01.11.2017. 21:19

BK "Ogre" sezonas sākums Latvijas čempionātā bijis lielisks, izcīnot piecas uzvaras piecās cīņās, savukārt Baltijas līgu tik sekmīgi sākt neizdevās. Turnīra pirmajā cīņā Igaunijā tika piedzīvots zaudējums ar sešu punktu starpību Tartu Universitātei. Šovakar ogrēniešu pretinieki bija Pasvāles "Pieno Žvaigždes" basketbolisti ar Artūru Ausēju priekšgalā, kas ļoti interesantā pirmajā spēlē pārspēja "Kalev/TLU" vienību, tieši Ausējam kļūstot par mača varoni.

Mača ievadā komandas apmainījās ar rezultatīviem uzbrukumiem, pirmās trīs minūtes rezultātam augot līdzīgi. Tad viesiem padevās neliels izrāviens, kas "Pieno Žvaigždes" ļāva izvirzīties vadībā ar 11:7. Kādu laiku komandām ar punktu gūšanu nesekmējās, kad ar precīzu tālmetienu klusuma brīdi apturēja Guntis Sīpoliņš. Viesi gan uzreiz atbildēja ar 8:1 izrāvienu, iegūstot iniciatīvu, kas netika atdota. Sākoties pēdējai minūtei pirmajā ceturtdaļā, Rinalds Sirsniņš pēc labas izspēles trāpīja no distances, bet atlikušajā laikā viesi atbildēja ar četriem punktiem, noslēdzot ceturtdaļu savā labā ar 27:18.

Otro ceturtdaļu "Pieno Žvaigždes" sāka ar 8:0 izrāvienu, kuru apturēja agresīvs Roberta Niedras caurgājiens. Turpinājumā komandas tik rezultatīvi vairs nespēlēja, bet viesi saglabāja drošu pārsvaru, noturot pretiniekus aizsardzībā. Ceturtdaļas otrajā pusē Pasvāles komanda tuvojās 20 punktu starpībai, bet to sasniedza nedaudz vairāk nekā minūti līdz puslaika beigām. Beidzot pirmos punktus guva arī Ausējs, kurš noslēdza puslaiku ar precīzu tālmetienu. Ogres komanda pirmo puslaiku aizvadīja vāji, dodoties pārdomāt dzīvi pie nelabvēlīga rezultāta 31:53.

Trešās ceturtdaļas ievadā Ausējs divās minūtēs guva piecus punktus, atjaunojot 23 punktu pārsvaru. Otrā laukuma galā rezultatīvs bija Jānis Antrops, bet pēc četrām spēlētām minūtēm Sirsniņš ar tālmetienu sadeldēja deficītu līdz 16 punktiem (44:60). Uz brīdi "Pieno Žvaigždes" atjaunoja 20 punktu pārsvaru, bet tad mājinieki to atkal sadeldēja līdz 16 punktiem. Līdz trešās ceturtdaļas beigām komandas cīnījās līdzvērtīgi, bet tās beigās atkal labāk nospēlēja viesi, nedodot Ogres komandai lielas cerības uz atspēlēšanos - 78:58.

Ceturto ceturtdaļu labāk iesāka viesi, bet "Ogres" basketbolisti ar aktivitāti un cīņassparu neļāva rezultātu padarīt vēl graujošāku. Labi sevi parādīja Niedra, pēc četrām spēlētām minūtēm sadeldējot deficītu zem 20 punktiem (68:86). Ogrēniešiem bija sarežģīts uzdevums - neielaist 100 punktus, bet jau minūti vēlāk tas kļuva vēl sarežģītāks, jo savas komandas 92. punktu ar tālmetienu guva Trevons Hjūzs. Mājinieki no skaudrā likteņa neizbēga. "Pieno Žvaigždes" basketbolisti neatslāba ne uz mirkli, palielinot rezultāta starpību līdz 27 punktiem. Viesi uzbrukumā centās atsevišķās epizodēs nospēlēt skaisti uz publiku, bet mājinieki to izjauca pie pirmās iespējas. No pamatīgas sakāves gan neizdevās izbēgt, mačam noslēdzoties ar rezultātu 83:110.

Rezultatīvākie uzvarētāju rindās ar 18 punktiem bija Tomas Lekuns un Trevons Hjūzs, kuram arī piecas rezultatīvas piespēles un piecas pārtvertas bumbas. Vismaz 10 punktus Pasvāles komandas labā guva astoņi spēlētāji. "Ogres" labā 16 punktus guva Jānis Pozņaks bet attiecīgi 15 un 14 punkti Jānim Antropam un Robertam Niedram.

Artūrs Ausējs "Pieno Žvaigždes" rindās nospēlēja teju 18 ar pusi minūtes, kuru laikā guva 10 punktus (3pts 2/6, 2pts 2/3), atdeva trīs rezultatīvas piespēles, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu uzbrukumā, izprovocēja vienu piezīmi, pats divreiz pārkāpa noteikumus un nopelnīja +/- rādītāju +6.

"Ogre" - "Pieno Žvaigždes" 83:110 (18:27, 13:26, 27:25, 25:32)

"Ogre": Pozņaks 16, J.Antrops 15, Niedra 14, Sīpoliņš 12 (10 ab), Sirsniņš 9 (7 rp), Mizis 5, Vītols 5, Zēbergs 4, Atelbauers 3."Pieno Žvaigždes": Hjūzs 18 (5 rp, 5 pb), Lekuns 18, Balašovs 12 (6 ab), Fjodorovs 12, Žukaņenko 11, Varns 11, Ausējs 10, Galecks 10 (7 rp), Bobrovs 6 (6 rp), Kazalausks 2, Babrausks.A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties