28.09.2016. 21:08
Latvijas čempioni "Valmiera/Ordo" trešdien, 28. septembrī, "Olybet" LBL pirmajā spēlē izbraukumā zaudēja "Ogre/Kumho Tyre" vienībai ar rezultātu 61:70.

Ogres basketbolisti pērn izcīnīja deviņas uzvaras (bilance 9-27), vienpadsmit komandu konkurencē ierindojoties 10. vietā. Starpsezonā komanda ieguva prāvākus līdzekļus un par galveno treneri nolīga Latvijas U16 izlases stūrmani Artūru Visocki-Rubeni. Latvijas Universitātes sistēmā izaugušais treneris sagādāja Ogrei pirmo uzvaru pār Valmieru (pērn 0-4).

Ogre: Vītols, Zēbergs, Apsītis, Antrops, PozņaksValmiera: Kaufmanis, Gabrāns, Laksa, Jonāts, Blaus

Pirmais puslaiks nesa pārsteigumus. Artūra Visocka-Rubeņa trenētie ogrēnieši pārņēma iniciatīvu gan soda laukumā (26-10), gan agresīvāk aizsargājās un regulāri nopelnīja iespējas gūt punktus pēc kļūdām. Seši spēlētāji – Mārcis Vītols, Gints Antrops, Rihards Zēbergs, Jānis Pozņaks, Kārlis Apsītis un Guntis Sīpoliņš – guva piecus vai vairāk punktus katrs, puslaikā nodrošinot savai komandai 16 punktu pārsvaru – 48:32.

Čempionu rindās spēle no rokas ilgu laiku gāja tikai diviem vīriem. LBL tālmetienu čempions Mārtiņš Laksa iemeta pirmos trīs tālmetienus pēc kārtas, bet centra spēlētājs Lauris Blaus agresīvi un efektīvi spēlēja groza apakšā. Divatā abi atnesa pusi visas komandas guvuma, taču pārējo sniegums bija tālu no ideāla. Divdesmit septītajā minūtē Ogres pārsvars sasniedza 19 punktu atzīmi – 60:41. Pusstundas pēdējās trīsarpus minūtēs mājinieki neguva ne punkta un čempioni daļu starpības atspēlēja – 60:48.

Izšķirošajā desmitminūtē Ogres uzbrukuma problēmas saasinājās. Komanda 11 minūtes pēc kārtas neguva nevienu grozu no spēles, bet Valmiera lēnām tuvojās. Jāņa Kaufmaņa divpunktnieks samazināja starpību līdz četriem punktiem – 61:57. Ogres krīzi pārtrauca Guntis Sīpoliņš, kurš izmantoja Mārtiņa Laksas kļūdu un iesāka uzbrukumu, kura noslēgumā divus punktus guva Kristaps Pļavnieks. Pēc minūtes pārtraukuma jaunais tēvs Gints Antrops iemeta tālmetienu – 66:57. Izskaņā ogrēnieši nosargāja deviņu punktu pārsvaru.

Ogre/Kumho Tyre – Valmiera/Ordo 70:61 (26:16, 22:16, 12:16, 10:13)Ogre: Antrops 13, Zēbergs 11, Sīpoliņš 10, Apsītis 9, Pozņaks 8, Pļavnieks 7 (6rp), Vītols 5, Niedra 5, Mizis 2, Bēts; Atelbauers.Valmiera: Kaufmanis 16 (5ab), Laksa 16 (6ab), Blaus 9, Jonāts 8 (9ab, 5kļ.), Gabrāns 5 (4pb), Vokers 4, Varanausks 2, Mālmanis 1; Vīksne, Ramanis, E. Kaufmanis, O. Bērziņš.Tiesneši: Andris Vaskāns, Gatis Saliņš, Einārs Tukišs.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA