01.02.2017. 21:16

Liepājas komanda pēdējā laikā palikusi bez diviem komandas līderiem, Dāvja Rozīša, kurš tagad pārstāv konkurentus "Barons kvartāla" veidolā, bet Latīfs Makmalans pārcēlies uz Turcijas pēc spēka 2. līgu. Pēc uzvaras pār LU liepājnieki iekļuvuši labāko astotniekā, cenšoties tur nostiprināties ar uzvaru pār Ogres komandu. Ogrēnieši tajā pašā laikā cenšas uzlabot savu uzvarēto un zaudēto spēļu bilanci, lai pacīnītos par vietu sešiniekā. Abu komandu iepriekšējās tikšanās reizēs uzvaras dalītas uz pusēm, vispirms liepājniekiem uzvarot savā laukumā ar 86:74, bet pēc tam ogrēniešiem revanšējoties savējā ar 71:53.

Šo maču nedaudz labāk sāka "Liepāja/Triobet", ātri iegūstot četru punktu pārsvaru. Viesi ar kopējām pūlēm atjaunoja līdzsvaru uz tablo, bet Artjoma Butjankova sekmīgā spēle uzbrukumā atgrieza mājiniekus vadībā. Sākoties ceturtajai minūtei, Kārlis Apsītis ar precīzu tālmetienu pirmo reizi vadībā izvirzīja Ogres komandu, bet otrā laukuma galā atkal precīzs bija Butjankovs. Viņš turēja savu komandu līdzās pretiniekiem līdz pirmās ceturtdaļas noslēgumam, kad ar komandas biedru palīdzību izdevās izrauties nelielā vadībā (25:19). Tieši Butjankova rēķinā pirmajās 10 minūtēs 16 punkti.

Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē komandām bija lielas problēmas ar punktu gūšanu, kas pēc četrām nospēlētām minūtēm nozīmēja rezultātu ceturtdaļā 4:3 Liepājas komandas labā. Turpinājumā ogrēniešiem izdevās sadeldēt deficītu līdz trīs punktiem, bet tad ar trīs punktiem atbildēja Butjankovs. Sešu punktu starpība palika līdz pirmā puslaika beigām, kuru mājinieki uzvarēja ar rezultātu 40:34.

Trešajā ceturtdaļā atkārtojās otrās ceturtdaļas scenārijs, tās pirmajai pusei esot teju tikpat nerezultatīvai. "Liepāja/Triobet" uz brīdi pirmo reizi ieguva 10 punktu pārsvaru, bet to ar precīzu tālmetienu sadeldēja Apsītis (46:39). Tas ievadīja viesu komandas izrāvienu, pēc pāris minūtēm deficītam esot vairs tikai minimālam (45:46). Situāciju uz brīdi ar precīzu tālmetienu laboja Roberts Krastiņš, bet no vadības zaudēšanas neizdevās izbēgt, kas notika divas ar pusi minūtes līdz ceturtdaļas beigām. Atlikušajā laikā Liepājas komanda nospēlēja labāk, spējot atjaunot piecu punktu pārsvaru pirms spēles izšķirošā nogriežņa - 59:54.

Ogrēniešiem ceturtajā ceturtdaļā vajadzēja trīs minūtes, lai veiktu 10:2 izrāvienu, un atgūtu vadības grožus savās rokās (64:61). Līdz ceturtdaļas vidum liepājnieki turējās līdzās, bet tad Ginta Antropa piecu punktu performance (71:65). Liepājniekiem izdevās atspēlēt pusi no astoņu punktu deficīta, bet tas arī bija viss. Viesi noturēja atlikušo pārsvaru līdz mača beigām, svinot uzvaru ar rezultātu 82:71.

Uzvarētāju labā pa 15 punktiem guva un septiņām atlēkušajām bumbām izcīnīja Gints Antrops un Kārlis Apsītis, bet pa 12 punktiem Mārcim Vītolam un Guntim Sīpoliņam. Pie "double-double" tika Jānis Pozņaks, bet "Liepājas/Triobet" rindās gan Artjoms Butjankovs (24 punkti un 12 atlēkušās bumbas), gan Malkolms Grifins (23 punkti, 12 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles).

"Liepāja/Triobet" - "Ogre/Kumho Tyre" 71:82 (25:19, 15:15, 19:20, 12:28)

"Liepāja/Triobet": Butjankovs 24 (12 ab), Grifins 23 (12 ab, 8 rp), Lasmanis 6, Krastiņš 6, Aizpurs 6, Montgomerijs 4 (12 ab), Ausējs 2, Bērziņš, Garoza, Pīternieks."Ogre/Kumho Tyre": Antrops 15 (7 ab), Apsītis 15 (7 ab), Vītols 12 (6 ab), Sīpoliņš 12, Pozņaks 11 (11 ab), Pļavnieks 6 (7 rp), Zēbergs 5, Mizis 4, Niedra 2.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība