05.01.2017. 21:21

Ostapenko Jaunzēlandē ieradās ar sešu zaudētu spēļu sēriju, bet tagad viņai ir sešu pēc kārtas uzvarētu setu sērija, turnīra pirmajos trīs mačos pretiniecēm paņemt kādu setu neļaujot. Būdama spēcīgāka un meistarīgāka tenisiste, viņa favorītes statusu apliecināja pret vājākām tenisistēm Marinu Erakoviču, Mirjanu Lučiču-Baroni un Medisonu Brengli.

Vājāka pretiniece viņai pretī stāsies arī pusfinālā, taču tas automātiski negarantē uzvaru, jo tā tik un tā ir jānopelna. Ostapenko vakar cīnījās ne vien pret Brengles aizsardzību, bet arī pret saaukstēšanās sekām, nospēlējot ar acīmredzamu rezervi.

Šodien viņu sagaida līdzīga spēle. Tikai 1.57 metrus garā Deivisa ir ļoti ātra tenisiste, šo trumpi izmantojot aizsardzībā. Uzbrukumā viņa piedāvās vairāk nekā Brengle, bet izteiktā spēka tenisā ar Ostapenko sacensties nevar, toties iedzelt gan ir spējīga. Aļonai arī šoreiz būs svarīgi nospēlēt pacietīgi, jo pretī būs tenisiste, kura tādā tenisā problēmu nav.

Ostapenko ceturto reizi (1-2) spēlēs WTA pusfinālā. Pirmajos divos viņa uzvarēja, finālu sasniedzot 2015. gada septembrī Kvebekā un pagājušā gada februārī Dohā, kur paveicās ar Andrea Petkovičas savainojumu mačā, kurā Vācijas tenisiste spēles ziņā bija pārāka, tomēr bija spiesta izstāties. Trešo pusfinālu Aļona aprīlī Katovicē zaudēja Kamilai Džordži. Zīmīgi, ka arī toreiz viņa bija apslimusi.

Arī Deivisa šonedēļ visos trīs mačos uzvarējusi divos setos, tā pieveicot Kiki Bertensu, Kurumi Naru un Barboru Stricovu. Deivisa kopš septembra vidus uzvarējusi 19 no pēdējiem 23 mačiem, ieskaitot WTA kvalifikācijas un ITF turnīrus.

23 gadus vecajai amerikānietei piektdien būs piektais (2-2) pusfināls un otrais Oklendā. 2015. gada pirmajā nedēļā viņa šeit mačā par iekļūšanu pusfinālā zaudēja Venusai Viljamsai. Deivisa abos uzvarētajos pusfinālos – pērn Vašingtonā un Kvebekā – pieveica otrā simta spēlētājas Džesiku Pegulu un Terēzu Martincovu. Savukārt abos zaudētajos pusfinālos – aizpērn Oklendā un pagājušajā gadā Luksemburgā – piekāpās Top 20 tenisistēm Viljamsai un Petrai Kvitovai.

Sīkstā Deivisa divas reizes spējusi pieveikt Top 10 tenisistes, 2014. gadā Indianvelsā apspēlējot ceturto raketi Viktoriju Azarenku (viņai toreiz spēlēja ar savainojumu) un nākamajā pavasarī Čārlstonā pieveica tobrīd septītajā vietā bijušo Juženiju Bušāru. Tāpat kā Ostapenko, arī Deivisa divreiz zaudējusi WTA finālā.

Aļonai trešo dienu pēc kārtas Oklendā būs divas spēles. Plkst. 6:00 vienspēļu turnīra pusfināls, bet vēlāk kopā ar Kirstenu Flipkensu dubultspēļu pusfināls, kur pretī stāsies labi saspēlēta komanda Kiki Bertensa/Juhanna Lāšone. Oklendas vienspēļu turnīra otrajā pusfinālā sacentīsies Jūlija Gergesa un Ana Konjuha.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801