17.08.2013. 16:48
Pasaules čempionāta vieglatlētikā astotās dienas programma sākās ar maratona sacensībām vīru konkurencē. Olimpisko spēļu uzvarētāja titulam pasaules čempiona godu pievienoja ugandietis Stīvens Kiprotičs, aiz sevis atstājot trīs Etiopijas skrējējus.

Maratona distances pirmie kilometri tika aizvadīti nesteidzīgā tempā, lielai sportistu grupai virzoties sacensību priekšgalā. Pie 10 kilometru atzīmes nedaudz priekšā kopējai grupai bija izvirzījies Tadese Tola (Etiopijai), bet pēc 7 sekundēm viņam sekoja vairāk kā 30 skrējēju liela grupa.

Distancei ritot, līderu grupa pamazām saruka, līdzīgā tempā skrienot 20-25 sportistiem, no kuriem lielākā daļa pārstāvēja Keniju, Etiopiju, Ugandu un citas Āfrikas valstis. Maratona otrajā pusē vadošo skrējēju grupiņa saruka līdz labāko trio, kuri pēdējos noskaidroja uzvarētāju.

Sākumā Londonas Olimpisko spēļu uzvarētājs Stīvens Kiprotičs (Uganda) un etiopietis Lelisa Desisa aizmuka no Tolas, bet kā līderis stadionā ieskrēja tieši Kiprotičs. Ugandietis finišēja pēc 2 stundām, 9 minūtēm un 51 sekundes. Desisa izcīnīja sudrabu, finiša līniju šķērsojot 21 sekundi pēc Kiprotiča. Bronzu izcīnīja cits etiopietis Tola (2:10.23). Uz starta vīriešu maratona distancē devās 70 skrējēji.