03.02.2014. 18:43
IBO, IBF, WBO un WBA superčempiona smagajā svarā ukraiņa Vladimira Kļičko (61-3, 51KO) cīņa pret WBO obligāto titula pretendentu austrālieti Aleksu Līpaju (30-4-3, 24KO) notiks 26.aprīlī Vācijas pilsētā Oberhauzenē.

Par obligāto titula pretendentu Līpajs tika nosaukts pirms mēneša. Neilgi pirms tam viņš pārsteidzoši tika galā līdz tam nezaudējušo krievu Denisu Boicovu (33-1, 26KO), kurš līdz tam ieņēma 1.pozīciju WBO rangā aiz čempiona Kļičko.

Ilgāku laiku Kļičko un Līpaja pārstāvjiem neizdevās vienoties par cīņu un pastāvēja varbūtība, ka cīņas organizatorus nāksies noteikt izsolē, tomēr galu galā pie kompromisa puses nonāca. Lai gan pagaidām līguma detaļas netiek izpaustas, austriešu prese svētdien ziņoja, ka uzvaras gadījumā Līpajs saņems sešus miljonus dolāru, bet zaudējuma gadījumā – vienu. Par Kļičko honorāru informācijas pagaidām nav. Jāatgādina, ka par pēdējo cīņu pret krievu Aleksandru Povetkinu Kļičko nopelnīja vairāk nekā 17 miljonus dolāru.

Līpajs solījis, ka pārtrauks Kļičko uzvaru sēriju, kas nu jau sasniegusi 19 panākumus pēc kārtas kopš pēdējā zaudējuma gandrīz pirms 10 gadiem. Kļičko ir iespēja ne tikai tikt pie 20.panākuma pēc kārtas, bet arī 16.reizi aizstāvēt čempiona titulu. Ilgāk par Kļičko, kurš ir čempiona godā kopš 2006.gada, bijis tikai leģendārais Džo Lūiss (12 gadus), bet vairāk reižu titulu aizstāvējis tikai Lūiss (25 reizes) un Lerijs Holmss (20).

Izmantotie resursi:BoxRec Boxing RecordsLatvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties