "French Open" priekšsacīkšu 1. kārtā. Pirmdien, kad sāksies Hertogenbošas pamatturnīrs, Ostapenko svinēs 18. dzimšanas dienu.

Ostapenko šodien guva 13. uzvaru pēc kārtas uz zālāja seguma. Uzvaru sērija, ieskaitot junioru sacensības, kurās viņa pagājušā gada vasarā pa sešiem panākumiem guva "Roehampton" turnīrā Londonā un Vimbldonā.