22.12.2017. 17:42

Sezonas laikā Okons un Peress vairākas reizes piedzīvoja savstarpējas sadursmes, un pēc incidenta sacīkstēs Beļģijā, Spā-Frankošamps trasē "Force India" vadība nolēma turpmākajos posmos aizliegt abiem cīnīties savā starpā.

Okons, kurš atrodas "Mercedes" pilotu programmā, padomu prasījis Toto Volfam, kurš nesen bija spiests risināt konfliktsituāciju Lūisa Hamiltona un Niko Rosberga starpā, un neslēpj, ka tas palīdzējis.

"Zvans viņam, tā bija pirmā lieta, ko izdarīju," atklāj Okons. "Gribēju uzzināt, kā viņi tika galā ar Lūisa un Niko situāciju. Es lūdzu padomu, un viņi man palīdzēja. Man bija viņu skatījums uz to, un es zināju "Force India" nostāju. Vienmēr ir labi paskatīties uz lietām no dažādiem skatpunktiem, bet sevišķi no "Mercedes" redzējuma. Viņi ir pasaules čempioni, tādēļ zina, ko runā. Es nevaru izplūst detaļās, bet tā bija vērtīga palīdzība."

Okons atzīst, ka abi ar Peresu nolēmuši aizmirst par incidentiem: "Ir svarīgi, lai mēs cienām viens otru, tas ir svarīgi komandai, jo ir nepieciešama laba atmosfēra un kopīgs darbs, lai pareizi attīstītu mašīnu. Varbūt mēs brīvdienās nebrauksim kopīgi atpūsties, bet satiekam labi."

Peress uzskata, ka nākamgad "Force India" vienībai atkal jāļauj ar Okonu cīnīties savā starpā un iekšējās pavēles nav jāizmanto.

"Ir jāsaprot, ka nākamais gads mums būs grūts," saka Peress. "Spiedienu noteikti izdarīs "Renault" un "McLaren" komandas, tādēļ mums jāļauj brīvi cīnīies, lai varētu viņus pārspēt. Tāpat ir vajadzīga tāda mašīna, kas jau no paša sākuma būtu konkurētspējīga, lai varētu cīnīties par labu rezultātu kopvērtējumā."

Arī Peress atzīst, ka personiskās attiecības ar Okonu ir uzlabojušās: "Beļģijā tās sasniedza zemāko punktu, bet pēc tam lietas gājušas uz labo pusi. Mēs strādājam profesionāli, zinām, ka darām to komandas labā, tāpēc jāstrādā iespējami labāk, sevišķi gaidot nākamo gadu. Katram braucējam ir sava personība, un Estebans "Formulā 1" ienāca ļoti labi sagatavojies."

Izmantotie resursi:Motorsport.com: F1 News, MotoGP, Le Mans...FP Investment, SIA E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties