26.01.2014. 20:48
Rima Kurtinaiša trenētie Himku basketbolisti (bilance 13-0) svētdien, 26. janvārī, VTB līgas mājas spēlē pret Maskavas CSKA (11-2) pēdējās trīs sekundēs guva piecus punktus un svinēja uzvaru ar rezultātu 90:87. Nākamajā spēlē 3. februārī Himki savā laukumā mērosies spēkiem ar Latvijas čempioniem "VEF Rīga" (6-6).

CSKA atradās tuvu uzvarai, pēdējā minūtē pēc Miloša Teodosiča brīvmetieniem iegūstot divu punktu pārsvaru – 85:87. Mājinieki rezultātu izlīdzināja nepilnas trīs sekundes pirms finālsvilpes, Krešimiram Lončaram gūstot divus punktus no groza apakšas – 87:87.

Maskaviešu galvenais treneris Ettore Messina pieprasīja minūtes pārtraukumu. Tas nozīmēja, ka CSKA basketbolisti pēdējo uzbrukumu varēja sākt no laukuma vidusdaļas, ievadot bumbu no sānu auta. Viktors Hrjapa tā arī darīja, taču Džeimss Ogastīns spēja pārķert bumbu, ieskriet CSKA laukuma pusē un izdarīt tālu metienu. Bumba vienlaikus ar spēles beigu signālu lidoja grozā – 90:87!

Spēles varonis Ogastīns iemeta visus 12 (!) metienus no spēles, guva 31 punktu (2p 11/11, 3p 1/1, 1p 6/8), savāca septiņas atlēkušās bumbas, izprovocēja četras piezīmes, pārķēra vienu bumbu, ieguva labāko +/- rādītāju 12 un nopelnīja lietderības koeficientu 37.

Himki laboja CSKA sasniegto rekordu, uzvarot trīspadsmitajā VTB līgas spēlē pēc kārtas. Rima Kurtinaiša vīri nostiprinājās B grupas līderpozīcijās, sperot platu soli pretī uzvarai regulārajā sezonā. Ja Himki pēc nedēļas pieveiks VEF, komanda četras kārtas pirms grupu turnīra beigām nodrošinās vismaz otro vietu B grupā un varēs “play-off” cīņas sākt no ceturtdaļfinālā.

Maskavas apgabala kluba uzvaru sērija sasniegusi skaitli 23. Sākot no 2013. gada 16. oktobra, Kurtinaiša vīri uzvarējuši visās VTB līgas un Eiropas kausa spēlēs. Uzvaru sarakstu izdaiļo divas uzvaras pār CSKA – pirmajā aplī Himki bija pārāki ar rezultātu 92:87. Summā 2-0 un +8.

CSKA un Himki jau tikušies 78 reizes, uzvaru un zaudējumu attiecība ir 63-15 maskaviešu labā.

Izmantotie resursi:Главная | Единая Лига ВТБ