08.04.2017. 08:35

, LSM.LV - Sports

Ostapenko ceturtdaļfinālā ar rezultātu 6-2, 6-4 pārspēja kādreizējo pasaules ranga līderi Karolīnu Vozņacki no Dānijas, kas šajās sacensībās triumfēja 2011.gadā, bet Sevastova ar 2-6, 4-6 piekāpās vācietei Laurai Zīgemundai.

Par iekļūšanu turnīra pusfinālā Ostapenko nopelnījusi WTA ranga 185 punktus, kas viņai rangā ļaus pakāpties par aptuveni desmit vietām, bet fināla sasniegšana viņai ļautu atgriezties pirmajā piecdesmitniekā.

Šis Ostapenko būs otrais pusfināls šosezon, jo gada sākumā viņa šo posmu sasniedza arī Okllendā, taču tas bija mazāk prestižajā "International" sērijas turnīrā.

Ceturtdaļfinālā Ostapenko pirmajā setā piektajā un septītajā geimā veiksmīgi nobreikoja Vozņacki un panāca 5-2. Astotajā geimā Dānijas tenisiste vispirms atspēlēja divas setbumbas, turklāt tika pie breika, kas gan palika nerealizēts un uzvaru ar 6-2 svinēja Ostapenko.

Otrā seta sākumā tenisistes apmainījās ar zaudētām servēm, bet piektajā geimā Ostapenko vēlreiz nobreikoja pretinieci un panāca 3-2. Devītajā geimā Vozņacki atspēlēja vienu mačbubmu, bet nākamā viņa tika pie divām breikbumbām taču tās neizmantoja, kamēr Ostapenko ar ceturto mačbumbu pielika punktu spēlei – 6-4.

Pusfinālā Ostapenko spēkosies ar 35 gadus veco Horvātijas tenisisti Mirjanu Lučiču-Baroni, kura ceturtdaļfinālā ar 6-7 (7:9), 6-1, 6-1 pārspēja amerikānieti Šelbija Rodžersu. Iepriekš abas tenisistes tikušās vienu reizi, kad šogad Oklendas turnīra otrajā kārtā uzvarēja Ostapenko.

Pasaules ranga 66.vietas īpašniece Ostapenko pirmās kārtas cīņā pirmdien ar 6-4, 6-2 uzvarēja Rumānijas sportisti Anu Bogdanu, kura šo turnīru sāka no kvalifikācijas un rangā atrodas 119.pozīcijā, turpinājumā otrajā cīņā ar 6-2, 4-6, 6-2 uzvarēja 91.vietā esošo grieķieti Mariju Sakari, bet astotdaļfinālā ar 6-1, 1-0 sagrāva vien 282.vietā esošo jauno ungārieti Fanni Stolāru, kura dueli nespēja turpināt augšstilba traumas dēļ.

Pirms šī turnīra Ostapenko WTA sacensību uz māla seguma bija izcīnījusi vien divas uzvaras, kas abas pērn tika gūtas Romas WTA "Premier" sērijas turnīrā.

Tikmēr ar piekto numuru izliktā WTA ranga 12.vietā esošā Vozņacki turnīrā iesaistījās vien ceturtdien, kad izcīnīja divas uzvaras - 7-5, 6-1 pār vācieti Anniku Beku un 6-3, 6-3 pār krievieti Anastasiju Rodionovu.

Vozņacki pēdējos astoņos mēnešos ir labi iepazinusi Latvijas tenisistes. Vispirms pērn augustā viņa Ņūheivenas WTA "Premier" sērijas turnīra pirmajā kārtā ar 5-7, 2-6 piekāpās Ostapenko, bet tieši divas nedēļas vēlāk ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā ar 6-0, 6-2 sagrāva Sevastovu, kura gan jau pašā cīņas sākumā guva traumu.

Savukārt februārī Dubaijas turnīra pusfinālā Vozņacki uzveica Sevastovu ar 6-3, 6-4.

Pagājušo gadu Dānijas tenisiste iesāka ranga 17.pozīcijā, bet potītes traumas dēļ nepiedalījās nevienā turnīrā uz māla seguma, tādējādi rangā sasniedzot sliktāko rezultātu kopš 2008.gada un brīdī, kad pirmoreiz tikās ar Ostapenko, viņa bija vien 51.pozīcijā. Tomēr tā arī ir bijusi līdz šim pēdējā reize, kad Vozņacki kādā turnīrā guvusi mazāk par divām uzvarām. Pērnā gada nogalē viņa triumfēja sacensībās Tokijā un Honkongā, bet šogad trīs reizes spēlējusi finālos "Premier" kategorijas sacensībās Dohā, Dubaijā un Maiami, tomēr visos titula mačos zaudējusi.

Ja skaita tikai šī gada rezultātus, Vozņacki ir pasaules trešā labākā tenisiste, atpaliekot vienīgi no čehietes Karolīnas Plīškovas un britu sportistes Džoannas Kontas.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga