18.12.2015. 09:35
SynotTip Virslīgā svarīgu panākumu izcīnīja «Ogre/Miandum», savā laukumā ar 27:22 pieveicot «Jūrmalas Sportu», savukārt Latvijas čempioni Dobeles «Tenax» mačā pret ASK/LSPA izcīnīja sezonas graujošāko uzvaru.

• Rīgas domes kausā handbola izlase bez Jurdža un Lilienfelda 2015. g. 10. decembris

Jāatgādina, ka četras labākās komandas pēc divu apļu turnīra sacentīsies LHF kausā, kas norisināsies janvāra beigās, tāpēc šī vakara spēlēm bija liela nozīme vietu izkārtojumā turnīra tabulā. Vietu labāko četriniekā jau bija nodrošinājuši čempioni Dobeles «Tenax» un LHF kausa īpašnieki «Celtnieks Rīga», kamēr uz pārējām divām pozīcijām pretendē trīs komandas – «Jūrmalas Sports», ASK/LSPA un «Ogre/Miandum».

Ogres handbolistiem, lai cerētu uz vietu četriniekā, obligāti bija jāuzvar. Spēles sākumā, pateicoties Arta Kurmēna rezultatīvajai spēlei, «Ogre/Miandum» izvirzījās vadībā ar 4:1, vēlāk arī ar 8:4. Puslaika otrā puse gan ogrēniešiem bija neveiksmīga, 13 minūšu nogrieznis zaudēts ar 3:9 un atdota vadība jūrmalniekiem – 11:13. Puslaika izskaņā mājinieki vienus vārtus atspēlēja, pārtraukumā ejot ar 12:13.

Otro puslaiku ogrēnieši sāka ar četriem vārtiem pēc kārtas, atgūstot vadību – 16:13. Turklāt pārsvaru turpināja pieaugt un 50.minūtē pēc Mika Kiršteina metiena sasniedza jau +6 (22:16). Īpaši veiksmīgi spēlējot Artim Laganovskim (pēdējo minūšu laikā četri no pieciem vārtiem) «Ogre/Miandum» izdevās nosargāt iekrāto pārsvaru un izcīnīt uzvaru ar 27:22, pietuvojoties labāko četriniekam viena punkta attālumā.

Trešo un ceturto vietu ieņem, attiecīgi, «Jūrmalas Sports» un ASK/LSPA, kas iekrājuši pa 14 punktiem, savukārt ogrēniešiem ir 13. Savstarpējās spēlēs pret jūrmalniekiem Ogrei ir sliktāka bilance (1-1, bet vārtu attiecība -6), savukārt pret armijniekiem pozitīva (1-1, +17). Gadījumā, ja otro apli visas trīs komandas noslēgs ar vienādu punktu skaitu, augstākā pozīcijā būs jūrmalnieki (2-2, +16), kam sekos ogrēnieši (2-2, +11) un ASK/LSPA (2-2, -27). Otrā apļa pēdējās spēles «Jūrmalas Sports» aizvadīs pret Vaiņodi , bet «Ogre/Miandum» un ASK/LSPA pret MSĢ/LAT-98.

Vēl vienā SynotTip Virslīgas spēlēs Latvijas čempioni Dobeles «Tenax» savā laukumā izrēķinājās ar ASK/LSPA. Spēli dobelnieki sāka ar 9:0, desmit vārtu pārsvaru panāca jau 10.minūtē (11:1), bet puslaiku noslēdza ar 17 vārtu pārsvaru – 25:8. Otrajā puslaikā pārsvars pārsniedza arī divdesmit punktus un galarezultātā dobelnieku rekorduzvara – plus 24 jeb 44:20. ASK/LSPA sestais zaudējums pēc kārtas. Līdz šim sezonas pārliecinošākā uzbara piederēja Ogrei, kas ar +22 pieveica MSĢ/LAT-98.