20.07.2016. 08:26

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Latvijai lielākā cerība atkal bija Jānis Lūsis, kurš divus mēnešus pirms olimpiskā starta šķēpmešanā sasniedza jaunu pasaules rekordu (93,80 metri). Tomēr sīkstā cīņā viņš divus centimetrus zaudēja vācietim Klausam Volfermanam un izcīnīja sudraba medaļu ar rezultātu 90,46 metri. Lūsis kļuva par pirmo Latvijas sportistu, kurš izcīnījis visa kaluma olimpiskās godalgas.

Krāslavietis Juris Silovs uz Vāciju devās kā PSRS stafetes komandas rezervists, tomēr iekļuva sastāvā un 4x100 metru stafetes skrējienā kļuva par olimpisko vicečempionu.

Habarovskas peldētājs Georgijs Kuļikovs tolaik Rīgā dienēja, tādēļ formāli bija sportists no Latvijas. 4x200 metru stafetē viņš nopelnīja bronzas godalgu.

Pirmo reizi olimpiskajās spēlēs bija ieviestas sacensības airēšanas slalomā, kur 19.vietu ieņēma Biruta Hercova-Hercberga.

Olimpiskās spēles Minhenē bija arī visasiņainākās. Astoņi bruņoti palestīniešu teroristi naktī olimpiskajā ciematā sagrāba kā ķīlniekus Izraēlas sportistus, pieprasot Izraēlai no cietumiem izlaist 200 palestīniešu. Pēc ilgstošām sarunām cilvēkus divos helikopteros veda uz lidostu, kur izcēlās apšaude un gāja bojā 11 Izraēlas komandas dalībnieku, arī bijušais rīdzinieks cīkstonis Elizers Halfins.

Olimpiskās spēles pārtrauca uz 34 stundām, bet vēlāk tās atkal turpinājās.Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties