14.02.2014. 11:06
Latvijas hokeja izlase piektdienas rītā aizvada Soču ziemas olimpisko spēļu turnīra C grupas otro maču, tiekoties ar Čehijas valstsvienību. Spēles tiešraide kanālā Viasat Sport Baltic (VSB), kanālā TV3 un virszemes bezmaksas kanālā Re:TV.

Spēles 2.trešdaļā rezultāts ir 3:2 Čehijas labā. Latvijai vārti Jānim Spruktam un Herbertam Vasiļjevam, čehiem izcēlušies Martins Erats, Jaromīrs Jāgrs un Jakubs Vorāčeks.

Tāpat kā spēlē ar Šveici, pirmo uzbrukumu centās noslēgt Lauris Dārziņš - viņa metienu viegli tvēra čehu vārtsargs Ondržejs Pavelecs. Pirmajās minūtēs vairākas reizes spēlē iesaistījās arī Edgars Masaļskis - īpaši pamanāms leģendārais Jaromīrs Jāgrs, bet iniciatīva lēnām pāriet pretiniekiem. Drīz vien arī pirmais noraidījums Latvijas sastāvā, bet arī sesto mazākumu turnīrā izdevās sekmīgi izturēt. Tiesa, ko čehi nepaveica vairākumā, izdarīja jau vienādos sastāvos - pēc Davida Krejči piespēles Martins Erats ar izcili precīzu metienu cauršāva Masaļski. Jau visai drīz pirmais vairākums arī Latvijai, bet čehi pat mazākumā aizskrien bīstama pretuzbrukumā divi pret viens. Teicama izdevība atklāt Latvijas rēķinu bija Jānim Spruktam, kura raidījums vairākumā šķietami trāpīja pa vārtu konstrukciju. Kuriozi, bet brīdi vēlāk pēc video noskatīšanās tiesneši vārtu guvumu ieskaitīja un 1:1! Turklāt, uzreiz sekoja noraidījums čehu rindās.

Lai gan vairākumu otrreiz realizēt neizdevās, spēle jau bija izlīdzinājusies un atlikušajā laikā Latvija vairākas reizes bīstami apdraudēja Paveleca vārtus - glāba tikai viņa meistarība. Tikai 84 sekundes pirms trešdaļas izskaņas noraidījums Latvijas sastāvā - 2+2 soda minūtes pret Tomašu Kaberli Miķelim Rēdliham. Jāgrs tomēr paspēja realizēt vairākumu, pusminūti pirms trešdaļas beigu sirēnas raidot ripu nosegtā Masaļska sargātajā cietoksnī.

Otrās trešdaļas sākumā vēl pusotra minūte mazākumā Latvijai - ne bez grūtībām, bet savi vārti nosargāti. Un šajā brīdī, kā izteicās TV komentētāji, hokeja Dievs atdeva parādu Herbertam Vasiļjevam - uzbrucējs, kurš mačā pret Šveici trāpīja pa vārtu stabu, šoreiz arī norībina vārtu konstrukciju, bet ripa tiek aiz Paveleca muguras - 2:2! Teicami pirms tam pacīnījās Georgijs Pujacs, izvirzot Vasiļjevu labā pozīcijā. Pēc zaudētajiem vārtiem gan atkal aktivizējās čehi, sagādājot daudz darba Masaļskim. Drīz vien pretinieki trešo reizi šajā spēlē izvirzījās vadībā, ar rikošeta palīdzību Masaļski pārspējot Jakubam Vorāčekam. Spēles vidū iniciatīva aizvien pretinieku pusē, tomēr Latvijai visai reāli var cīnīties par panākumu.

Rit 2.trešdaļa

Pirms četriem gadiem Vankūverā čehiem piekāpāmies pat divreiz - grupā (2:5) un spēlē par vietu ceturtdaļfinālā (2:3 papildlaikā).

1998.gada čempioni vēl pirms astoņiem gadiem tika pie bronzas, bet Vankūverā zaudējums ceturtdaļfinālā somiem (0:2) un 7.vieta. Sočos abas komandas sākušas ar neveiksmi - Latvija tikai pēdējās sekundēs pēc neveiksmīga rikošeta ar 0:1 atzina Šveices pārākumu, bet čehi, jau 25.minūtē nonākuši iedzinējos ar 0:4, beigās piekāpās pasaules čempioniem zviedriem (2:4). Vienus vārtus guva otrs vecākais (41) izlases hokejists Jaromīrs Jāgrs. Kurš ir vecākais? Petram Nedvedam jau 42 - un šī ir olimpiskā debija Čehijas izlasē. Tieši pirms 20 gadiem viņš Kanādas izlases sastāvā Lillehammerē izcīnīja sudraba medaļu.

Edgars Masaļskis spēlē ar Šveici neskaitāmas reizes glāba komandu, kopumā atvairot 38 metienus. Laikraksta Diena korespondents Sočos Māris Zembergs vēsta, ka izlases galvenais treneris Teds Nolans, taujāts par vārtsarga izvēli pret čehiem, atbildes vietā sācis slavēt Masaļski. Šķiet, izvēle ir skaidra. Piektdienas rītā LHF apstiprināja, ka vārtos stāsies Masaļskis, kura dublieris būs vēlreiz uz NHL formāli izsauktais Kristers Gudļevskis.

Pēc spēles ar Šveici ceturtdien netrenējās vienīgi Sandis Ozoliņš, bet elkoni sasitušais Lauris Dārziņš pret Čehiju būšot spēlētājs. Uzbrucēju virknējumos galvenā izmaiņa ir Zemgus Girgensona pārcelšana pie Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma. Tikmēr Herberts Vasiļjevs spēlēs kopā ar Miku Indraši un Ronaldu Ķēniņu. Arī šoreiz ārpus pieteikuma palikuši Armands Bērziņš, Koba Jass un vārtsargs Ervīns Muštukovs. Jau sestdienas vakarā spēle pret Zviedriju.

OS Sočos. Hokejs. C grupa. 2014.gada 14.februāris. Bolshoy Ice Dome, Soči, Krievija.

Čehija - Latvija 3:2 (2:1; 1:1; 0:0)

Vārti: 10:10 Erats (Krejči, Hemskis) 1:0; 13:05 Sprukts (K.Rēdlihs, Dārziņš, vair.) 1:1; 19:29 Jāgrs (Židlickis, Plekaņecs, vair.) 2:1; 22:45 Vasiļjevs (Pujacs) 2:2; 27:06 Vorāčeks (Z.Mihaleks, Barinka) 3:2;

Vārtsargi: Ondržejs Pavelecs - Edgars Masaļskis

Metieni: 23-11

Soda minūtes: 4-6

Latvijas valstsvienības sastāvs 2014. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm:

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (Tampabejas „Lightning”, NHL), Edgars Masaļskis (SKP „Poprad”, Slovākija), Ervīns Muštukovs („Esbjerg”, Dānija);

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks (visi Rīgas „Dinamo”, KHL), Oskars Bārtulis (Doņecas „Donbass”, KHL), Artūrs Kulda (Ufas „Salavat Julajev”, KHL), Ralfs Freibergs (Bowling Green State Univ. NCAA);

Uzbrucēji: Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Lauris Dārziņš (visi Rīgas „Dinamo”, KHL), Mārtiņš Karsums (Maskavas „Dinamo”, KHL), Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts (abi Jaroslavļas „Lokomotiv”, KHL), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes, „ ZSC Lions”, NLA), Kaspars Daugaviņš (Ženēvas „Servette”, NLA), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes „Pinguine”, DEL), Koba Jass (Liberecas „Bili Tygri”, Čehija), Juris Štāls (SKP „Poprad”, Slovākija), Armands Bērziņš (Aritavas „Beybaris”, Kazahstāna), Zemgus Girgensons (Bufalo „Sabres”, NHL).

Olimpiskā hokeja turnīra formāts: 12 komandas sadalītas trīs grupās pa četrām katrā. Pēc viena apļa turnīra komandas pēc rezultātiem sarindos no 1. līdz 12.vietai, labākajām četrām iegūstot automātisku ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu. Atlikušās astoņas tiks sarindotas četros play-off pāros, katras spēles uzvarētājam arīdzan tiekot pie vietas ceturtdaļfinālā.

Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvija zaudēja visās trīs grupas spēlēs, bet play-off tikai papildlaikā ar 2:3 piekāpās Čehijai cīņā par vietu starp astoņām labākajām izlasēm. Ja debijas reizē 2002.gadā Latvija ieņēma 9.vietu, ne 2006., ne 2010.gada Olimpiādēs uzvaras izcīnīt nav izdevies, abas reizes samierinoties ar pēdējo, divpadsmito, vietu.

Olimpiskajiem jaunumiem un rezultātiem sekojiet līdzi arī laikrakstā Diena un portāla Diena.lv Olimpiskajā sadaļā