05.01.2016. 18:00
Aļona Ostapenko (WTA 84.) trešdien turpinās Oklendas "International" sērijas turnīru, 2. kārtā sacenšoties ar kvalifikāciju izgājušo Lielbritānijas tenisisti Naomi Broudiju (WTA 122.), kura uzvarēta vienīgajā iepriekšējā tikšanās reizē. Mača sākums ap plkst. 3:00.

Jaunzēlandē ar "wild card" palīdzību startējošā Ostapenko sezonu atklāja ar dominējošu sniegumu, pirmdien divos setos uzveicot Juhannu Lāšoni (6:1, 7:5). Aļonai grūtākie brīži bija mača sākumā un beigās. 1. seta ievadā nepieļauts agrs pretinieces breiks, bet cīņas izskaņā maču izdevās izservēt ar otro mēģinājumu.

Ja pirmajā spēlē mūsu tenisiste nebija favorīte, sezonas otrajā iznācienā viņa gan baudīs favorītes statusu, otro reizi sacenšoties ar rangā zemāk esošo britu tenisisti Broudiju. Aļona viņu septembrī ar rezultātu 6:4, 6:2 pieveica Kvebekā, kas abām bija karjeras labākais turnīrs. Ostapenko toreiz pirmo reizi tika līdz WTA finālam, bet Broudija – līdz pusfinālam (tajā zaudēts tieši Ostapenko).

Kvebekas turnīram ar sacensībās Oklendā ir ļoti liela līdzība tādā ziņā, ka Broudija arī toreiz spēlēja kvalifikācijā. Vienīgā atšķirība – viņa Kanādā priekšsacīkstēs zaudēja, bet vēlāk pamatturnīrā tomēr iekļuva kā laimīgā zaudētāja. Šoreiz kvalifikāciju izdevās iziet, gūstot trīs uzvaras.

Broudija četros mačos zaudējusi tikai vienu setu. Ar 6:1, 6:3 sagrauta Laura Zīgemunda, ar 6:2, 6:4 pieveikta Katerina Kozlova, ar 6:3, 1:6, 7:6(6) pārspēta Magdalēna Ribarikova, visbeidzot vakar pamatturnīra 1. kārtās mačā gūta karjeras lielākā uzvara, divos setos sakaujot Anu Ivanoviču – 7:5, 6:4. Uzvara pār ranga 16. vietā esošo Ivanoviču Broudijai ir karjeras pirmā Top 20 uzvara (1-4).

1.89 metrus garās Broudijas lielākais trumpis ir serve. Vakar spēlē pret Ivanoviču viņa sakrāja 14 eisus, pirmo servi trāpot 68% un ar to uzvarot 74% (32/43) punktus, bet ar otro tikai 50% (10/20). Kvalifikācijā trijos mačos kopā viņai 18 eisi. Vakar Broudijai bija pirmais vakara mačs (beidzās plkst. 22:00), kamēr visas trīs cīņas kvalifikācijā tika aizvadītas daudz agrāk.

Ostapenko vakar nespēlēja, kamēr Broudija beidza ļoti vēlu un, domājams, ka viesnīcā agrāk par pusnakti nebija. Tenisa diena nebeidzas ar noiešanu no korta. Nākamās dienas programma Broudijai nav pateicīga, jo spēle pret Ostapenko galvenajā kortā notiks ap plkst. 14:00 pēc vietējā laika. Mums tad būs 3:00 naktī. Ostapenko pret Broudiju būs otrā spēle galvenajā kortā, pirms tam no plkst. 1:15 sacenšoties Svetlanai Kuzņecovai un Tamirai Pašekai.

Vēl viens jautājums Broudijas sakarā pirms mača ar Ostapenko ir, kā Naomi nospēlēs nepilnu diennakti pēc karjeras lielākās uzvaras? Bieži vien tādos gadījumos nākamā cīņa ir neizteiksmīga. Gan Ostapenko, gan Broudija WTA turnīros tikai vienreiz tikusi tālāk par 2. kārtu, to izdarot jau pieminētajā turnīrā Kvebekā.

Abas tenisistes viena otrai ir labi zināmas. Un ne vien tāpēc, ka jau ir nospēlējušas vienu spēli. Zīmīgi, ka Ostapenko pirms jaunās sezonas Melburnā trenējās tieši kopā ar Broudiju. Naomi bez iespaidīgās serves vēl izceļams "forehand" sitiens un "backhand", kas tiek sists ar vienu roku. Tas sieviešu tenisā nav tik izplatīts kā vīriešiem. Spēle pie tīkla viņai ir labi noslīpēta.

Skaidrs, ka Aļonai, neskaitot servi, kopumā ir labāks teniss. Ostapenko vajadzētu dominēt garajās izspēlēs, tāpat jāizmanto labāks ātrums. Abu pirmajā spēlē septembrī Kanādā, neskatoties uz šķietami pārliecinošo rezultātu 6:4, 6:2, Ostapenko tik viegli nemaz neklājās. Aļona toreiz atspēlēja visas 11 breikbumbas, bet pati realizēja 3/7. Broudijai toreiz bija 11 eisi, ar pirmo servi uzvarēti 74% punktu, bet ar otro tikai 32%.

Mača uzvaras vērtība ir 30 reitinga punkti. Ostapenko tik daudz jau ir nopelnījusi, bet ir laba iespēja iegūt divreiz vairāk. Ja izdosies otro reizi pieveikt Broudiju, ceturtdaļfinālā pretī nāks amerikāniete Slouna Stīvensa (#30, ar viņu nav spēlēts) vai vāciete Karīna Vithefta (#64, 0-1).FP Investment, SIA E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties