18.06.2014. 14:00
Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko šodien pirmo reizi karjerā iekļuva ITF 25 000 sērijas turnīra ceturtdaļfinālā. Tas viņai izdevās Īstadā (Zviedrija), kur 2. kārtā ar 6:0, 6:2 sagrauta Beļģijas sportiste Isalīne Bonaventure.

Šonedēļ rangā 481. vietu ieņemošā Ostapenko ar Bonaventuri (WTA 265.) iepriekš nebija sacentusies. Abu pirmā savstarpēja spēle bija "vienos vārtos", un Aļona rangā daudz augstāk esošo beļģieti varēja uzvarēt pat vēl mazliet pārliecinošāk – Ostapenko pie 6:0, 5:1 nespēja izservēt maču, taču tūlīt ieguva vēl vienu breiku.

Zaudēti tikai divi geimi ir Ostapenko graujošākā uzvara 2014. gada sezonā. Iepriekšējais labākais rezultāts bija zaudēti trīs geimi (divos gadījumos). Tas attiecas tikai uz pamatturnīru spēlēm! Zviedrijā kvalifikācijā Ostapenko ar 6:0, 6:1 sagrāva mājinieci Rebeku Poikajārvi.

Aļona pirmo reizi karjerā iekļuva ITF 25 000 sērijas ceturtdaļfinālā, nopelnot 10 reitinga punktus (ieskaitot kvalifikāciju). Par vietu pusfinālā būs jāsacenšas ar norvēģieti Ulriki Eikeri (WTA 227.) vai Šveices tenisisti Koniju Perinu (WTA 327.). Sacensības Īstadā notiek uz māla seguma.