01.04.2014. 20:53
Latvijas basketbolistu pārstāvētās komandas pēc nekvalificēšanās NCAA čempionātam sekmīgi startē Nacionālajā gandarījuma turnīrā (NIT un WNIT). Anetes Kiršteines, Kristīnes Vītolas un Oto Ošenieka vienības spējušas iekļūt četru labāko komandu vidū.

“Kalnraces” (28-7, WNIT 4-0) agrā otrdienas, 1. aprīļa, rītā pēc Latvijas laika ceturtdaļfinālā pārspēja “Pacific-12” konferences komandu “Washington” (20-14) ar rezultātu 70:63 (32:30, 38:33). Spēli apmeklēja 10 227 skatītāji, sasniedzot jaunu UTEP apmeklētības rekordu.

Kristīne Vītola aizvadīja teicamu spēli. Latvijas valstsvienības centra spēlētāja 38 minūtēs guva 21 punktu (2p 8/12, 3p 0/1, 1p 5/6), izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, bloķēja trīs metienus, trīs reizes kļūdījās un saņēma divas personiskās piezīmes.

Veiksmīgs uznāciens izdevās Anetei Kiršteinei. Aizsardze astoņās minūtēs sameta piecus punktus (2p 1/2, 3p 1/3), izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un saņēma divas personiskās piezīmes.

2013. gada sezonā UTEP mājas spēles vidēji apmeklēja 2708 skatītāji. Tas kļuva par 42. labāko rādītāju valstī. Septiņpadsmit vadošās skolas vidēji pulcēja 5000 un vairāk līdzjutēju, savukārt 8000 skatītāju robežu pārsniedza septiņas skolas.

42 UTEP 17 46 034 2 708

Pusfinālā 2. aprīlī UTEP spēlēs pret “South Dakota State” vienību (26-9).

Vīriešu NIT turnīrā piedalās 32 komandas. Cīņas notiek piecās kārtās pēc izslēgšanas spēļu principa – uzvarētāji tiek tālāk, zaudētāji izstājas. Četras labākās komandas tradicionāli tiekas “Madison Square Garden” arēnā Ņujorkā.

Oto Ošenieka pārstāvētā “Minnesota” vienība (23-13) pirmajās trīs kārtās apspēlēja “High Point” (88:81), Ditas Krūmbergas kādreizējo skolu “Saint Mary`s” (63:50) un Ances Celmiņas bijušo skolu “Southern Miss” – 81:73.

Pusfinālā “Golden Gophers” spēlēs pret “Florida State” basketbolistiem. Spēles sākums 2. aprīlī plkst. 04:00 naktī pēc Latvijas laika. Otraja pārī sacentīsies Ričmonda Vildes bijusī skola SMU un “Clemson”.

Izmantotie resursi:NCAA.com – The Official Website of NCAA...