13.09.2015. 22:19
Šodien tika noslēgta "Pro 12" regbija čempionāta otrā kārta. Vienā no pēdējiem mačiem Svansī "Ospreys" veltīja piemiņas brīdi šovasar bojā gājušajam bijušajam komandas spēlētājam Džerijam Kolinsam, taču uzvaru šajā mačā svinēja Mansteras komanda.

Bijušais "Ospreys" un Jaunzēlandes izlases spēlētājs Džerijs Kolinss šajā vasarā, braucot ar auto, piedzīvoja avāriju, kurā gāja bojā viņš pats un viņa draudzene, taču pāra meitiņa gan izdzīvoja, tāpēc, lai sniegtu finansiālu atbalstu meitenes tālākajai dzīvei, kā arī pieminēt leģendāro regbistu, viņa bijušā komanda nolēma Kolinsu godināt pirms pirmās jaunās sezonas mājas spēles ar klusuma brīdi, kā arī iemūžināt viņa numuru (šajā regbija reģionā neviens vairs nespēlēs ar Kolinsa sesto numuru).

Pati cīņa gan mājniekiem padevās ļoti smaga, bet beigu beigās tika piedzīvots arī sāpīgs zaudējums ar 18:20.Tiesa, no otras puses, "Ospreys" šajā mačā neguva nevienu piezemējumu un visi 18 punkti bija Sema Deivīsa kontā, kurš realizēja sešus soda sitienus. Arī Mansteras komandai sākotnēji nevedās bumbas nogādāšana ieskaites zonā un Tailers Blejendāls bija tas, kurš rūpējās, lai viņa komanda neatpaliek rezultātā pārāk daudz, taču otrajā puslaikā mansterieši prata gūt divus piezemējumus, vienu no kuriem spēles pirmspēdējā minūtē, kad Sīdžejs Standers izlīdzināja spēles rezultātu. Uzvaras vārtus mača 80. minūtē guva Aiens Kītlijs.

Smaga spēle otrajā kārtā padevās arī Glāzgovas "Warriors", kuri ir iepriekšējās sezonas čempioni. Viņi tikai ar viena punkta pārsvaru (33:32) pārspēja "Connacht" regbija klubu. Te gan jāsaka, ka glāzgovieši paši sev radīja problēmas, jo otrā puslaika sākumā viņiem bija ļoti pārliecinoša 24 punktu vadība (30:6), taču viņi paši ļāva pretiniekiem gūt četrus bezatbildes piezemējumus un tikai Rorija Klega realizētais soda sitiens izglāba viņus no otrā zaudējuma pēc kārtas.

Pēc nospēlētām divām spēļu kārtām par "Pro 12" līgas līderiem ir kļuvuši "Scarlets" regbisti, kuriem ir divas uzvaras (otrajā kārtā ar 22:12 pārspēta "Ulster"). Tāpat bez zaudējumiem cīnās Edinburga un Manstera, taču viņiem ir mazliet sliktāka gūto un zaudēto punktu attiecība.

Bez uzvarām pagaidām arī ir trīs komandas. Kā jau ierasts, pa turnīra lejasgalu darbojas abas Itālijas pārstāves – Trevīzo "Benetton" un "Zebre", kā arī šodienas mača neveiksminiece "Ospreys". Tiesa, tikai Itālijas "Zebrām" ne tikai nav uzvaru, bet viņi vēl nav spējuši izcīnīt arī nevienu punktu, otrajā kārtā bez ierunām zaudējot Ņūportas "Gwent Dragons" ar 0:13.