23.01.2017. 06:28

, LSM.LV - Sports

Ungārijas komanda lielāko daļu mača atradās vadībā, bet nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz pamatlaika beigām Dānijas handbolisti panāca izlīdzinājumu 24:24. Tomēr pēc tam ungāri guva divus vārtus pēc kārtas, kas arī bija galvenais iemesls, kāpēc šai komandai izdevās izcīnīt uzvaru.

Ungārijas labā sešus vārtus šajā mačā iemeta Matē Lēkai. Zīmīgi, ka šī ir pirmā reize kopš 2005.gada, kad Dānija nav spējusi iekļūt pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā.

Dānijas valstsvienība savā vēsturē četras reizes spēlējusi finālā, bet pie pasaules čempiones titula tai tā arī nav izdevies tikt. Tikmēr Ungārijas labākais sasniegums pasaules čempionātos ir sudrabs 1986.gadā.

Zīmīgi, ka Dānija un Ungārija ir vienas no Latvijas izlases pretiniecēm 2018.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā.

Ungārijas pretiniece par vietu pusfinālā būs Norvēģija, kas savā astotdaļfināla mačā 34:24 pārspēja Maķedoniju.

Savukārt neveiksmi pasaules čempionāta astotdaļfinālā svētdien piedzīvoja arī pašreizējā Eiropas čempione Vācija, kas ar 20:21 (10:9) piekāpās pasaules vicečempionei Katarai. Zīmīgi, ka šajā mačā Vācija lielāko daļu spēles bija vadībā, taču noslēdzošo septiņu minūšu laikā Katara spēja atspēlēties no 17:19 un gūt uzvaru.

Kataras izlases sastāvā deviņus vārtus šajā mačā iemeta Rafals Kapote.

Ceturtdaļfinālā Katarai pretī stāsies Slovēnija, kam astotdaļfinālā ar 32:26 izdevās pieveikt Krieviju.

Tikmēr ceturtdaļfinālu sasniedza arī Zviedrija, kas svētdien ar 41:22 sagrāva Baltkrieviju.

Tieši baltkrievi pagājušajā vasarā ceļā uz pasaules čempionātu aizlika priekšā kāju Latvijai. Toreiz duelī ar Baltkrieviju rezultāts divu spēļu summā bija neizšķirts, bet finālturnīru sasniedza pretinieki, kuri iemeta vairāk vārtus izbraukuma mačā.

Zviedrija ceturtdaļfinālā tiksies ar sacensību saimnieci un pašreizējo pasaules čempioni Franciju, kas astotdaļfinālā ar 31:25 uzveica Islandi.

Savukārt noslēdzošajā astotdaļfināla duelī Horvātija spēkojas ar Ēģipti, bet šī pāra uzvarētājs ceturtdaļfinālā sacentīsies ar Spāniju. Spāņi savā astotdaļfinālā ar 28:27 pieveica Brazīliju.

Pasaules čempionāta finālturnīrā 24 izlases bija sadalītas četrās apakšgrupās pa sešām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā iekļuva katras grupas četras labākās izlases.

Pasaules čempionāta spēles tiesā arī Latvijas soģi Renārs Līcis un Zigmārs Sondors.

Decembrī Latvijas izlase Rīgas domes kausa izcīņā spēkojās ar finālturnīra dalībniecēm Baltkrieviju, Krieviju un Ēģipti.

Pasaules čempionāta finālturnīrs Francijā norisināsies līdz 29.janvārim.