23.10.2016. 17:50

Abām komandām pirms šī mača bija pozitīva uzvarēto un zaudēto spēļu bilance, vienīgo zaudējumu piedzīvojot C grupas līdervienībai "Turībai. Šajā mačā nelielā favorītstatusā varēja likt Ogres komandu, kas šajā sezonā rādījusi pārliecinošāku sniegumu.

To apliecināja jau pirmās minūtes, ogrēniešiem savā laukumā dominējot laukumā. Nepilnās sešās minūtēs mājinieki veica 13:2 izrāvienu, bet tālāk netika. Sekoja divi precīzi tālmetieni Līvānu komandas izpildījumā, bet divas ar pusi minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām Ogres komanda jau ņēma pārtraukumu (13:10). Pēc pārtraukuma sešus punktus pēc kārtas guva Dāvids Atelbauers, ļaujot mājiniekiem noslēgt pirmo desmitminūti drošākā vadībā - 19:10.

Otro ceturtdaļu labāk sāka "Līvāni", divās minūtēs sadeldējot deficītu līdz diviem punktiem (19:21). Ar Raimonda Pabriežas pūlēm mājinieki ātri atjaunoja deviņu punktu pārsvaru, spēlei turpinot ritēt kā pa viļņiem. Lai arī ogrēnieši turējās te lielākā, te mazākā vadībā, droši justies nevarēja. Tā pus minūti līdz puslaika beigām Daumants Pabrieža realizēja tālmetienu, tam noslēdzoties ar neizšķirtu rezultātu 34:34.

Trešās ceturtdaļas ievadā komandām bija problēmas ar punktu gūšanu. Viesi atklāja puslaika rēķinu pēc divām spēlētām minūtēm. Kādu laiku cīņa ritēja līdzīgi, kad "Ogre/Kumho Tyre-2" atkal ieguva nelielu pārsvaru (46:38). "Līvānu" uzbrukums trešajā ceturtdaļā atdzīvojās vien pēdējās divās minūtēs, kas ļāva sadeldēt 12 punktu deficītu. Ogres komanda gan saglabāja nelielu vadību pirms spēles izšķirošā nogriežņa - 53:46. Ceturtās ceturtdaļas sākumā redzamākais spēlētājs bija Aigars Strēlis, kurš teju vai vienatnē bija gatavs atspēlēt savas komandas deficītu. No viņa stafeti pārņēma komandas biedri, sagādājot mačā spraigu galotni. Tā divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām "Līvāni" jau bija vadībā ar 62:60. Īstajā brīdī tālmetienu realizēja Atelbauers, bet 16 sekundes līdz pamatlaika beigām vien izlīdzinājumu spēja panākt Mārtiņš Bremze (63:63). Pēdējais vārds spēlē bija Armandam Briedim, kurš pēdējā sekundē realizēja savu metienu, izraujot Ogres komandai uzvaru ar rezultātu 65:63.

Uzvarētāju labā 22 punktus guva un septiņas rezultatīvas piespēles atdeva Raimonds Pabrieža, bet 14 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Sandra Jēkabsona rēķinā. "Līvānu" rindās ar 19 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Daumants Pabrieža, laukumā pavadot teju visu spēli (39:15 min.).

"Ogre/Kumho Tyre-2" - "Līvāni" 65:63 (19:10, 15:24, 19:12, 12:17)

"Ogre/Kumho Tyre-2": R.Pabrieža 22 (7 rp), Jēkabsons 14 (7 ab), Atelbauers 13 (6 ab), Indrikovs 10 (11 ab), Briedis 4, Naumenko 2, Berkolds (6 ab), Steinbergs, Rocēns, Brencāns, Muižnieks."Līvāni": D.Pabrieža 19 (7 ab), Strēlis 12 (9 ab), Vīksna 10 (8 ab), Praņevskis 8, Bremze 8, Maskalāns 2, Zarāns 2, Kingovskis 2, Golubevs, Štolcers.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161