01.09.2016. 19:15
Olimpisko spēļu kvalifikācijas F grupā pirmajā spēlē Francija papildlaika 27. sekundē izrāva uzvaru pār Itāliju (2:1). Izšķirošie vārti Stefana da Kostas rēķinā.

Itālijas izlase uz atlases izšķirošo fāzi ieradās, jo iepriekšējā kvalifikācijas kārtā pārliecinoši uzvarēja grupā ar Lielbritāniju, Nīderlandi un Serbiju. Itāļi svinēja uzvaru pār visām trim šīm izlasēm ar kopējo vārtu attiecību 18:4, taču Oslo notiekošajā pēdējā kvalifikācijas kārtā to sagaidīja jau trīs līdzvērtīgāki pretinieki – Francija, Kazahstāna un Norvēģija.

Grupas pirmajā spēlē Francija pēc visnotaļ līdzvērtīga pirmā perioda pret Itāliju nokļuva mazākumā pēc Žordana Perē pārkāpuma, par ko viņš saņēma 2+10 soda minūtes. Itālija šo iespēju izmantoja un izvirzījās vadībā, vārtus gūstot Elvja Merzļikina bijušajam komandas biedram „Lugano” rindās Djēgo Kostneram.

Francūži gan pavisam drīz atspēlējās – divarpus minūtes pēc Kostnera vārtu guvuma precīzs metiens padevās franču aizsargam Florianam Šakišvili. Otrajā periodā Francija jau darbojās krietni aktīvāk un dominēja metienu attiecībā (2. periodā 12:4), taču vadībā izvirzīties nespēja.

Rezultāts nemainījās arī trešajā periodā, bet papildlaikā daudz laika uzvarētāja noskaidrošanai nevajadzēja. 27. sekundē Itālijas vārtsargu Andreasu Bernāru pārspēja Stefans da Kosta, rezultatīvais Maskavas CSKA uzbrucējs. Francija izcīnīja uzvaru ar 2:1, bet Itālija ieguva punktu par neizšķirtu pamatlaikā.

Rīt Francija, kas augusta beigās pārbaudes spēlē ar 0:4 piekāpās Latvijas gaidāmajai pretiniecei Vācijai, tiksies ar Kazahstānu, kamēr itāļi rīt spēkosies ar mājiniekiem norvēģiem.