20.11.2014. 11:42
Trešdien Kirunā (Zviedrija) olimpiete kalnu slēpošanā Lelde Gasūna slaloma sacensībās 75 dalībnieču vidū ieguva 5.vietu un nopelnīja 27,37 FIS punktus, kas ir trešais labākais rādītājs viņas karjerā. Ievai Melderei 41.vieta, bet Evelīna Gasūna otrajā dienā uz starta neizgāja. Tikmēr vīriešiem otrajā dienā labākais no mūsējiem bija pats jaunākais dalībnieks – 16 gadus jaunais Žaks Gedra, kuram 140 dalībnieku vidū 43.vieta un kuram savā otrajā startā FIS sacensībās izdevās pirmo reizi tikt zem 100 punktiem – 99,84 FIS punkti, stāsta Latvijas Slēpošanas savienības preses sekretārs Ivars Bācis.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pēc uzvaras 18.novembrī nākamajā dienā Kirunā notikušajās slaloma sacensībās pirmo braucienu Lelde Gasūna neveica tik labi kā cerēts (51,41 s). Vietas ziņā viņai tāpat kā pirmajā dienā – piektā pozīcija, taču laika ziņā ātrākajai Rahelai Kopai no Šveices šoreiz zaudēts daudz vairāk – 1,05 sekundes, bet, lai tiktu trijniekā, bija jāatspēlē ceturtdaļa sekundes. Otrajā braucienā Latvijas izlases dalībniece apsteidza līderi par vienu sekundes desmitdaļu, bet otrajā vietā esošo šveicieti Elenbergeri pat par 0,3 sekundēm, taču abu konkurentu pārsvars pirmajā braucienā bija krietni lielāks, un, tā kā vēl divām citām divu braucienu summā bija labāks rezultāts, tad Lelde palika tajā pašā piektajā vietā. Divu braucienu summā Lelde uzrādīja laiku 1:43,72, uzvarētājai Šarlotei Šablei no Šveices divu braucienu summā zaudējot 1,14 sekundes, bet līdz trijniekam pietrūka pussekunde.

Pirmajā brīdī, salīdzinot ar otrdienas uzvaru, šķiet, ka nav tik labi, tomēr jāatceras, ka konkurentes nav nekādas vājās, un desmitniekā iekļuvušās ir samērā līdzīgas, no kurām vienu dienu vai vienā braucienā kādai vairāk paveicas, citu dienu, savukārt, kādai citai izdodas labāk nobraukt. Starp citu, iegūtie 27,37 FIS punkti ir trešais labākais rādītājs Leldes karjerā, tā kā starts Kirunā ir izdevies ļoti labs.

Ieva Meldere, kas startēja ar 55.numuru, kad jau trase bija padangāta, jau pirmajā braucienā no līderes atpalika 7,39 sekundes, kas deva ietu piektā desmita beigās. Otrajā braucienā Ieva labākajām zaudēja daudz mazāk, kā rezultātā viņai izdevās pakāpties dažas vietas augšup un ieņemt 41.vietu, no uzvarētājas divu braucienu summā atpaliekot 12 sekundes un iegūstot 103 FIS punktus, kas par gandrīz 40 punktiem ir labāk nekā pirmajā dienā, bet tik un tā vēl nav tuvu viņas labākajiem rādītājiem. Evelīna Gasūna, kura pirmajā dienā ieņēma 22.vietu, vakar nestartēja.

Atkal labākie no mūsējiem vīriešu konkurencē un atkal tieši viens aiz otra bija Daniels Fogelis un Žaks Gedra, taču šoreiz Žaks bija priekšā Danielam. Ž.Gedra startēja ar ļoti vēlo 139 numuru, taču spēja pie vecākajiem konkurentiem ielauzties septiņdesmitniekā, uzrādot labāko laiku no mūsējiem. Otrajā braucienā par viņu ceturtdaļsekundi ātrāks bija Fogelis, taču pirmajā braucienā sekundes pārsvars priekšā ļāva noturēties Gedram, kuram divu braucienu summā izdevās pakāpties uz 43.vietu un pirmo reizi karjerā iegūt zem 100 punktiem – 99,84 FIS punkti. Uzvarētājam austrietim Kristiānam Hiršbuelam viņš zaudēja 12 sekundes. Elvim Opmanim 48.vieta un 118 FIS punkti, no Žaka atpaliekot 2,65 sekundes.

Šodien Eiropas kausā milzu slalomā Somijā startē Kristaps Zvejnieks.Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties