17.06.2016. 17:42

, LSM.LV - Sports

Latvijas tenisiste, pirmo reizi karjerā WTA turnīru ceturtdaļfinālos piedzīvoja neveiksmi, jo pirms tam trīs citos turnīros, iekļūstot labāko astoņu skaitā, Ostapenko allaž bija tikusi pusfinālā.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 100 WTA ranga punktus, kas nākamajā nedēļā viņai, visticamāk, ļaus sasniegt jaunu karjeras rekordu.

Cīņas sākumā pirmajā setā pārākas bija servētājas, lai gan otrajā geimā Ostapenko nācās atspēlēt vienu breikbumbu. Savukārt piektajā geimā Latvijas tenisiste pati tika pie iespējas gūt punktu pretinieces servē, ko ar pirmo iespēju arī izmantoja, pēc tam panākot arī 4-2 savā labā. Tiesa, Kīza uzreiz panāca izlīdzinājumu 4-4 un tālāk ritēja ļoti sīva cīņa, setam nonākot līdz taibrekam. Tajā Ostapenko bija krietni labāka, uzvarot ar 7:1. Kīza uzvarēja pirmajā izspēlē, bet nākamajās septiņās pārāka bija Latvijas tenisiste, tostarp trīs reizes arī pie pretinieces serves.

Veiksmīgs Latvijas tenisistei bija arī otrā seta sākums, kurā viņa otrajā geimā otro reizi mača ieguva punktu pie pretinices serves, panākot 2-0. Diemžēl turpinājums nebija tik labs un nākamos četrus punktus izcīnīja Kīza, kura pēc tam arī droši aizvadīja setu līdz uzvarai, devītajā geimā neizmantojot arī vienu setbumbu.

Arī trešā seta sākumā labāka bija amerikāniete, ceturto reizi spēlē nobreikojot Ostapenko, taču Latvijas sportiste uzreiz spēja saņemties un tūdaļ pie Kīzas serves atjaunoja neizšķirtu 1-1. Turpinājums gan bija ASV tenisistes zīmē, kura spēlēja pārliecinoši un panāca 5-1 savā labā. Ostapenko vēl gan spēja gūt vienu punktu, un astotajā geimā tikt arī pie divām breikbumbām, taču tās palika neizmantotas un Kīza ar otro mačbumbu svinēja panākumu mačā.

Ostapenko, kurai nupat apritēja 19 gadi, pasaules rangā pašlaik ir atrodama 38.vietā, savukārt Kīza reitingā ierindojas 16.pozīcijā. Abas tenisistes iepriekš savā starpā nebija tikušās.

Latvijas tenisiste Birmingemas turnīru sāka ar 7-6 (7:2), 6-1 uzvarot Krievijas sportisti Anastasiju Pavļučenkovu, kura pasaules rangā ir 23.pozīcijā, bet otrās kārtas cīņā Ostapenko ceturtdien ar 6-4, 4-6, 6-3 pieveica divkārtējo Vimbldonas čempioni čehieti Petru Kvitovu, kura turnīrā bija izlikta ar piekto numuru un pasaules rangā ieņem 11.vietu.

Tikmēr Kīza ceturtdien otrās kārtas cīņā ar 6-1, 6-3 pārspēja kvalifikāciju pārvarējušo austrieti Tamiru Pašeku (WTA 119.), savukārt pirmajā kārtā amerikāniete ar 7-6(7:3), 6:4 pieveica ungārieti Tīmeu Babošu (WTA 45.).

Šobrīd 21 gadu vecā amerikāniete Kīza šonedēļ atrodas savā WTA ranga rekordpozīcijā un aizkļūstot līdz Birmingemas turnīra finālam, viņa pirmo reizi karjerā iekļūs starp ranga desmit labākajām spēlētājām. Kīza savu vienīgo WTA titulu ieguvusi tieši uz zālāja, 2014.gada vasarā kļūstot par čempioni Īstbornas WTA turnīrā, kas šosezon notiks nākamajā nedēļā. Pirms diviem gadiem finālā Kīza uzvarēja vācieti Angeliku Kerberi.

Kīza WTA turnīru finālos ir spēlējusi trīs reizes, pērn Čārlstonā zaudējot tieši Kerberei, bet šogad maijā Romā atzīstot pasaules ranga līderes Viljamsas pārākumu. Pērn Vimbldonas čempionātā Kīza, kura uz zālāja ir izcīnījusi 20 uzvaras 26 mačos, aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Kāda turnīra ceturtdaļfinālu Ostapenko sasniedza trešo reizi šogad un certurto karjerā. Visas iepriekšējās reizes viņa bija tikusi arī pusfinālā - pērn Kvebekā un šogad gan Dohas, gan Katovices turnīros, piedevām divas reizes tas viņai izdevās prestižākajos "Premier" kategorijas turnīros, kamēr šoreiz pusfināls viņai gājis secen.

Ostapenko pirms nedēļas oficiāli nodrošināja sev iespēju startēt savās pirmajās olimpiskajās spēlēs, jo viņa WTA rangā ieņēma 39.vietu, kas bija pilnīgi pietiekami, lai iegūtu ceļazīmi uz Riodežaneiro. Iespēju spēlēt Olimpiādē ieguva pasaules ranga 56 labākās sportistes, taču citu tenisistu neizpildīto kritēriju dēļ (traumas, nepiedalīšanās Federāciju kausā) pie iespējas startēt olimpiskajās spēlēs tika arī tobrīd ranga 72.vietā esošā Cvetana Pironkova no Bulgārijas.

Pērn šajā nedēļā Ostapenko piedalījās ITF sērijas turnīrā Turcijā, tāpēc šonedēļ viņai bija jāaizstāv tikai astoņi ranga punkti. Pēc tam līdz pērnā gada beigām Latvijas sportiste piedalījās vēl tikai četros ITF turnīros, kļūstot par stabilu WTA tūres dalībnieci.

Piektdien Maljorkas WTA "Internationl" turnīra ceturtdaļfinālā spēlēs arī Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova (WTA 82.), kura tiksies ar kolumbieti Mariani Dukē-Marinju (WTA 79.). Duelis notiks un centrālā laukuma, kas uz šī korta būs dienas trešā spēle. Cīņas aptuvenais sākums paredzēts plkst.18.30.