20.11.2013. 15:03
Nedēļas sākumā Latvijas basketbolistu pārstāvētās komandas izcīnīja vairākas uzvaras NCAA spēlēs. Oto Ošenieks panākumā pār "Coastal Carolina" basketbolistiem sasniedza karjeras rekordu, 13 punktiem pievienojot sešas atlēkušās bumbas.

“Minnesota” basketbolisti (4-0) otrdien izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas, “Williams” arēnā Mineapolē 10 137 skatītāju klātbūtnē pārspējot “Coastal Carolina” vienību (1-3) ar rezultātu 82:72 (39:33, 43:39).

Trešā gada students Oto Ošenieks laukumā devās starta piecniekā, 30 minūtēs guva 13 punktus (2p 3/5, 3p 1/3, 1p 4/5), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, saņēma divas personiskās piezīmes un bloķēja vienu metienu.

Nedēļas nogalē “Golden Gophers” dosies uz Havaju salām, lai piedalītos prestižajā “Maui Invitational” turnīrā. Pirmdien, 25. novembrī, Minesotas pretiniece būs pazīstamā “Syracuse Orange” komanda, kuras mājas spēles regulāri apmeklē vairāk nekā 20 tūkstoši skatītāju. Uzvaras gadījumā pusfinālā būs jāspēlē pret “Arkansas” vai “California” vienībām. Turnīrā piedalīsies arī “Baylor”, “Dayton”, “Gonzaga” un “Chaminade” komandas, tiešraides būs vērojamas ESPN2.

“Big Ten” regulārā sezona sāksies 2014. gada 2. janvārī, turklāt “Minnesota” pirmajā mājas spēlē uzņems NCAA vicečempionus “Michigan Wolverines”. Regulārajā sezonā paredzētas 18 sacensības, ieskaitot deviņas spēles mājās. Savā laukumā minesotieši šosezon nespēlēs pret “Nebraska” un “Michigan State” vienībām, savukārt izbraukumos nesanāks viesoties “Indiana” un “Illinois” laukumos.

“SHU Pirates” (3-1) mājas spēlē sakāva “Monmouth” vienību (1-2) ar rezultātu 82:66. Čehu spēka uzbrucējs Patriks Auda sasniedza karjeras rekordu, 22 minūtēs gūstot 27 punktus (2p 6/7, 3p 2/2, 1p 9/9) un izcīnīja 10 bumbas zem groziem.

Trešā gada students Haralds Kārlis 11 minūtēs guva divus punktus (1p 2/2), izcīnīja divas bumbas aizsardzībā, saņēma trīs personiskās piezīmes un divas reizes kļūdījās. Francūzis Stefans Manga, nākot uz maiņu, 16 minūtēs sameta 14 punktus un savāca sešas atlēkušās bumbas.

Līdz decembra beigām “Seton Hall” piedalīsies ārpuskonferences spēlēs. Par interesantāko notikumu šajā laikā solās būt “2013 Coaches vs Cancer Classic” turnīrs, kas 22. un 23. novembrī notiks NBA kluba “Brooklyn Nets” mājvietā “Barclays Center”. Sacensību pusfinālā “pirāti” mērosies spēkiem ar “Oklahoma” vienību, savukārt uzvarētāji finālā spēlēs pret “Michigan State” un “Virginia Tech” divkaujas veiksminiekiem.

“Big East” regulārā sezona startēs 2013. gada 31. decembrī, “pirātiem” izbraukumā Rodas salā spēlējot pret “Providence” vienību. Konferences čempionāts notiks 2014. gada 12.-15. decembrī Ņujorkā.

Izmantotie resursi:NCAA.com – The Official Website of NCAA...