12.10.2015. 13:53
Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko pirmdien nespēja kvalificēties Lincas WTA "International" sērijas turnīram, kvalifikācijas trešajā jeb pēdējā kārtā divos setos piekāpjoties Šveices sportistei Stefānijai Fēgelei – 3:6, 6:7(1).

Ostapenko šonedēļ reitingā atkāpusies divas pozīcijas, ieņemot 80. vietu. Tikmēr Fēgelei lielāks kritiens, no 144. vietas noslīdot uz 165. Šveices tenisistei jau dzēsušies pirms gada Lincā ar ceturtdaļfinālu iegūtie punkti. Fēgele šajā Austrijas pilsētā labi nospēlēja arī 2013. gadā, kad tika līdz pusfinālam.

Ostapenko Fēgelei 9. jūlijā zaudēja ITF turnīrā Francijā uz māla seguma – 3:6, 6:1, 6:7(3). Latvijas pirmā rakete toreiz pēdējā setā pie rezultāta 5:4 servēja par uzvaru mačā un arī nespēja izmantot vienu mačbumbu.

"Hard" segums Aļonai patīk daudz vairāk, taču nekvalitatīvs teniss arī uz šī seguma noveda pie zaudējuma. Ostapenko ceturtajā geimā ar kļūdām zaudēja dažas garās izspēles, dodot pretiniecei divas breikbumbas. Fēgelei pat nebija jāpiepūlas, jo Latvijas tenisiste ļoti nepiemērotā brīdī izcēlās ar dubultkļūdu.

Ostapenko no 1:4 pietuvojās līdz 3:4 (arī Fēgelei breikbumbas izspēlē dubultkļūda), bet izlīdzinājumu panākt nespēja. Iespēja bija, taču geimpunkta izspēlē pievīla "forehand" sitiens, bumbiņu ietriecot tīklā. Tā vietā, lai rezultāts kļūtu neizšķirts 4:4, Ostapenko vēlreiz zaudēja servi. Viņai astotajā geimā sešas "forehand" kļūdas! Izdevās atspēlēt divas breikbumbas, bet trīs bija pārāk daudz.

Kad Fēgele servēja par uzvaru setā, Ostapenko no 0:30 uzvarēja nākamos divus punktus, taču pie breikbumbas netika, jo kārtējo reizi pārcentās ar sitienu no labās puses. Tā vietā Fēgelei setbumba, kuras izspēlē Aļona bumbiņu dusmīgi raidīja aiz sānu līnijas – 3:6.

Ostapenko ar haotisku spēli Fēgelei 2. seta pirmajā geimā uzdāvināja vēl vienu breiku. Aļona saņēmās un, pateicoties "backhand" uzbrukumam, atspēlējās (1:1), taču pēc tam vēlreiz zaudēja servi. Latvijas tenisiste drīzumā bija iedzinējos ar 1:3, bet spēja otro reizi setā atspēlēt breiku. Tas izdevās sestajā geimā, kurā viņa beidzot precīzi nospēlēja ar "forehand".

Lai arī Ostapenko ir jaudīgāks uzbrukums, tas šodien nebija pietiekami labā līmenī, lai nodrošinātu uzvaru. Tāpēc Šveices tenisistei pietika ar mierīgu spēli aizsardzībā. Ostapenko 2. seta pēdējos divos geimos uzņemšanā bija pa vienai setbumbai, taču nevienu realizēt neizdevās, jo Fēgele atbildīgajos brīžos nospēlēja precīzi. Pirmā setbumba atspēlēta ar labu pirmo servi, bet otro izdevās novērst ar diagonālo "backhand" sitienu. Taibreiks Aļonai izvērtās par murgu. Piecus no septiņiem punktiem Fēgele ieguva, pateicoties Ostapenko sitieniem tīklā vai autā.

Izcīnot divas uzvaras kvalifikācijā, Ostapenko ieguva 14 reitinga punktus un 810 eiro. Teorētiski gan vēl pastāv iespēja kā laimīgajai zaudētājai uzspēlēt pamatturnīrā.