04.11.2017. 19:15
«Ogres» komanda sestdien atspēlējās no 18 punktu deficīta «OlyBet» Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā, tomēr savā laukumā ar 83:86 (26:31, 19:21, 12:21, 26:13) piekāpās «Jūrmalai», ciešot pirmo neveiksmi sešos aizvadītajos mačos.

«Jūrmalas» komandas rindās ar 19 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās lietuvietis Deniss Krestiņins, kamēr pa 17 punktiem pievienoja Edgars Jeromanovs un Ervīns Jonāts.

Savukārt «Ogres» labā 18 punkti Robertam Niedram, bet 17 punktus iemeta Guntis Sīpoliņš.

Abas vienības aizvadīja ļoti rezultatīvu pirmo ceturtdaļu, kuras laikā vadībā vairāk atradās «Jūrmalai», tai pirmās desmit mača minūtes noslēdzot ar piecu punktu pārsvaru (31:26). Laukumā bija vērojama sīva cīņa, turklāt otrajā ceturksnī viesu pārsvars tuvojās arī desmit punktiem, bet pirmo puslaiku jūrmalnieki noslēdza ar septiņu punktu vadību (54:45).

«Jūrmala» veiksmīgāk aizvadīja teju visu spēli, turklāt viesi vareni iesāka trešo ceturksni, tā izskaņā pēc Haralda Kārļa tālmetiena iegūstot jau 18 punktu vadību (73:55). Tomēr LBL čempionātā zaudējumus vēl nepiedzīvojusī «Ogre» ceturtajā ceturksnī veica iespaidīgu atspēlēšanos. Lieliska spēle aizsardzībā un labs uzbrukums mājiniekiem piecarpus minūšu laikā izdevās veikt 21:3 izrāvienu un panākt jau neizšķirtu 76:76.

Mača noslēdzošās minūtes starp abām minūtēm aizritēja bezkompromisa cīņā, bet pēdējo divu minūšu laikā «Jūrmala» ieguva solīdāku pārsvaru - 86:80. Tiesa, 15 sekundes pirms pamatlaika beigām Lauris Mizis ar precīzu tālmetienu uz pusi samazināja rezultāta starpību, bet pēc minūtes pārtraukuma jūrmalnieki savā uzbrukumā kļūdījās, kas «Ogre» komandai ļāva izpildīt pēdējo sekunžu tālmetienu, kas gan lidoja grozam secen.

Ja daudzas LBL komandas pirms šīs sezonas kļuvušas ievērojami vājākas, tad «Ogre» un «Jūrmala» šosezon būs tās, kas centīsies sastādīt cienījamu konkurenci galvenajām favorītēm «Ventspils» un «VEF Rīga».

Ogrēnieši šosezon LBL ietvaros pirms sestdienas mača cīnījās bez zaudējumiem, jo sensacionālajam panākumam atklāšanas mačā pār «VEF Rīga» sekoja vēl četras uzvaras. Savukārt «Jūrmala» divreiz piekāpusies «Ventspilij», vien pagarinājumā zaudējusi «VEF Rīga», bet pārējos mačos gūti panākumi.

Abas komandas šosezon sacenšas arī Baltijas Basketbola līgā (BBL), kur «Jūrmala» vienīgajā spēlē uzvarējusi, bet «Ogre» jau pamanījusies ciest divas neveiksmes.

«Ogres» vienība starpsezonā dzimtajā pilsētā atgrieza saspēles vadītāju Rinaldu Sirsniņu un uzbrucēju Kristapu Dārgo, kurš gan šosezon laukumā vēl nav devies. Tāpat pēc gada pārtraukuma kopā atkal spēlē brāļi Jānis un Gints Antropi.

Vēl vienu pastiprinājumu ogrēnieši veica arī vien šonedēļ, kad treneru kolektīvā par Artūra Visocka-Rubeņa palīgu kļuva Uvis Helmanis.

Tikmēr «Jūrmalas» galvenais treneris ir Mārtiņš Gulbis, kurš pērn līdz Latvijas čempionāta bronzas medaļām aizveda «Barons kvartāls» komandu, kas finansiālu problēmu dēļ šosezon LBL vairs nespēlē. Tāpat «Jūrmalai» ir izdevies savākt itin solīdu sastāvu. Bez pieredzējušā saspēles vadītāja Edgara Jeromanova, kurš ir tagad ir kluba prezidents, sastāvā ir arī Latvijas izlases kandidāts Haralds Kārlis, kā arī tādi pieredzējuši spēlētāji kā Artūrs Strēlnieks, Ervīns Jonāts, Jānis Dilevka un Uģis Pinete. Vienību pārstāv arī lietuviešu centrs Deniss Krestiņins, kurš iepriekšējā sezonā spēlēja «Barons kvartāls» komandā, bet gados jaunāko spēlētāju galu pārstāv Rihards Ivars Žvīgurs, Kristaps Pļavnieks un Mārcis Saulītis.

Savukārt citā sestdienas mačā pie pārliecinošas uzvaras tika līdere «Ventspils», kas savā laukumā ar 93:71 (26:14, 31:18, 24:17, 12:22) uzvarēja pastarīti «Valmiera»/ORDO.

Ventspilnieku labā 18 punktus šajā mačā iemeta Ingus Jakovičs, kamēr pa 13 punktiem pievienoja Aigars Šķēle un lietuvietis Juļs Juciks. Tikmēr Valmieras vienības labā ar 19 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Viktors Iļjins, bet 17 punkti Jānim Kaufmanim.

LBL kopvērtējumā līderei «Ventspils» ir astoņas uzvaras astoņos mačos, bet ar piecām uzvarām sešās cīņās seko «Ogre». Trešo vietu ar trim uzvarām četrās spēlēs ieņem «VEF Rīga», kamēr «Jūrmalai» ir piecas uzvaras septiņos mačos.

Pirmajam četriniekam ar divām uzvarām sešās spēlē seko «Jēkabpils» un «Latvijas Universitāte» (LU), bet vienu panākumu četros mačos guvusi «Valka»/«Valga». Tikmēr «Betsafe»/«Liepāja» rēķinā ir viena uzvara piecās cīņās, bet «Valmiera»/ORDO noslēdz tabulu ar vienu panākumu deviņos dueļos.

Šosezon LBL augstākajā divīzijā piedalās deviņas komandas. Septiņas no tām aizvadīs četru apļu turnīru, kamēr «VEF Rīga» spēlēs trīs apļus, bet «Valka»/«Valga» - divus. Rīdzinieki paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, bet pierobežu pilsētu komanda no Valkas un Valgas piedalās arī Igaunijas čempionātā.

Šajā pavasarī LBL čempionātā triumfēja «VEF Rīga» komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot «Ventspili», kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva «Barons kvartāls», kas neilgi pirms jaunās sezonas pavēstīja, ka atsauc dalību no sacensībām.