15.02.2014. 19:40

Pēc spēles 1.trešdaļas rezultāts ir 1:1. Vispirms vārtus perioda 16.minūtē vairākumā zviedriem guva Patriks Berglunds, bet Lauris Dārziņš 72 sekundes pirms perioda beigām ātrajā uzbrukumā panāca neizšķirtu.

Kā zināms, Zviedrija pirmajos divos Olimpiādes mačos tikusi pie panākumiem, ar 4:2 uzvarot Čehiju un ar 1:0 pieveicot Šveici, līdz ar to nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Tikmēr Latvija šveiciešiem piekāpās ar 0:1, bet sestdien ar 2:4 atzina Čehijas pārspēku.

Līdz ar to apakšgrupas kopvērtējumā vadībā ar maksimāli iespējamiem sešiem punktiem divās spēlēs atrodas Zviedrija, bet tālāk ar trim punktiem kabatā seko Čehija un Šveice. Tikmēr Latvija bez punktiem ir pēdējā, ceturtā.

OS Sočos. Hokejs. C grupa. 2014.gada 15.februāris. Shayba Arena, Soči, Krievija.

Zviedrija - Latvija 1:1 (1:1; 0:0; 0:0)

Vārti: 15:50 Berglunds (Stīns, Alfredsons, vair.) 1:0; 18:48 Dārziņš (Sotnieks, Sprukts) 1:1;

Vārtsargi: Henriks Lundkvists - Kristers Gudļevskis

Metieni: 12-4

Soda minūtes: 0-4

Latvijas valstsvienības sastāvs 2014. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm:

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (Sirakūzas „Crunch”, AHL), Edgars Masaļskis (SKP „Poprad”, Slovākija), Ervīns Muštukovs („Esbjerg”, Dānija);

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks (visi Rīgas „Dinamo”, KHL), Oskars Bārtulis (Doņecas „Donbass”, KHL), Artūrs Kulda (Ufas „Salavat Julajev”, KHL), Ralfs Freibergs (Bowling Green State Univ. NCAA);

Uzbrucēji: Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Lauris Dārziņš (visi Rīgas „Dinamo”, KHL), Mārtiņš Karsums (Maskavas „Dinamo”, KHL), Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts (abi Jaroslavļas „Lokomotiv”, KHL), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes, „ ZSC Lions”, NLA), Kaspars Daugaviņš (Ženēvas „Servette”, NLA), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes „Pinguine”, DEL), Koba Jass (Liberecas „Bili Tygri”, Čehija), Juris Štāls (SKP „Poprad”, Slovākija), Armands Bērziņš (Aritavas „Beybaris”, Kazahstāna), Zemgus Girgensons (Bufalo „Sabres”, NHL).

Olimpiskā hokeja turnīra formāts: 12 komandas sadalītas trīs grupās pa četrām katrā. Pēc viena apļa turnīra komandas pēc rezultātiem sarindos no 1. līdz 12.vietai, labākajām četrām iegūstot automātisku ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu. Atlikušās astoņas tiks sarindotas četros play-off pāros, katras spēles uzvarētājam arīdzan tiekot pie vietas ceturtdaļfinālā.

Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvija zaudēja visās trīs grupas spēlēs, bet play-off tikai papildlaikā ar 2:3 piekāpās Čehijai cīņā par vietu starp astoņām labākajām izlasēm. Ja debijas reizē 2002.gadā Latvija ieņēma 9.vietu, ne 2006., ne 2010.gada Olimpiādēs uzvaras izcīnīt nav izdevies, abas reizes samierinoties ar pēdējo, divpadsmito, vietu.

Olimpiskajiem jaunumiem un rezultātiem sekojiet līdzi arī laikrakstā Diena un portāla Diena.lv Olimpiskajā sadaļā

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009