09.07.2015. 22:34
Sensacionālu panākumu Bulgārijas pilsētā Lovečā svinēja Latvijas kausa un bronzas medaļu īpašniece "Jelgava", kas otrajā puslaikā prata atspēlēties un noturēt tik nepieciešamo rezultatīvo neizšķirtu pret Bulgārijas ceturto stiprāko klubu "Litex" - 2:2 spēlē un 3:3 summā, kas ļāva iesoļot UEFA Eiropas līgas 2. kvalifikācijas kārtā. Pa vārtiem jelgavnieku labā guva centra aizsargi Mārcis Ošs un Abdulajs Diallo.

Astafjevs pāriet uz pieciem aizsargiem"Jelgavas" galvenais treneris Vitālijs Astafjevs salīdzinājumā ar pirmo spēli pamatsastāvā veica divas izmaiņas – Kenedija Eribas un Vjačeslava Suškina vietā devās Valērijs Redjko un Oļegs Malašenoks, kurš pirmajā mačā guva vienīgos vārtus. Jelgavnieki arī pārgāja uz piecu aizsargu līniju. Viesu sākumsastāvā bija viena izmaiņa, un rezervē palika jaunais portugāļu leģionārs Djogu Viana, kuram pirms dažām dienām beidzot tika nokārtotas formalitātes.

Atkal nostrādā standartsituācijasLai arī "Jelgava" izvēlējās piesardzīgāku formāciju nekā mājās un "Litex" jau no pirmajām minūtēm sāka ar spiedienu, pirmie reālie momenti bija tieši pie bulgāru vārtiem. Līdzīgi kā pirms nedēļas, kad Malašenoks iesita pēc Mārča Oša auta, "Litex" aizsardzība ar "Jelgavas" standartsituācijām atkal nespēja tikt galā. Vispirms 4. minūtē bumba soda laukumā nokļuva pie Rustama Sosranova, bet pēc viņa sitiena glāba vārtsargs.

Toties nedaudz vēlāk Oša auta metiens pārvērtās stūra sitienā, un pēc tā Latvijas kausa īpašnieki šokējoši izvirzījās vadībā. Lai arī pēc Abdulaja Diallo sitiena ar galvu "Litex" glāba pārliktnis un Malašenoks nespēja trāpīt pa atlēkušo bumbu, apaļais priekšmets tālāk nokļuva pie Oša, kurš no tuvas distances izklupienā raidīja to pret vārtu stabu un pāri vārtu līnijai – 1:0 un vadība arī summā!

"Jelgava" diemžēl diezgan ātri ielaida vārtus. Pēc tālas piespēles Bjerns Jonsens uzreiz no gaisa pārmeta bumbu pāri Kasparam Ikstenam, kurš ne pārāk veiksmīgi izgāja no vārtiem un tika pārsteigts pusceļā – glābt jau bija par vēlu (1:1). Lai arī mājinieku spiediens pieauga, puslaika izskaņā tieši jelgavnieki izveidoja izcilu un arī ārkārtīgi filigrānu momentu. Gļebs Kļuškins pie soda laukuma atrada Borisu Bogdaškinu, kurš uzreiz no gaisa tālāk piespēlēja Malašenokam, bet Oļegs uzreiz no gaisa sita gar vārtu stabu.

Tiesnešu kļūda par labu "Jelgavai"Otrajā puslaikā turpinājās Lovečas "Litex" spiediens, un jau spēles 56. minūtē tas vainagojās panākumiem. Bulgāri kapteinis Strahils Popovs no labā flanga izdarīja centrējumu, arī šoreiz Redjko neaizsniedzās līdz bumbai, un norvēģu uzbrucējs Jonsens ar galvu vēlreiz pārspēja Ikstenu (2:1). Redjko vietā nekavējoties tika sūtīts uzbrucējs Suškins, un 60. minūtē vēl viena standartsituācija beidzās ar otrajiem vārtiem.

Jelgavnieku kapteinis Gints Freimanis centrēja soda laukumā, un Diallo ar galvu pārmeta bumbu pāri no vārtiem izgājušajam Vinisiusam (2:2). Senegāliešu aizsargs piespēles brīdī atradās aizmugures stāvoklī, bet, par laimi "Jelgavai", tiesnešu brigāde to nepamanīja. Pēc deviņām minūtēm tiesneši vēlreiz nokļuva epizodes epicentrā, bet nepadevās mājinieku spiedienam un neuzskatīja, ka Diallo savā soda laukumā pārkāpis noteikumus pret "Litex" futbolistu.

Lai arī "Litex" daudz uzbruka un arī izveidoja vairākas ļoti labas iespējas, arī "Jelgava" nepalika atbildi parādā un tika pie virknes standartsituāciju, slavenos Oša autus ieskaitot. Astafjeva vadītā komanda nosargāja nepieciešamo rezultātu un, pateicoties izbraukumā vairāk gūtiem vārtiem, triumfēja divu spēļu summā - 2:2 spēlē un 3:3 summā. Nākamajā kārtā "Jelgavai" pretī stāsies Skopjes "Rabotnički", kas atbildes spēlē mājās ar 2:0 revanšējās Tallinas "Flora" un summā uzvarēja ar 2:1.

Lovečas "Litex" – "Jelgava" 2:2 (1:1)Vārti: Jonsens 25', 56' – Ošs 11', Diallo 60'Brīdinājumi: Georgijevs - Ošs, Diallo"Litex": Vinisiuss, Rafa, Božikovs, Popovs, Malinovs (Angelovs 86'), Goranovs, Arseniu (Viana 61'), Kolevs (Georgijevs 72'), Bumals, Jonsens, Asprilja"Jelgava": Ikstens, Freimanis, Redjko (Suškins 59'), Diallo, Gubins, Ošs, Sosranovs, Latka, Bogdaškins (Eriba 90'+1), Kļuškins, Malašenoks (Kiriļins 75')Galvenais tiesnesis: Edins Jakupovičs (Bosnija un Hercegovina)Divu spēļu summā: 3:3 ("Jelgava" uzvar vairāk izbraukumā gūto vārtu dēļ)Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties