12.02.2014. 19:52

Spēles 2.trešdaļā rezultāts vēl nav atklāts.

Jau pirmajā Latvijas izlases uzbrukumā Lauris Dārziņš (100.spēle izlasē) izrāvās līdz Šveices vārtiem, bet bez pārkāpuma tika nogāzts. Pirmās minūtes aizritēja ļoti skatāmā spēlē, tomēr vārtsargiem nebija daudz darba. Laba iespēja atklāt rezultātu šveiciešiem bija 7.minūtē, kad Nino Nīderraiters pēc individuāla reida meta nedaudz pāri Masaļska vārtiem. Un tūdaļ arī pirmais noraidījums Latvijai - Miks Indrašis trāpa ar nūju pa seju pretiniekam, saņemot divminūšu noraidījumu. Mazākumā izcili nospēlēja Masaļskis, palīdzot komandai izturēt pirmo mazākumu Sočos.

Latvija turpinājumā centās spēlēt aktīvāk, taču kādā no epizodēm gandrīz iekrita pretuzbrukumā. Piedevām Arvīdam Reķim noraidījums un sekoja vēl viens mazākums. Arī tajā teicams Masaļskis, vienu no metieniem atvairot pat ar ķiveri. Turpinājumā labas iespējas atkal neizmantoja Šveice, vienā no tām Denisam Holenšteinam izgājienā pret Masaļski nespējot pārspēt mūsu mūri. Atlikušajā laikā pa Šveices vārtu pārliktni pēc teicamas izspēles trāpa Herberts Vasiļjevs, bet pirmā trešdaļa noslēdzas bez vārtu guvumiem.

Otrās 20 minūtes šveicieši uzsāka ar varenu ofensīvu, tomēr pie pirmā vairākuma beidzot tika Latvija. Skaitliskajā pārsvarā izdevās apdraudēt pretinieku vārtus, bet ne atklāt rezultātu. Tikmēr neticamu sniegumu vārtos turpināja demonstrēt Masaļskis, bet vēl viena izdevība vairākumā Latvijai pēc noraidījuma pret Spruktu. Mūsējie atkārtoti labi saspēlējās, taču pēc kļūdas teju nezaudēja vārtus paši. Turpinājumā cīņa biežāk noritēja pie Latvijas vārtiem, tomēr spēles vidū rezultāts aizvien nebija atklāts.

OS Sočos. Hokejs. C grupa. 2014.gada 12.februāris. Shayba Arena, Soči, Krievija.

Latvija - Šveice 0:0 (0:0; 0:0; 0:0)

Vārti:

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Jonass Hillers

Metieni: 9-17

Soda minūtes: 4-4

Latvijas valstsvienības sastāvs 2014. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm:

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (Sirakūzas „Crunch”, AHL), Edgars Masaļskis (SKP „Poprad”, Slovākija), Ervīns Muštukovs („Esbjerg”, Dānija);

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks (visi Rīgas „Dinamo”, KHL), Oskars Bārtulis (Doņecas „Donbass”, KHL), Artūrs Kulda (Ufas „Salavat Julajev”, KHL), Ralfs Freibergs (Bowling Green State Univ. NCAA);

Uzbrucēji: Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Lauris Dārziņš (visi Rīgas „Dinamo”, KHL), Mārtiņš Karsums (Maskavas „Dinamo”, KHL), Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts (abi Jaroslavļas „Lokomotiv”, KHL), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes, „ ZSC Lions”, NLA), Kaspars Daugaviņš (Ženēvas „Servette”, NLA), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes „Pinguine”, DEL), Koba Jass (Liberecas „Bili Tygri”, Čehija), Juris Štāls (SKP „Poprad”, Slovākija), Armands Bērziņš (Aritavas „Beybaris”, Kazahstāna), Zemgus Girgensons (Bufalo „Sabres”, NHL).

Šona Simsona vadītās Šveices komandas sastāvā iekļauti deviņi NHL klubus pārstāvoši hokejisti ar tādiem vīriem kā Marks Štraits, Romans Josi, Jonass Hillers un Damjens Brunners priekšgalā, bet pārējie 16 pārstāv Šveices spēcīgāko NLA līgu.

Latvijas izlasē spēlēs visi šobrīd labākie ar kapteini Sandi Ozoliņu priekšgalā - arī NHL klubu Bufalo Sabres pārstāvošais Zemgus Girgensons un pamatā AHL spēlējošais vārtsargs Kristers Gudļevskis, kurš pērn spoži debitēja pasaules čempionātā.

Spēli vārtos sāks  Edgars Masaļskis, kuram šīs ir ceturtās olimpiskās spēles. Mačam tiks pieteikti 12 uzbrucēji un astoņi aizsargi, malā šoreiz paliekot Armandam Bērziņam un Kobam Jasam. Otrā grupas spēlē čehi eksaminēs pasaules čempionus zviedrus.

Olimpiskā hokeja turnīra formāts: 12 komandas sadalītas trīs grupās pa četrām katrā. Pēc viena apļa turnīra komandas pēc rezultātiem sarindos no 1. līdz 12.vietai, labākajām četrām iegūstot automātisku ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu. Atlikušās astoņas tiks sarindotas četros play-off pāros, katras spēles uzvarētājam arīdzan tiekot pie vietas ceturtdaļfinālā.

Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvija zaudēja visās trīs grupas spēlēs, bet play-off tikai papildlaikā ar 2:3 piekāpās Čehijai cīņā par vietu starp astoņām labākajām izlasēm. Ja debijas reizē 2002.gadā Latvija ieņēma 9.vietu, ne 2006., ne 2010.gada Olimpiādēs uzvaras izcīnīt nav izdevies, abas reizes samierinoties ar pēdējo, divpadsmito, vietu.

Olimpiskajiem jaunumiem un rezultātiem sekojiet līdzi arī laikrakstā Diena un portāla Diena.lv Olimpiskajā sadaļā

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601