27.07.2016. 13:35
Londonas spēļu olimpiskais čempions diska mešanā Roberts Hartings (Vācija) uzskata, ka viņa tautietis, Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs ir daļa no dopinga sistēmas. Šo vieglatlētu neapmierina lēmums krievu sportistu sodīšanas lietā.

Roberts Hartings: "Tomas Bahs manā skatījumā ir daļa no dopinga sistēmas, nevis daļa no antidopinga sistēmas. Man ir kauns par viņu. Esmu bieži izteicis savu neapmierinātību ar Bahu, bet tagad ir vilšanās jaunā dimensijā. Skaidrs, ka Baha kungs nespēj just kopā ar sportistiem."

"Šādā veidā uzbrukt ir nepieņemami. Tiem, kuri tā uzskata, jāņem vērā, ka lēmums [krievu sportistu sodīšanas lietā] tika saskaņots ar nacionālajām olimpiskajām komitejām, starptautiskajām federācijām un atlētu komisijām. SOK lēmums bija teju vienbalsīgs, tikai viens atturējās. Viedokļi ir dažādi, taču šādi uzbrukt nav pieņemi," norāda prezidents Tomass Bahs. "SOK nācās pieņemt grūtu lēmumu. Mums bija jāizšķiras par soda veidu. Izvēlējāmies līdzsvarotu risinājumu. Sistēmas dēļ bija jāatbild arī sportistiem. Krievu sportistiem tiek uzlikta kolektīvā atbildība par šo sistēmu. Sportistiem tika noteiktas augstas prasības, lai demonstrētu, ka viņi nav iesaistīti šajā sistēmā. Par atlētu pielaišanu [Rio spēlēm] lemj ne tikai attiecīgās starptautiskās federācijas, pirms SOK gala lēmuma nepieciešams arī Starptautiskās sporta arbitrāžas tiesas (CAS) akcepts."

Atgādinām, ka 18. jūlijā Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas vadītājs Ričards Maklarens publiskoja ziņojumu jeb izmeklēšanas rezultātus par Krievijas dopinga programmu valsts esot apzināti piedalījusies un kontrolējusi dopinga lietošanas piesegšanu - tas esot noticis ne tikai Soču olimpiskajās spēlēs, bet arī iepriekš. Ņemot vērā skarbo ziņojumu par krievu dopinga mahinācijām Soču spēlēs, bija iespējams, ka SOK atstādinās no Rio spēlēm visu Krievijas olimpisko izlasi. 24. jūlijā SOK teju vienbalsīgi lēma, ka Krievijas olimpiskā izlase varēs piedalīties Rio spēlēs, ja vien zaļo gaismu dos attiecīgā sporta veida starptautiskā federācija, turklāt federācijām nevajadzētu pielaist krievu sportistus ar dopinga vēsturi. Vērtējot dopinga vēsturi, tiek ņemti vērā arī Maklarena ziņojumā minētie uzvārdi, taču visi vēl nav publiskoti.

Kā jau ziņots, 2014. gadā Roberts Hartings protestēja pret amerikāņu sprinteri Džastinu Getlinu, kurš savulaik bija diskvalificēts par dopinga lietošanu. Vācietis nevēlējās kopā ar šo amerikāni pretendēt uz gada labākā vieglatlēta titulu.

Izmantotie resursi:DPA / zeit.de



get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties